Přejít na obsah

Hodinářství Brno


Doporučené příspěvky

Tak mi u mých nových/ starých speedmasterech (ročn. 95, před nějakou dobou servisované) začalo zlobit chrono. Rozběhlo se a nejde zastavit - když zmáčknu čudlík, zastaví se hodinky, ale stopky vesele běží dál. Nějaká rada kam s tím v Brně zajít?

 

To je prapodivná závada, ty hodinky jsou elektrické? :eek: Upraveno uživatelem mechano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je prapodivná závada, ty hodinky jsou elektrické? :eek:

 

 

Už jsem si říkal, že by se zde nenašel nikdo, kdo by ocenil můj subtilní vtípek.

 

Potom, co jsem zjistil, jakou blbost jsem to napsal hledal jsem kouzelné tlačítko editace, žel i v tomto směru jsme zklamal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych vše uvedl na pravou míru - domnělá závada sestávala z toho, že vteřinovka hodinek ukazuje vteřinovej čas u stopek (ano, kostrbatě napsané, nejspíš je proto nějaký výraz, který neznám), což je nejspíš běžné, ale u mých předchozích hodinek ukazovala vteřinovej čas ta ručička na malém ciferníku. Takže samozřejmě po zastavení stopek se zastaví vteřinovka a ta malá "chrono" ručička pořád valí.

 

Z toho jsem usoudil, že se stopky nezastavily, ale zastavily se hodinky a nevšiml si, že minutovka na hodinkách pracuje dál a zbytek stopek je zastaven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

<br />...což je nejspíš  běžné, ale u mých předchozích hodinek ukazovala vteřinovej čas ta  ručička na malém ciferníku...

<br /><br /><br />

 

jestli jsem to pochopil spravne, tak mala vterinovka patrila ke stopkam,zatimco velka k normalnimu casu... chtel bych se zeptat,co to bylo za hodinky, nedavno jsem se po nejakych takovych shanel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...