Přejít na obsah

SEIKO 5 Sports SNZF11K1 - přesnost


jirovskyzby

Doporučené příspěvky

to jsem fakt netusil, ze kdyz hodinky odlozim pres noc napr. korunkou nahoru, tak se chod zpresni .... koukam na to jak vrana 

Dával jsem to před několika dny do jiného vlákna.

Tady je pár postřehů z http://mywatcheshub.com jak Seiko "poladit":

If your watch loses or gains a few seconds per day, you can take it off at night and :- 
 1. Lay the watch flat with the dial uppermost (To gain a few seconds if it is slow).
 2. Lay the watch vertically with the winding-button downwards. (To lose a few seconds if it is fast) 
 3. Lay the watch vertically with the winding-button uppermost. (To lose more seconds if it is too fast)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu vlákno o přesnosti 7S26, tam je o přesnosti Seiko 5 dost příspěvků. Jinak mně dělaly nové SNZG07K1 taky tuším kolem -20s denně a po záběhu se to ustálilo a dnes je to cca -1 minuta za 14 dní, bez zásahu hodináře, odkládám je na dýnko. Myslím, že kdyby se trochu poladily, výsledek přesnosti by byl luxusní. Já to ale nechám tak. Jednou za 14 dní je prostě o minutu postrčím a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem SEIKO 5 sport po záběhu, když se pořád předcházeli  20-25s denně, ladil a po 2 hodinách sledoval odchylku. Sledoval jsem je v poloze rovně a  ciferníkem nahoru. Po deseti pokusech nakonec dělali 1s / 24h. Ale jakmile je dám na ruku tak se zpozdí o 2s za 4 hod.  Pruměr za den dělají tedy  6-7 s do minusu.

Za ty peníze parádní automat. :-)  člověk si tak krásně vyhraje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Já svoje pětky nakonec doladil na -1 až -2 sec/den. Ale když to budeš sledovat, zjistíš, že to je hodně nekonzistentní (doporučuju appku Watch Accuracy, dělal to někdo tady z fora). Pokud jsou nošeny a na noc odloženy "na plocho cifrem nahoru", udělají až 5s do plusu/den. Nechat je 24hod ve winderu, dají za tu dobu klidně -7 s. Prostě ten strojek hodně "lítá" a když zjistíš, jak s hodinkama zacházet, budeš ho mít "přesnější". Kdybych hodinky nestřídal a fakt to sledoval, tak si myslím, že na konci měsíce budou bez odchylky, protože je prostě budu přes noc odkládat tak, aby dorovnaly odchylku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě moje pětky dělaly od začátku -5 sec/den a po zajetí mi teď dělají +1 sec/den, takže paráda. Odkládání neřeším, takže jsou vždy cifrem nahoru.

 

To moje nové Kemmnery s etou2824 mi teď dělají přes +20 sec/den. Ale ještě jsou v záběhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavé někdo tady říkal , že po záběhu by  měli spíš jít víc do minusu. Já si zase myslím , že naopak do plusu protože se jakoby povolý. jako motor auta se víc rozjede. 

 

Tak otázka zní ?? Po záběhu nastane spíš předcházení , nebo zpožďování???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavé někdo tady říkal , že po záběhu by  měli spíš jít víc do minusu. Já si zase myslím , že naopak do plusu protože se jakoby povolý. jako motor auta se víc rozjede. 

 

Tak otázka zní ?? Po záběhu nastane spíš předcházení , nebo zpožďování???

je to kus od kusu a kalibr od kalibru, také dost záleží na tom, jak zrovna proběhla výstupní kontrola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...