Přejít na obsah

Monster Orange made in *** - kde koupit?


DarylVanHorne

Doporučené příspěvky

Ahoj,

během pročítání tohoto fóra, ale i WUS, mi došlo, že jsem totální nula :suicide_anim:

Protože člověk, který nemá, nebo alespoň neměl Monstra je prostě divnej :crying_anim02: A já nejsem divný, já jsem letadlo... a právě proto chci tyhle extrémní obludné hodinky :smile_anim:

Jak jsem pochopil, z kódu označujícího typ hodinek lze odvodit, zda jsou vyrobeny v Japonsku, nebo Korei.

 

No a když už mám kupovat Seiko, tak ať je z Japonska. Bohužel všude narážím jen na obchody s korejskou verzí...

 

Tudíž vás chci poprosit:

 

Poradíte mi nějaký internetový obchod / obchody, které zasílají do čech a mají v nabídce ORANGE MONSTER made in JAPAN ?

Nejlépe takový se kterým máte pozitivní zkušenost samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K není Korea, ale cokoliv mimo Japonsko (Singapur, Malajsie...) Japonská verze u této cenové lategorie v podstatě sází na lidskou hloupost (no offence) a předsudky. Když si totiž koupíš J, tak většina součástek bude pravděpodobně vyrobena v tom Singapuru nebo Malajsii. Navíc to sjíždí z prakticky stejný výrobní linky, rozdíl je pouze v nákladech na pracovní sílu.

No a mimo tohle si myslím, že J monstra se aktuálně nedělají.

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K není Korea, ale cokoliv mimo Japonsko (Singapur, Malajsie...) Japonská verze u této cenové lategorie v podstatě sází na lidskou hloupost (no offence) a předsudky. Když si totiž koupíš J, tak většina součástek bude pravděpodobně vyrobena v tom Singapuru nebo Malajsii. Navíc to sjíždí z prakticky stejný výrobní linky, rozdíl je pouze v nákladech na pracovní sílu.

No a mimo tohle si myslím, že J monstra se aktuálně nedělají.

 

Aháááááá.... tákže kašlat na to a koupit první Orange Monster, co uvidím, bez ohledu na kód?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Japonská verze u této cenové lategorie v podstatě sází na lidskou hloupost (no offence) a předsudky. Když si totiž koupíš J, tak většina součástek bude pravděpodobně vyrobena v tom Singapuru nebo Malajsii. Navíc to sjíždí z prakticky stejný výrobní linky, rozdíl je pouze v nákladech na pracovní sílu.

Pred asi 10-15 rokmi som čítal analýzu, prečo sú japonské autá kvalitnejšie (v zmysle menej sa kazia) ako európske. Ako zásadná vec sa ukázala, že v Japonsku ľudia za pásom podali za rovnaké časové obdobie 2000 zlepšovacích návrhov, v Európe (západnej - Nemecko, Francúzsko, Španielsko, GB a Švédsko) 16. Ide o podstatné veci aj o zdanlivé prkotiny - napríklad že stĺp s uťahovacou pištoľou sa presunul zľava doprava, výsledkom čoho je, že je viac poruke a klesol podiel slabo alebo vôbec nedotiahnutých skrutiek.

 

Takže vo všeobecnej rovine mi vyššia kvalita japonských vecí ako ?predsudok? nepripadá, v konečnom dôsledku ide vždy iba o vzťah ľudí k tomu, čo vyrábajú (alebo montujú).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...