Přejít na obsah

Letecké PRIM automat - kolik nás tu je ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj,

ano, Martinovi jsme pouzdro renovovali my. \Renovace nerezového pouzdra není to samé jako renovace pouzdra mosazného, pochromovaného. Jde o to, že tam kde nerez dotáhneme do dokonalé hrany při základním leštění, tam je to leštění již posledním zásahem do pouzdra. Hrana zůstává krásně ostrá. Mosazné pouzdro je bohužel jiný příběh. Nejdříve se musí odstranit chromová vrstva a to z celého povrchu pouzdra pouzdro se tryská a chemicky čistí . Po té se pouzdro musí dát do dokonalého lesku. Následuje galvanické poměďování a následně chromování. To vše se podepisuje na tom jak vypadá pouzdro ve výsledku. Chápu že borci z Primu dokázali pouzdra chromovat i se zachováním hran, ale ty chromovali nové výrobky a ne 40 let staré nošením poškozené nebo zničené pouzdra. Domnívat se, že po renovaci bude mosazné pouzdro vypadat jako nové je asi z cesty a nebo neumíme to co umí jiní. V prvním případě je vše v pořádku a v druhém je na místě moje omluva a nabídka vrácení peněz za renovaci s nabídkou výměny pouzdra v originálním původním stavu, avšak nošeného. 

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudo, já moc dobře vím, že to nešlo lépe. Experimentováním s ocucanym bonbonem jsem si prošel už před deseti lety. Jenom jsem fakt netušil, že se do této akce pustí Onyx. Protože, ruku na srdce, ten výsledek nemůže být jiný než neuspokojivý. Na tohle se vykašli 🙂 a ve všem ostatním Ti držím palce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudo, to je blbost, já myslím, že není vůbec třeba nic vracet a určitě je ta práce udělaná tak, jak má být a v reálu to budou moc hezký hodinky. Tady jde jen o to, že tohle je takovej specifickej model a sběratelsky je cennější, než valná část ostatní produkce, a proto je lepší i při opravě použít původní pouzdro, které se dá ještě pořád docela sehnat, hodinky to dost posune, ale spíš hodnotově. Takže ta diskuse mířila hlavně na martinw, a ne na vás, udělali jste asi nejvíc, co šlo a určitě nejlíp, jak šlo, o tom já osobně nepochybuju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Ahoj,

ano, Martinovi jsme pouzdro renovovali my. \Renovace nerezového pouzdra není to samé jako renovace pouzdra mosazného, pochromovaného. Jde o to, že tam kde nerez dotáhneme do dokonalé hrany při základním leštění, tam je to leštění již posledním zásahem do pouzdra. Hrana zůstává krásně ostrá. Mosazné pouzdro je bohužel jiný příběh. Nejdříve se musí odstranit chromová vrstva a to z celého povrchu pouzdra pouzdro se tryská a chemicky čistí . Po té se pouzdro musí dát do dokonalého lesku. Následuje galvanické poměďování a následně chromování. To vše se podepisuje na tom jak vypadá pouzdro ve výsledku. Chápu že borci z Primu dokázali pouzdra chromovat i se zachováním hran, ale ty chromovali nové výrobky a ne 40 let staré nošením poškozené nebo zničené pouzdra. Domnívat se, že po renovaci bude mosazné pouzdro vypadat jako nové je asi z cesty a nebo neumíme to co umí jiní. V prvním případě je vše v pořádku a v druhém je na místě moje omluva a nabídka vrácení peněz za renovaci s nabídkou výměny pouzdra v originálním původním stavu, avšak nošeného. 

Ruda.

Ale prd, děláte co můžete. Já říkám, že z hovna bič neupleteš a když tak nezapráskáš. Prostě chybí materiál na hranách a ten tam nedáš. Když to zákazník chce, je to zákazník. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, to pouzdro je v rámci možností zrenovováno výborně. Hrany tam jsou, jen nejsou jak břitva, Fotky s různými odlesky dost klamou, ale hlavně to novotou zářící lesklé pouzdro působí na starých hodinkách podvědomě nepatřičně. Ano, v porovnání s původním pouzdrem se to samozřejmě pozná, ale na funkci to nemá vliv a na běžné nošení je to lepší než staré dodrbané a oprýskané. Pro klid duše bych si sehnal jedno původní pouzdro do zásoby, co kdyby, ale nosil bych je tak jak jsou.

Na téhle fotce je ta hrana pěkně vidět:

8E37CC6C-6CD3-4361-A03A-DC388A99E4CF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, long napsal:

Ale prd, děláte co můžete. Já říkám, že z hovna bič neupleteš a když tak nezapráskáš. Prostě chybí materiál na hranách a ten tam nedáš. Když to zákazník chce, je to zákazník. 🙂

Jen jako zákazník dodávám, že spokojený zákazník😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že to tady berete všichni tak jak to je. Někdy se člověk musí zastavit a poohlédnout se zpět za tím, co dřív dělal a jaký to má nebo mělo význam. Poučit se z toho a zařídit se podle toho. Pak třeba klást ještě větší důraz na vysvětlení čeho se tím dosáhne.  Myslím si, že taková renovace je přesně to s čím může být někdo velmi spokojený a jiný to zcela odsoudí a ani jedno není špatně. V každém případě děkuji za Vaši podporu a vážím si jí. 

Přeji Vám všem hezký víkend

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Jsem rád, že to tady berete všichni tak jak to je. Někdy se člověk musí zastavit a poohlédnout se zpět za tím, co dřív dělal a jaký to má nebo mělo význam. Poučit se z toho a zařídit se podle toho. Pak třeba klást ještě větší důraz na vysvětlení čeho se tím dosáhne.  Myslím si, že taková renovace je přesně to s čím může být někdo velmi spokojený a jiný to zcela odsoudí a ani jedno není špatně. V každém případě děkuji za Vaši podporu a vážím si jí. 

Přeji Vám všem hezký víkend

Ruda.

Tak mohl bys po odstranění a vyčištění materiál přidat(TIG), ale asi by to bylo nákladnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TIGEM se dá opravit jen malá plocha a i kdyby se to navařilo plošně, tak si pak už zase moc nedokážu představit co by to bylo za pakárnu to naformátovat. Pak jestli to někdo z Vás někdy zkoušel, tak když potřebuješ bodově malý kousek, tak se to dá, ale pokud je to velká plocha, většinou to končí dírkami v povrchu, které pak vaříš furt dokola a dokola a nemůžeš se jich zbavit. Hlavně když jsou materiály nesourodý, jiný poměry kovů ve slitině, končí to průšvihem.

Pokud oprava pouzdra dovařením, tak jenom laser a hlavně profíka, co to s ním umí a dělá na tom každý den. Když si za to sedne běžný hodinář, tak to doprzní, jelikož s vařením nemá zkušenosti. 

Jo a je to mosaz, která je prvně galvanicky poměděná a pak teprve pochromovaná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

TIGEM se dá opravit jen malá plocha a i kdyby se to navařilo plošně, tak si pak už zase moc nedokážu představit co by to bylo za pakárnu to naformátovat. Pak jestli to někdo z Vás někdy zkoušel, tak když potřebuješ bodově malý kousek, tak se to dá, ale pokud je to velká plocha, většinou to končí dírkami v povrchu, které pak vaříš furt dokola a dokola a nemůžeš se jich zbavit. Hlavně když jsou materiály nesourodý, jiný poměry kovů ve slitině, končí to průšvihem.

Pokud oprava pouzdra dovařením, tak jenom laser a hlavně profíka, co to s ním umí a dělá na tom každý den. Když si za to sedne běžný hodinář, tak to doprzní, jelikož s vařením nemá zkušenosti. 

Jo a je to mosaz, která je prvně galvanicky poměděná a pak teprve pochromovaná. 

Jj, právě proto jsem poznamenal, že by to bylo nákladné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...