Přejít na obsah

Géčka - jaká a kde koupit?


DarylVanHorne

Doporučené příspěvky

Ahojda...

zavítal jsem sem do 0101000100100 fóra, protože bych rád nějaké hodinky na kravení - moře, kolo, lyže a jiné aktivity, kde bych automaty leda dodělal

A ať hledám sebevíc, nemohu dohledat to, co chci. Tak se zeptám vás, kteří již s DIGI nějaké zkušenosti máte.

 

1) Chtěl bych digi, co vydží - z toho mi nejlépe vychází - tak asi Casio G shock

2) Abych s nimi mohl bez problémů plavat, nebo se potápět - potvrzuje G Shock

3) Aby byly odolné zimě a mohl bych si je vzít na lyže - asi G Shock?

4) S tím následuje problém - G Shocky jsou strašně vysoký :angry: Jak je dám pod rukáv bundy, nebo pod rukavice? Dyk se tam nevejdou! Teda vejdou, ale pohodlný to nebude...

Tak mne napadlo, když Géčka tolik vydrží.... co je uchytit na dlouhej NATO strap a omotat kolem bundy? Nebo rukavice? A mít je tak na vrchu... Hmmm... jde to vůbec? Nebo se na Géčka dají nasadit jen a pouze jejich vlastní plastový řemínky?

5) Strááášně se mi líbí inverzní displeje, ale... jak jsou vlastně čitelný? Nerad bych mžoural na hodiny a studoval, kolik je...

6) Mám malou ruku, tak potřebuju něco malého... hmm asi problém u G-Shocků...

 

7) neraďte mi ať si koupím dvoje - jedny na léto a druhý malý na zimu - na to nehraju :oneeyed02: Já "vás znám" určitě by jste mě poslali koupit od každýho modelu jeden :gunsmilie:

 

No a v neposlední řadě dotaz - máte někdo zkušenosti s tímto obchodem? http://www.nywatchstore.com/

Nejsem zvyklý nakupovat v cizině přes net z ciziny, tak uvítám nějaké reference, pokud jsou - posílají do čech? co za to chtějí? atd...

Líbí se mi tam totiž spouuusta věcí :angel:

 

Napříkald:

výška 15.6mm - http://www.nywatchstore.com/gw2310bd1v.html

výška 15.9mm - http://www.nywatchstore.com/gw92001.html

výška 13.4mm - http://www.nywatchstore.com/gwx5600b7.html

výška 12.7mm - http://www.nywatchstore.com/gwm5610b1.html - asi nejnižší model, co jsem našel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plastové řemínky jsou na géčkách dost dlouhé, takže by nemusel být problém je dostat přes bundu, ale já to tak nedělám. Popřípadně se dá koupit adaptér na 24mm nato řemínek a řešit to jím.

Pokud chceš nejnižší géčka, jdi do G056 popř. GW056. Jsou i malé,což je pro nás s malou pazourou fajn.

Od dotazovaného obchodu jsem bral asi troje hodinky a vždy spokojenost, ale kupoval jsem to přes ebay,takže poštovné atd už si nepamatuju.

Inverzní displej je na machrovaní atd, ale na to, abys věděl, kolik je hodin, takže asi nebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přidám ke ggrandovi. Určitě něco od toho typu GWněco56zase něco. Bral jsem GWM 5600, pod manžetu košile vlezou bez problému. Inverzní display mám u tepoměřících ale nevidím v tom výhodu.

 

Z Nywatchstore mi přišly hoďky zrovna v pondělí. Dodání od nich do ČR necelý týden, další týden vyřízení pošta/clo. Poštovné mi napočítali 16 nestříbrných dolarů. Celkově oproti obchodu v ČR i s poplatky o víc než třetinu laciněji. Obchod komunikuje prakticky obratem. Určitě bych tam nakoupil opět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přidám ke ggrandovi. Určitě něco od toho typu GWněco56zase něco. Bral jsem GWM 5600, pod manžetu košile vlezou bez problému. Inverzní display mám u tepoměřících ale nevidím v tom výhodu.

 

Z Nywatchstore mi přišly hoďky zrovna v pondělí. Dodání od nich do ČR necelý týden, další týden vyřízení pošta/clo. Poštovné mi napočítali 16 nestříbrných dolarů. Celkově oproti obchodu v ČR i s poplatky o víc než třetinu laciněji. Obchod komunikuje prakticky obratem. Určitě bych tam nakoupil opět.

 

Koukám, že tam mají nejlevnější international poštu: USPS First Class Mail International $15.95 (Approx. 7 to 21 Days). Plus $2.00 for each additional item

 

No jo vlastně. Jak je to s tím clem?

 

Plastové řemínky jsou na géčkách dost dlouhé, takže by nemusel být problém je dostat přes bundu, ale já to tak nedělám. Popřípadně se dá koupit adaptér na 24mm nato řemínek a řešit to jím.

 

Ahá a ten adaptér se dá normálně sehnat? Jak to vypadá?

Byl by odkaz plíz?

 

A jak je to s odolností Géček v mrazu (cca při -20)? Jsou všechny modely odolné, nebo jen ty, kde je to výslovně napsané? Protože u některých píší, že jsou a jiných ne. Tak jak? :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, díky...

Ne každý obchod má v nabídce všechny modely CASIA, tak se zeptám na další...

 

Máte ještě nějaké tipy na dobré obchody, které posílají do Čech?

Třeba nějaký "otestovaný" - prověřený prodejce na ebay.de ? Vlastně jedno odkud, hlavně jestli fungují dobře a posílají bez problémů.

 

Díky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s nywatchstore mám taky dobrou zkušenost + i s poštovným 16usd vychází ceny velmi dobře, jinak opravdu ebay (největší výběr), většinou právě z usa. občas mají zajímavé akce na českém inshopu, tam jsem nakoupil asi nejvíc casií.

 

Jak je to se zásilkami z nywatchstore ?

Myslím tím clo a daň? Letos se to nějak drasticky změnilo na limit 22 EUR myslím. Jak postupovat při objednávce

 

Sorry za stupidní dotazy, ale nákupům přes net ze zahraničí jsem se dosud vyhýbal, tak má zkušenost je rovna 0 :worried_anim:

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, nechcem zakladat nove vlakno, tak sa spytam tu na skusenosti. Chcem nove G-Shocky, na normalne nosenie ale aj aby nieco vydrzali (airsoft, snowboard, bike a pod). Dnes som si skusal Mudman G9000-1, sadli mi dobre, lahucke su, tlacitka idu pekne ztuha, ale to mi nevadi. Ale skusal som aj GD100-1B, su trosku vacsie a urobia dost parady.

Tak teraz chcem nejake rady, kto ma skusenosti s podobnymi modelmi, hodte to sem, nech sa mi lepsie rozhoduje. DIKY MOC !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to se zásilkami z nywatchstore ?

Myslím tím clo a daň? Letos se to nějak drasticky změnilo na limit 22 EUR myslím. Jak postupovat při objednávce

 

Sorry za stupidní dotazy, ale nákupům přes net ze zahraničí jsem se dosud vyhýbal, tak má zkušenost je rovna 0 :worried_anim:

 

Tak ono je to tu zodpovězené výše.

 

 

1/ vyberete obchod

 

2/ zaplatíte - kartou, PayPal

 

3/ vyberete dopravce

 

4/ Oni to pošlou a pokud je cena nad 22 eur, potom:

 

4a/ jde-li přez poštu 120 tak za cca tři dny po příchodu zásilky Vám přijde doporučené psaní nebo mail abyste zdokladoval, kolik jste opravdu zaplatil, tzn. opis potvrzení z PayPal, výpis (část výpisu) z účtu aby bylo znát, že částka souhlasí s cenou deklarovanu na zásilce.

 

5a/ pokud dáte poště zmocnění, za cca 7-10 dnů (někteří mne teď zabijí virtuální jedovatou slinou) Vám přijde zásilka se složenkou na daň, clo, poplatek poště.

 

Od oka: mně to dělalo zhruba 23 pct ceny zaplacené vč poštovného, sakumprdum

 

4b/ vyberete třebas UPC a máte to doma za necelých pět dnů. Kolik dělají tady celní nebo jiné poplatky z blahobytu netuším...

 

Nečekejte žádnou habaďůru, nejdůležitější je ten obchod, jak je spolehlivý on tak takřka celá cesta, nepotká-li to loupěžníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem Mudmany a jsou takový ............prťavý, tak jsem poridil neco vostřejšího a sedí to. A myslím, že to vydrží uplne vsechno

 

Prave preto rozmyslam nad tymi GD 100-1B alebo 1A, skor B, inverzny displej... Len sa bojim aby aj nieco vydrzali, napr na airsofte... v mudmanoch je ta istota, ze to prezije aj majitela :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to tu zodpovězené výše.

 

 

1/ vyberete obchod

 

2/ zaplatíte - kartou, PayPal

 

3/ vyberete dopravce

 

4/ Oni to pošlou a pokud je cena nad 22 eur, potom:

 

4a/ jde-li přez poštu 120 tak za cca tři dny po příchodu zásilky Vám přijde doporučené psaní nebo mail abyste zdokladoval, kolik jste opravdu zaplatil, tzn. opis potvrzení z PayPal, výpis (část výpisu) z účtu aby bylo znát, že částka souhlasí s cenou deklarovanu na zásilce.

 

5a/ pokud dáte poště zmocnění, za cca 7-10 dnů (někteří mne teď zabijí virtuální jedovatou slinou) Vám přijde zásilka se složenkou na daň, clo, poplatek poště.

 

Od oka: mně to dělalo zhruba 23 pct ceny zaplacené vč poštovného, sakumprdum

 

4b/ vyberete třebas UPC a máte to doma za necelých pět dnů. Kolik dělají tady celní nebo jiné poplatky z blahobytu netuším...

 

Nečekejte žádnou habaďůru, nejdůležitější je ten obchod, jak je spolehlivý on tak takřka celá cesta, nepotká-li to loupěžníka.

 

Díky moc za odpověď.

Ještě jeden dotázek:

Clo a daň se vypočítává z ceny zboží, nebo z ceny celkové (cena zboží + cena určená obchodem za dopravu)?

Např: Objednám hodinky za 100USD + 10USD poštovné - daň a clo se počítá z 100USD, nebo ze 110USD?

 

Díky moc

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že i z poštovného, protože to počítají z částky, která byla zaplacena celkově, a tam je i případné balné, poštovné, ale to už neřešte, jak jsem si to spočítal přesně "od oka", oproti obchodu v ČR mne Pathfingery vyšly o cca třetinu levněji i když započítám poštovné, clo, daň a poplatek poště za vyřízení na celnici. Z toho bych vycházel-a de facto jsem si to před objednáním takto zhruba spočetl abych věděl, jestli to má smysl, nebo ne.

 

Ale prakticky takto-hoďky s poštovným stály 180 dolarů. Součet všech poplatků, co mi vypočítala pošta (clo, dph...) bylo 638 korun. Víc už ze mne nevyrazíte... Ale jak jsem psal výše, Nywatchstore si u mne šplhli rychlým jednáním i odpověďmi na dotazy, lépe než některé netové obchody u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že i z poštovného, protože to počítají z částky, která byla zaplacena celkově, a tam je i případné balné, poštovné, ale to už neřešte, jak jsem si to spočítal přesně "od oka", oproti obchodu v ČR mne Pathfingery vyšly o cca třetinu levněji i když započítám poštovné, clo, daň a poplatek poště za vyřízení na celnici. Z toho bych vycházel-a de facto jsem si to před objednáním takto zhruba spočetl abych věděl, jestli to má smysl, nebo ne.

 

Ale prakticky takto-hoďky s poštovným stály 180 dolarů. Součet všech poplatků, co mi vypočítala pošta (clo, dph...) bylo 638 korun. Víc už ze mne nevyrazíte... Ale jak jsem psal výše, Nywatchstore si u mne šplhli rychlým jednáním i odpověďmi na dotazy, lépe než některé netové obchody u nás.

 

WOW - to je více než kladné hodnocení - díky moc.

Jak jsem psal výše - dosud jsem se obchodům přes net vyhýbal, tak zkušenost =0 :worried_anim:

Jak nejlépe provést platbu? Dá se platit převodem z účtu? Nebo jenom ten - pro mne podivný - Pay Pal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě se to probíralo i tady, já asi před rokem sháněl info také. Normálně by to mělo jít kartou, už je prakticky fuk, zda je embosovaná nebo obyčejná. u některých účtů musí být nastavena možnost platby po internetu ale myslím, že většina už to teď má od základu.

 

 

Tady je slušný článek o obojím, tedy kartě i PayPalu. Já jsem paranoik, tak mám PayPal.

 

Ale zase bych řekl, že na chronoforu bude většina platících kartou.

 

Někdo to řeší i tak, že má extra účet na tyto platby s kartou a tam vždy převede plusminus částku kterou potřebuje zaplatit a uhradí ji tímto účtem/kartou. Na toto je odborník Patrik Chrz, určitě by poradil i účet s nejvýhodnějším kurzem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná stojí za zvážení, jestli koupit v ešopu -třeba v nywatchstore, kde je cena uvedená na balíku a automaticky platíš clo + všechny ty opičárny kolem (a hlavně čas), nebo když koupíš na ebay, kde často na balík uvedou minimální částku např 38USD a je šance, že to projde rychle beze všech obstrukcí.

Upraveno uživatelem lub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná stojí za zvážení, jestli koupit v ešopu -třeba v nywatchstore, kde je cena uvedená na balíku a automaticky platíš clo + všechny ty opičárny kolem (a hlavně čas), nebo když koupíš na ebay, kde často na balík uvedou minimální částku např 38USD a je šance, že to projde rychle beze všech obstrukcí.

 

No jo, ale těch "obchodů" a prodejců na E-Bay je tolik, že fakt nevím, který je OK a který ne :worried_anim:

Tak mne napadá - neorganizují se tady na fóru nějaké hromadné nákupy? Nebo jestli je tu někdo, kdo je natolik ochotný, že by přímo pomohl objednat z nějakého obchodu / vydražit z ebay ? Asi jsem moc naivní, já vim...

Jen se ptám, tak mne nekamenujte.

 

K těm obchodům/prodejcům z ebay - můžete nějaké doporučit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...