Přejít na obsah

Sbíráte někdo hodinky systému Roskopf Patent ???


kutilprim

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

TADY VŮBEC NEJDE O KAČKY ale o to, že za stejné prachy co dám za ty vaše zpropadené Roskopfky si prostě koupím kapsáče s mnohem lepším strojem.

Ostatně ten stroj na foto je mimo všechny komentáře včetně té "" poštelované regulace"""

 

Nepsal jsem ani slovo o zpracování nebo gravírování. pouzder které jsou svým způsobem i dobově vkusné a hezké :-)

 

 

Asi jsem to nenapsal moc jasně, ale šlo mi spíše o provedení pouzder, strojky se moc neliší. A vím, že ty na mé fotce mají regulaci mimo, ale popadl jsem první co mi přišly pod ruku. Nějakej šikula se snažil je poštelovat, ale problém je v tom , že spíš potřebujou vyčistit a promazat a né kroutit regulací. Jinak děkuji za další fotky s tímto provedením ciferníku jsem se ještě nesetkal, sám mám 3 x s parní lokomotivou, pokaždé s jinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle jsou na tom hůř. Škoda těch ciferníků. Ale zato mají skleněný průhled na strojek :)

 

 

Děkuji za fotky, ciferníky to je bolest těchto hodinek, snad pokaždé když někomu spadnou odštípne se smalt z ciferníku. Sám jich mám většinu poškozených, sehnat s nepoškozeným ciferníkem je docela fuška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za fotky, ciferníky to je bolest těchto hodinek, snad pokaždé když někomu spadnou odštípne se smalt z ciferníku. Sám jich mám většinu poškozených, sehnat s nepoškozeným ciferníkem je docela fuška.

 

Ciferníky jsou bolest a starost všech sběratelů kapesních hodinek. :-)

Musiš tomu dát hodně času a hledat a hledat a hledat. Uf

 

Ale potom to stojí za to co ?????????

:smile_anim:

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mimochodem, jak jste se tady zmiňovali o tom natahování. Udržujete cibule stále v chodu nebo je natahujete jednou za rok? Pokud vím tak platí o hodinkách obecně, že mají být v chodu, ale už se mi u jedněch stalo, že při natahování začly přeskakovat zoubky. Není tedy lepší riskovat vyschnutí, ale zase je ušetřit mechanického poškození?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, jak jste se tady zmiňovali o tom natahování. Udržujete cibule stále v chodu nebo je natahujete jednou za rok? Pokud vím tak platí o hodinkách obecně, že mají být v chodu, ale už se mi u jedněch stalo, že při natahování začly přeskakovat zoubky. Není tedy lepší riskovat vyschnutí, ale zase je ušetřit mechanického poškození?

 

 

 

Já je natahuju tak jednou za 2 měsíce, podle nálady. 40 tikajících cibulí nadělá docela rámus :D . U pár kousků mi to při natahování taky přeskakuje, tak je nenatahuju až co to dá, ale jen tak dokud to jde trochu normálně. Jinak krásnej stav, jsou stříbrné ? Precision mám doma 3 plášťovky ve stříbře, zatím čekají na opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...