Přejít na obsah

Pro zasmani - Aukro a pod.


dakasport

Doporučené příspěvky

Tady ty žalozpěvy na téma ceny mě vždycky fascinují. Jak už jsem někde psal, existují lidi co mají peněz že je "přehazují vidlema". Takovej člověk nebude stát frontu na něco co si může koupit hned třeba za 10x retail aniž by ze sebe musel dělat "vokurku". Je mu to prostě úplně jedno a když ty hodinky chce a bude jediná nabídka za 100K, tak je prostě vezme, protože těch 100K vydělá než stihnem dokouřit cígo. A přesně pro tyhle lidi jsou tyhle nabídky, ikdyž mám trochu pochybnost, že právě takový člověk by něco takového chtěl, ovšem nikdy by mě nenapadlo prskat na cenu, která je daná. Ber nebo nech bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svým způsobem máš pravdu…. Není to jen v této sféře…. A naprosto s tebou souhlasím. Ale nemusel bys být taková netikavka  …. Znám a mám kolem sebe takové lidi ….

Ale tady spíše šlo/jde o skutečnost, že tato akvizice je a bude k mání za několika násobně méně a furt … Není to nic extra, není na to žádná čekačka. Prostě nic …. 
A tady nikdo nebrečí. Jen se tu podivujeme nad cenou . Jelikož, jak píšu vejš, tyto hodinky nejsou nic extra aby se ta cena musela takto šponovat … 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že pozvedne-li někdo obočí nad  (v tomto případě zcela nesmyslnou) cenou a dokonce si dovolí podělit se o své pocity třeba tu na fóru (kde jinde?), není na tom nic špatného... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestřelená nebo nesmyslná cena? Já myslím, že cenu určuje trh a ne pocity. Pokud je někdo ochotný je za tu cenu koupit, byla cena nesmyslná? Já bych raději obětoval čast svého přijmu, abych nemusel stát jak jitrnice někde v řadě. Já to psal v obecné rovině, rozhodně to nemělo nikoho urazit. Navíc jsem od rána popíjel 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existuje terminus technicus cena v době a místě obvyklá. A je-li někdo z jakýchkoli důvodů ochoten či schopen akceptovat cenu nesmyslnou, stále zůstane cenou nesmyslnou potažmo přemrštěnou. Zcela souhlasím, že jak pro koho, což jsou však spíš výjimky potvrzující pravidlo. Mír v duši! 🙂

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle prodejce má v zásobě více milionových hodinek, ceny asi v pohodě pro někoho kdo peníze tiskne :)

https://aukro.cz/letecke-hodinky-se-stokami-rolex-oyster-chronographe-refer-c-3525-7006460659

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, colommbo napsal:

Existuje terminus technicus cena v době a místě obvyklá. A je-li někdo z jakýchkoli důvodů ochoten či schopen akceptovat cenu nesmyslnou, stále zůstane cenou nesmyslnou potažmo přemrštěnou. Zcela souhlasím, že jak pro koho, což jsou však spíš výjimky potvrzující pravidlo. Mír v duši! 🙂

"Přemrštěná cena" - toto je slovní spojení nad kterým také nadzdvihuji obočí. Mnohokrát jsem na něj narazil v internetových (nehodinkových) diskusích, a bez výjimky se dalo dovodit, že komentátor netuší, k čemu se vyjadřuje,
tedy že nemá představu o reálném nákladu na dané zboží a nezbytné marži, která dovolí přežití danému obchodu.

To, že si nemohu denně dopřát argentinské hovězí neznamená, že jeho cena v krámě na pultě je přemrštěná...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, shewcza napsal:

Tady ty žalozpěvy na téma ceny mě vždycky fascinují. Jak už jsem někde psal, existují lidi co mají peněz že je "přehazují vidlema". Takovej člověk nebude stát frontu na něco co si může koupit hned třeba za 10x retail aniž by ze sebe musel dělat "vokurku". Je mu to prostě úplně jedno a když ty hodinky chce a bude jediná nabídka za 100K, tak je prostě vezme, protože těch 100K vydělá než stihnem dokouřit cígo. A přesně pro tyhle lidi jsou tyhle nabídky, ikdyž mám trochu pochybnost, že právě takový člověk by něco takového chtěl, ovšem nikdy by mě nenapadlo prskat na cenu, která je daná. Ber nebo nech bejt.

Takovýho bych na Aukru nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Datel napsal:

To, že si nemohu denně dopřát argentinské hovězí neznamená, že jeho cena v krámě na pultě je přemrštěná...
 

Rozumím a omlouvám se na nedostatečnost. Tedy doplním "cena přemrštěná ve vztahu k předmětu prodeje", čímž není myšleno třebas maso z argentinského býčka. Tu jde o "obyčejné" Igeny. 

Upraveno uživatelem colommbo
upřesnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Datel napsal:

"Přemrštěná cena" - toto je slovní spojení nad kterým také nadzdvihuji obočí. Mnohokrát jsem na něj narazil v internetových (nehodinkových) diskusích, a bez výjimky se dalo dovodit, že komentátor netuší, k čemu se vyjadřuje,
tedy že nemá představu o reálném nákladu na dané zboží a nezbytné marži, která dovolí přežití danému obchodu.

To, že si nemohu denně dopřát argentinské hovězí neznamená, že jeho cena v krámě na pultě je přemrštěná...
 

Úplně nezištně a pro ujasnění mé nevědomosti ….
 

Můžeš mi tedy nějak vysvětlit, proč bych měl dávat za hodinky 27k ( překupníkovi )  , které si takto necení. Když si je mohu koupit ( v ofiko shopu ) do 7k dnes/zítra/*za rok*….  

Budu se opakovat…  Tato varianta prodeje/nákupu je pro mě brána jako přemrštěná 

Když budu chtít třeba Rolády ref. 116610 a nebudu chtít čekat 3…4…5…6let na listě, než se na mne dostane řada. A budu ochotný za přeskočení xy čekatelů dát 50k-100k …. Ok to je zase varianta jiná ….. 

 

srovnáváš ale při nákupu hodinek a Argentinské hovězí, jabka s třešněma …. 
 

to je teda můj názor 

 

Plus já si teda zajedu do Rakouska pro jedny hodinky koupím je za 7k obratem ruky, je vyvěsím na www za 27k ( hodinky v krabici hodím do skříně ) A kde mám náklady, které mi vygeneruji výslednou cenovku 27k ??? 

Upraveno uživatelem Lobber
Colommbo byl rychlejší a stručnější …. Ale máme asi stejný názor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lobber napsal:

Úplně nezištně a pro ujasnění mé nevědomosti ….
 

Můžeš mi tedy nějak vysvětlit, proč bych měl dávat za hodinky 27k ( překupníkovi )  , které si takto necení. Když si je mohu koupit ( v ofiko shopu ) do 7k dnes/zítra/*za rok*….  

Budu se opakovat…  Tato varianta prodeje/nákupu je pro mě brána jako přemrštěná 

Když budu chtít třeba Rolády ref. 116610 a nebudu chtít čekat 3…4…5…6let na listě, než se na mne dostane řada. A budu ochotný za přeskočení xy čekatelů dát 50k-100k …. Ok to je zase varianta jiná ….. 

 

srovnáváš ale při nákupu hodinek a Argentinské hovězí, jabka s třešněma …. 
 

to je teda můj názor 

 

Plus já si teda zajedu do Rakouska pro jedny hodinky koupím je za 7k obratem ruky, je vyvěsím na www za 27k ( hodinky v krabici hodím do skříně ) A kde mám náklady, které mi vygeneruji výslednou cenovku 27k ??? 

Ale míchání mé připomínky s překupnictvím hodinek je přesně míchání hrušek s jablky ;o)

Vážně - jde o to, jak já obvykle vnímám nářky na "přemrštěnost ceny" - a to je standardně vyráběné/pořizované/prodávané zboží, u něhož podle mne férovou cenu označí někdo za "přemrštěnou" bez znalosti nákladů atd.

To, na co a podle mne oprávněně je poukazováno zde je přeprodej z druhé ruky, kde jedinou přidanou hodnotou je to vystátí fronty. Anebo druhý nešvar, a to oklamání spotřebitele tím, že zboží nemá deklarovanou hodnotu (i o několik řádů).
 

U sběratelských kousků ovšem jediným určovatelem ceny je trh, Mona Lisa má cenu proto, že je jedna a žádná částka za ni není přemrštěná. Nebo všechny ;o) žádná krasavice s tajemným pohledem to popravdě není, je to novinářské klišé...

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

27 je este v pohode. staci sa pozriet na chrono a su tam uz aj za 200:-)

Kazdy si subjektivne moze povedat, ze to je premrstene, ked si tu pridanu hodnotu na tolko neceni.

ja by som ich napr. chcel a nieco by som aj priplatil kedze za retail ich uz proste kupit nejde a najskor ani nepojde, ale ked to prekracuje 3 nasobok predajnej ceny, uz s tym mam mentalny problem, aj ked som si uz kupil aj daleko drahsie hodinky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...