Přejít na obsah

Pro zasmani - Aukro a pod.


dakasport

Doporučené příspěvky

Hmm, koukám, že v tomto státě (který mě mimochodem právě minulý měsíc kvůli DVĚMA dnům zpoždění obral o sto tisíc) je volnost pro podvody přímo ukázková.  Vzhledem k tomu, jak jsem momentálně namotivován platit jakoukoliv daň apod. asi se připojím ke skupině těch šmejdů :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi inzeráty je asi takhle. Představ si, že si někoho předvoláš k podání vysvětlení kvůli takovému uveřejněnému inzerátu, který ti aukro, bazoš nebo kdokoliv jiný nahlásí. Ten člověk si ani nemusí  brát advokáta ani nebýt génius, aby prohlásil: To byla jen sranda ... já takové zboží ani nemám ... já jsem to chtěl jen zkusit ... jasně že bych nikomu nic neprodal....

Chápeš? Co bys po takové výpovědi jako policajt, státní zástupce nebo soudce udělal? Nemáš šanci mu dokázat, že lže.

 

Jiná je situace, kdy někdo podá trestní oznámení ve znění "borec na aukru nabízel brajtlingy za 80.000, nikde nepsal, že jsou to fejky za pár korun, já jsem je koupil a pak zjistil, která bije"

Pak už se drban tím způsobem bránit nemůže a může maximálně blekotat, že si myslel, že jsou to originály - a i to se může blbě vyvracet. Bude určitě rozdíl, pokud takhle budeš prověřovat člověka, který takto podal jeden inzerát nebo někoho, kdo takové inzeráty rozhazuje ve velkém - viz bazoš atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi inzeráty je asi takhle. Představ si, že si někoho předvoláš k podání vysvětlení kvůli takovému uveřejněnému inzerátu, který ti aukro, bazoš nebo kdokoliv jiný nahlásí. Ten člověk si ani nemusí  brát advokáta ani nebýt génius, aby prohlásil: To byla jen sranda ... já takové zboží ani nemám ... já jsem to chtěl jen zkusit ... jasně že bych nikomu nic neprodal....

Chápeš? Co bys po takové výpovědi jako policajt, státní zástupce nebo soudce udělal? Nemáš šanci mu dokázat, že lže.

 

Jiná je situace, kdy někdo podá trestní oznámení ve znění "borec na aukru nabízel brajtlingy za 80.000, nikde nepsal, že jsou to fejky za pár korun, já jsem je koupil a pak zjistil, která bije"

Pak už se drban tím způsobem bránit nemůže a může maximálně blekotat, že si myslel, že jsou to originály - a i to se může blbě vyvracet. Bude určitě rozdíl, pokud takhle budeš prověřovat člověka, který takto podal jeden inzerát nebo někoho, kdo takové inzeráty rozhazuje ve velkém - viz bazoš atd.

jak jsem psal výše, 40 let jsem byl debil, platil každou korunu, každé podělané instituci, která si o to řekla. Za to jsem od státu obdržel minus kilo v době, kdy úplně nemám na rozhazování (a z hodinkového hlediska jsem se musel zbavit Subů).

Tak mě to vede k úvahám, že budu raději průměrný šmejd za hranou, ale za to bohatý, než kretén :(

Edit: samozřejmě má pro mě ta hypotetická věc jako čest a možnost se ráno při holení podívat na vlastní xicht hodnotu diametrálně odlišnou, ale myšlenky, co mám v hlavě, ve spojení s tím, že ani evidentní prasárny nejdou trestat, trochu rotují...

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nebylo by lepší kdyby fungovalo nahlašování přes váš aukro formulář? supluješ tady něco co u vás nefunguje a mělo by.

bohužel je Aukro formulář velmi často zahlcen opravdu tisíci nabídkami, které jsou v pořádku a musíme to celé projít a to nelze v takovém objemu zpracovat na denní bázi. Takže tady je to daleko efektivnější, k tomu zde píšete i důvody což přes formulář nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela pěkný hodinky, jen prodávající se mi líbí o dost míň. Takhle se řídí aukce.

 

Vydraženy za 10, výherce nula příhozů

http://aukro.cz/hodinky-omega-perfektni-stav-i4585858193.html#tabsAnchor

 

A šup, jsou tam znovu. A původní výherce ani nemá negativ

http://aukro.cz/hodinky-omega-perfektni-stav-i4643398939.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi inzeráty je asi takhle. Představ si, že si někoho předvoláš k podání vysvětlení kvůli takovému uveřejněnému inzerátu, který ti aukro, bazoš nebo kdokoliv jiný nahlásí. Ten člověk si ani nemusí  brát advokáta ani nebýt génius, aby prohlásil: To byla jen sranda ... já takové zboží ani nemám ... já jsem to chtěl jen zkusit ... jasně že bych nikomu nic neprodal....

Chápeš? Co bys po takové výpovědi jako policajt, státní zástupce nebo soudce udělal? Nemáš šanci mu dokázat, že lže.

.......

Myslíš, že když přijdeš do banky, namíříš na pokladní pistolí, řekneš přepadení, a když na Tebe ochranka klekne, bude stačit jen říci, že sis dělal jen srandu a že ta pistole je pouze maketa a že se všichni tomu zasmějete a půjdete domů?

Přesně podobné názory - nic se s tím nedá dělat, je to předem zbytečné apod. ? takovým šmejdům jen nahrávají. Mne se podobného vykuka. co takhle "podnikal" na Bazoši, podařilo dostat přes Policie před státního zástupce. Potrestání tehdy bohužel zabránila velkovezírova amnestie. Ale už jen pro to, aby jim někdo ztrpčil život, to má smysl. Protřelé gaunery to samozřejmě nezastaví, ale na začínající podvodníčky, kteří jen zkoušejí, co všechno jim projde, a když prochází, tak tlačí dál a ve větší intenzitě, takových pár výslechů odstrašující efekt může mít. O to větší díky Angelous82. To, co dělá, má smysl, i když je samozřejmě v jiné pozici než ostatní členové fóra. Pořád je lepší dělat ?něco? než jen fantazírovat a nadávat na to, že je špatný systém. Ten systém totiž spoluvytváříme i my sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že když přijdeš do banky, namíříš na pokladní pistolí, řekneš přepadení, a když na Tebe ochranka klekne, bude stačit jen říci, že sis dělal jen srandu a že ta pistole je pouze maketa a že se všichni tomu zasmějete a půjdete domů?

 

Lucid: Jen demagogicky srovnáváš nesrovnatelné. To co jsem napsal, je prostě praxe. Pokud má být někdo uznán vinným za trestný čin, musí být jeho vina bez pochybnostní prokázána. U těch inzerátů je to fakt problematické a rozhodně se to nedá srovnátat s pistolí v bance.

Trestní represe musí mít nějakou úroveň. A pokud jde jen o vystavení inzerátu s fejkem, aniž by skutečně došlo k jednání o prodeji s konkrétní osobou, a tedy skutečnému podvodnému jednání vůči konkrétní osobě, tak podle mě smazání inzerátů a třeba zrušení profilu úplně stačí.

 

PS a s tím "vykukem" kterého se ti podařilo dostat před státního zástupce a potrestání zabránila amnestie minimálně zkresluješ okolnosti, nebo rovnou kecáš. Amnestije se týkala pravomocně odsouzených pro určitou trestnou činnost a určité tresty - viz zákon č. 1/2013 Sb. Pak se vztahovala na trestní řízení, které trvalo víc jak osm let. Ale klidně uveď o co konkrétně se jednalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lucid: Jen demagogicky srovnáváš nesrovnatelné. To co jsem napsal, je prostě praxe. ...

Jaká demagogie? Dal jsem ti jen srovnání. Pokus o trestný čin je stejně trestný jako dokončený trestný čin, ať se jedná o podvod nebo o přepadení banky. Rozdíl je v následku, tzn. škodě, která může být podobným jednáním způsobena. Smyslem toho, co jsem napsal, bylo, že člověk raději alibisticky píše kecy o tom, co by se mělo, nemělo, co má smysl nebo nemá, na místo toho, aby zvedl zadek a uděl něco on sám. To je zkušenost zase z mé praxe.

P.S. Ten vykuk byl v podmínce, která mu byla amnestií prominuta a zahlazena, takže se na něj státní zástupce musel dívat jako na netrestaného a usnesením zastavil trestní řízení, a to i z toho důvodu, že dotyčný svou vinu uznal. Kdyby amnestie nebyla, šel by sedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trestní represe musí mít nějakou úroveň. A pokud jde jen o vystavení inzerátu s fejkem, aniž by skutečně došlo k jednání o prodeji s konkrétní osobou, a tedy skutečnému podvodnému jednání vůči konkrétní osobě, tak podle mě smazání inzerátů a třeba zrušení profilu úplně stačí..

Ano, represe by měla mít úroveň, třeba v tom, že by měla sloužit i preventivně.

Je problém je "koupit" ?

 

Nebo je lepší "inzerát se smaže, vše je v pohodě, buď si toho příště nevšimneme a projde mu to, nebo si najde jiný inzertní kanál a oj.be někoho jinak" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry Lucide, ale plácáš nesmysly. Asi je zbytečné ti vysvětlovat, co je to pokus trestného činu, příprava trestného činu, subjektivní stránka atd. Stejně tak "zastavení trestního stíhání státním zástupcem proto že je někdo netrestaný a vinu uznal" je nesmysl. Asi myslíš podmíněné zastavení trestního stíhání (§ 307 trestního řádu), což je rozdíl. Ale to je jedno. A když tak rád srovnáváš, to by pak překročení rychlosti autem taky mohlo být podle tebe posuzováno jako pokus trestného činu (dokonce zločinu) obecné ohrožení, protože rychlá jízda je nebezpečná a řidič tím zvyšuje riziko, že může někoho zabít?

 

Já se nechci hádat - hlavně je ta diskuse mimo toto téma a končím. Rozhodně tím, co jsem napsal, jsem nechtěl říct, že vystavování fejků schvaluji. Ale hned soudně trestat jen kvůli tomu, že někdo vystaví inzerát s očividnými fejky, kterému se ti, co tomu rozumí vysmějí a ti, co tomu nerozumí, je stejně nekoupí (to se vracím k těm "Brajtlingům" za 80.000) je nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že celá tato diskuze je zbytečná,protože dokud se budou tyto "repliky, kopie,napodobediny, fejky" (říkejme jim jak chceme) vyrábět budou se i prodávat a lidi si je budou (rádi) kupovat. Mám to kousek do Písnice kde je známá vietnamská tržnice (SAPA),denně davy lidí,kteří nakupují od oblečení(světoznámých značek) po kosmetiku,elektro, hodinky prostě všechno. Pokud to stát dovolí..... a kolik je jen na internetu servrů,které nabízejí ony repliky světoznámých hodinek. Já si myslím, že MY tady to určitě nezachráníme a je podle mně každého věc co si za své peníze koupí nebo nekoupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že celá tato diskuze je zbytečná,protože dokud se budou tyto "repliky, kopie,napodobediny, fejky" (říkejme jim jak chceme) vyrábět budou se i prodávat a lidi si je budou (rádi) kupovat. Mám to kousek do Písnice kde je známá vietnamská tržnice (SAPA),denně davy lidí,kteří nakupují od oblečení(světoznámých značek) po kosmetiku,elektro, hodinky prostě všechno. Pokud to stát dovolí..... a kolik je jen na internetu servrů,které nabízejí ony repliky světoznámých hodinek. Já si myslím, že MY tady to určitě nezachráníme a je podle mně každého věc co si za své peníze koupí nebo nekoupí.

tohle není o fejcích, ale o prodejcích se lživým popisem a za vysokou cenu

Nebude rozdíl v tom, že lidé VĚDÍ, že si kupují fejk za 500  vs. popis ala Breitling od významného obchodního partnera originál, ale bez papírů za 30.000,- ?

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle není o fejcích, ale o prodejcích se lživým popisem a za vysokou cenu

Nebude rozdíl v tom, že lidé VĚDÍ, že si kupují fejk za 500  vs. popis ala Breitling od významného obchodního partnera originál, ale bez papírů za 30.000,- ?

V tomto bodě naprosto souhlasím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry Lucide, ale plácáš nesmysly....

Doporučují Ti trochu více umírněnosti  v osobních útocích. Já nikde nepíšu, že ty píšeš nesmysly, i když zjevně střílíš rychle a rád a soudíš věci bez elementární znalosti faktů a okolností, což by si člověk s minimálním právním vzděláním zřejmě nedovolil. SZ trestní stíhání zastavil na základě § 172, odst. 2, písm. c) TŘ, na jehož základě může trestní stíhání zastavit tehdy: "jestliže vzhledem k významu a míře porušení nebo ohrožení chráněného zájmu, který byl dotčen ..... a vzhledem k chování obviněného po spáchání činu.....je zřejmé, že účelu trestního řízení bylo dosaženo."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučují Ti trochu více umírněnosti  v osobních útocích. Já nikde nepíšu, že ty píšeš nesmysly, i když zjevně střílíš rychle a rád a soudíš věci bez elementární znalosti faktů a okolností, což by si člověk s minimálním právním vzděláním zřejmě nedovolil. SZ trestní stíhání zastavil na základě § 172, odst. 2, písm. c) TŘ, na jehož základě může trestní stíhání zastavit tehdy: "jestliže vzhledem k významu a míře porušení nebo ohrožení chráněného zájmu, který byl dotčen ..... a vzhledem k chování obviněného po spáchání činu.....je zřejmé, že účelu trestního řízení bylo dosaženo."

Chlapi to už není PRO ZASMÁNÍ, klidně si to vyřiďte jen mezi sebou :raygun:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...