Přejít na obsah

Pro zasmani - Aukro a pod.


dakasport

Doporučené příspěvky

jo, to je úplně ta nejjednodušší verze, která je nabouchaná do nepravýho pouzdra, taky nikde nepíše, že to pouzdro je Vacheron, ale ta adjustáž se mi tam nezdá 8 adjustments znamená 5 poloh, horko, zima a isochronismus, to by se jim přece u tak obyčejnýho stroje nevyplatilo, ty správné adjustements verze jistě znáš a taky se jich tam pár pěkných najde, jsou tam i tyhle obyčejný, ale čistý, bey malůvek. A pak je tam nejvíc těch, kde Vacheron stroj vyrobil a prodal dál bez značení. A to je ta příležitost, kdy to lze jako Vacherona použít, jen to tam musíš napsat, na ciferník, na můstek...

230386440832 pod tímhle číslem najdeš na ebay typické takyVacherony

230377794855 takhle vypadá to, co i se značkou dodali jiným firmám. z toho je zřejmě ta obliba 8 Adjustments, tady tomu věřím

190340169574 a tohle je určitě čistej Vacheron, tak, jak má být, včetně ciferníku a ruček, pouzdro jasněže ne.

možná pravdu nemám, ale za to, co je na Aukru bych nikdy tolik peněz nedal a podle mě to Vacheron není, ale mohu se mýlit. Asi se budu muset podívat do učených knih, co všechno lze za Vacherona považovat a co už ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to je úplně ta nejjednodušší verze, která je nabouchaná do nepravýho pouzdra, taky nikde nepíše, že to pouzdro je Vacheron, ale ta adjustáž se mi tam nezdá 8 adjustments znamená 5 poloh, horko, zima a isochronismus, to by se jim přece u tak obyčejnýho stroje nevyplatilo, ty správné adjustements verze jistě znáš a taky se jich tam pár pěkných najde, jsou tam i tyhle obyčejný, ale čistý, bey malůvek. A pak je tam nejvíc těch, kde Vacheron stroj vyrobil a prodal dál bez značení. A to je ta příležitost, kdy to lze jako Vacherona použít, jen to tam musíš napsat, na ciferník, na můstek...

230386440832 pod tímhle číslem najdeš na ebay typické takyVacherony

230377794855 takhle vypadá to, co i se značkou dodali jiným firmám. z toho je zřejmě ta obliba 8 Adjustments, tady tomu věřím

190340169574 a tohle je určitě čistej Vacheron, tak, jak má být, včetně ciferníku a ruček, pouzdro jasněže ne.

možná pravdu nemám, ale za to, co je na Aukru bych nikdy tolik peněz nedal a podle mě to Vacheron není, ale mohu se mýlit. Asi se budu muset podívat do učených knih, co všechno lze za Vacherona považovat a co už ne.

Sakra, díky málem jsem si naběhnul. Když tak něco z těch knih oskenuj a hoď sem :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je toto ?

Strojek vypadá jako ETA a průhled mi k Rolexu také nesedí ...

Pokud něco takového Rolex dělal (dělá), tak se omlouvám, ale přijde mi to jako hrůzný fakistán. Už jen takové věci jako spodní dýnko, krásný "kožený" prošitý řemen, nějaká nízká krabice, absence karet. Navíc již tradiční nevhodný dar...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to je úplně ta nejjednodušší verze, která je nabouchaná do nepravýho pouzdra, taky nikde nepíše, že to pouzdro je Vacheron, ale ta adjustáž se mi tam nezdá 8 adjustments znamená 5 poloh, horko, zima a isochronismus, to by se jim přece u tak obyčejnýho stroje nevyplatilo, ty správné adjustements verze jistě znáš a taky se jich tam pár pěkných najde, jsou tam i tyhle obyčejný, ale čistý, bey malůvek. A pak je tam nejvíc těch, kde Vacheron stroj vyrobil a prodal dál bez značení. A to je ta příležitost, kdy to lze jako Vacherona použít, jen to tam musíš napsat, na ciferník, na můstek...

Když jsem se díval na rok výroby podle sér.čísla, tak je to opravdu někde kolem 1918. Tomuhle období podle mě tak nějak odpovídá jak design strojku, tak styl ručiček i font ciferníku. Prostě je to možné. V tomhle období už vybavenost a úroveň strojků výrobců obecně klesala, už se prostě tak nesnažili, jako dřív, už to nedělali tak načančané. Všechno na ebay je mnohem starší, tak se to těžko porovnává.

Já bych tedy řekl, že celý vnitřek je Vacheron a souhlasím s tím, že může být nacpaný v nepůvodním (i když klidně třeba i firemním) pouzdře. Pak by ale byla datace věnování + sér. číslo strojku mistrovským dílem falsifikátora.

Může to tedy být skládačka, ale ani nemusí. Ale třeba se pletu, nejsem žádný odborník. Každopádně dopátrat se pravdy bude těžká práce. Pořád jsou to ale zlaté hodinky, kde určitou cenovou úroveň dělá už jen to zlato.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsem našel Vacherony z přibližně stejného období.

http://www.bogoff.com/pocket/6249.html

 

Strojek je téměř identický, provedení popisů také velmi podobné, velikost pouzdra stejná.

Jsem čím dál víc přesvědčený, že na aukru jsou původní Vacherony. Přesto jsou pochybnosti na místě a dokázat, či vyvrá*** pravost je asi skoro nemožné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je toto ?

 

Strojek vypadá jako ETA a průhled mi k Rolexu také nesedí ...

No, já teda zlaté Rolex Cellini mám, myslel jsem, že je to taková elegance bez vteřinovky a datumu, navíc s ručním nátahem. Uvnitř je hezoučký in house kalibr s gyromax setrvačkou.... Ale třeba se Rolex pochlapil a začal to dělat tak, jak se to na Aukru nabízí......

Carlos, můžeš mít pravdu, všimnul sis, kolik se na ebay prodává Vacheronů a až na pár hezkých starších kousků jsou téměř všechna blízká výrobní čísla po 1 světové válce. Jeden důvod mohl být finanční- lidé kteří na během ekonomické krize zchudli, prodali své pár let staré Vacherony na zlato, všechny ty stroje pak zůstaly plonkové a tak se teď osazují do všeho možného. Druhá možnost je, že jsou to stroje vyrobené po 1 světové válce pro druhé firmy a protože by takové hodinky v původních /i když kvalitních/ pouzdrech pod jiným jménem měly cenu daleko nižší, tak se to opět předělá, alespoň ciferník s nápisem Vacheron, popř, vylepšit stroj signací, a nápisy o justážích, dát do zlatého pouzdra a i když je to úplně holý základ Vacheronu, najednou je z toho luxusní chronometr... atd. Také je mi divné, že Vacheronovy Royal chronometry měly chatony a samozřejmě mikroregulaci, ale žádné rytí o adjustážích a podobně. Samozřejmě, že chronometrové normy splňovaly a adjustované byly.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor je, že verze Chronometre Royal si vystačila s názvem a žádné dalšé popisy nebyly potřeba. A pokud dodávali nižší strojky jiným firmám, tak si umím představit, že si ty firmy samy vyžádaly popisy strojků kvůli lepší prodejnosti. Jednoduchý strojek úplně bez popisů prostě vypadá, byť ve zlatém pouzdře, moc obyčejně, snižuje prestiž výrobce a já bych si to nekoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínám mít dojem že výraz "exkluzivní" je na Aukro synonymem něčeho falešeného.

 

Opět jedna letecká primková skládačka.

 

Měl by jsi si doplnit hodinkové vdělání, než začneš trousit moudra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl by jsi si doplnit hodinkové vdělání, než začneš trousit moudra.

Toljo už jsem se na to jednou tady na fóru ptal, ale nikdo mi neodpověděl. Takže zkusím ještě jednou. Takto značené dýnko je z té serie, která byla prodávána přes (státní nebo národní) podnik Klenoty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toljo už jsem se na to jednou tady na fóru ptal, ale nikdo mi neodpověděl. Takže zkusím ještě jednou. Takto značené dýnko je z té serie, která byla prodávána přes (státní nebo národní) podnik Klenoty?

 

Ano, ale nejen na nich. Tohle dýnko je na většině sportů s automatickým nátahem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Toljo už jsem se na to jednou tady na fóru ptal, ale nikdo mi neodpověděl. Takže zkusím ještě jednou. Takto značené dýnko je z té serie, která byla prodávána přes (státní nebo národní) podnik Klenoty?

Ano, je to tak a mám dojem, že jich budé méně než s vyraženým číslem.

 

EDIT: pozdě...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor je, že verze Chronometre Royal si vystačila s názvem a žádné dalšé popisy nebyly potřeba. A pokud dodávali nižší strojky jiným firmám, tak si umím představit, že si ty firmy samy vyžádaly popisy strojků kvůli lepší prodejnosti. Jednoduchý strojek úplně bez popisů prostě vypadá, byť ve zlatém pouzdře, moc obyčejně, snižuje prestiž výrobce a já bych si to nekoupil.

je to těžké, tohle by měl být dle kalibru také Vacheron, ale protože nejsou nápisy, tak to Vacheron není. Přitom to má k Vacheronu o dost blíž, než ty o kterých se naše mínění rozchází

http://aukro.cz/item760814806_zlatee_kapes..._fils_18_k.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud něco takového Rolex dělal (dělá), tak se omlouvám, ale přijde mi to jako hrůzný fakistán. Už jen takové věci jako spodní dýnko, krásný "kožený" prošitý řemen, nějaká nízká krabice, absence karet. Navíc již tradiční nevhodný dar...

 

Více jsem to nezkoumal, ale obdržel jsem od prodejce následující zprávu, tím se pochybnosti "vysvětlují" ...

 

Dobry vecer!

Ty hodinky byli darek..

ze zadu na motorku je napsano:

25 jeweles swiss made. H

Hodinky jsou pravem, ale misto originalniho strojku co tam byl je tam jiny svycarsky.

Jedna se o velice kvalitni strojek svycarskeho puvodu a vyrabeji se uz 200 let.

Je to automat a ma 25 kaminku.

Dale se vyrabi pro ostatni znacky jako jsou Cartier, Longines, Armani, Orient atd.

Jinak hodinky jsou ze 100% 18k zlata. Zadne pozlaceni, jedna se vazne o prave zlato.

 

Doklad k tomu zadnej nemam.

 

Jestli mate jeste nejake dotazy rad vam na nej odpovim.

 

S pozdravem

Upraveno uživatelem vlabar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Více jsem to nezkoumal, ale obdržel jsem od prodejce následující zprávu, tím se pochybnosti "vysvětlují" ...

 

Dobry vecer!

Ty hodinky byli darek..

ze zadu na motorku je napsano:

25 jeweles swiss made. H

Hodinky jsou pravem, ale misto originalniho strojku co tam byl je tam jiny svycarsky.

Jedna se o velice kvalitni strojek svycarskeho puvodu a vyrabeji se uz 200 let.

Je to automat a ma 25 kaminku.

Dale se vyrabi pro ostatni znacky jako jsou Cartier, Longines, Armani, Orient atd.

Jinak hodinky jsou ze 100% 18k zlata. Zadne pozlaceni, jedna se vazne o prave zlato.

 

Doklad k tomu zadnej nemam.

 

Jestli mate jeste nejake dotazy rad vam na nej odpovim.

 

S pozdravem

 

 

LoooooL!

tak 200 let starý automatický strojek bych koupil hned, zlato přetavil na zuby a stejně byl za vodou;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč myslíš?

 

Podle víčka, originální ho mají číslované, například zde od spolehlivého prodejce (Popshop).

Nedávno se na Aukru objevilo několik sad letecký číselník + těsnící kroužek + sklíčko. No a tohle je výsledek. Slušné by bylo napsat, že je to skládačka, i tak by se našlo dost zájemců. Prodejce je přitom dost zkušený, aby věděl, co má v ruce.

Předpokládám, že se takové ještě objeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...