Jump to content

Prsten

Share

Recommended Posts

Ze zkušenosti, kterou mám z výkupu a prodeje šperku nákup v novém krámu nemohu doporučit. Když vidim co mi lidi nosí s tím, že to mají z nového krámu, tak je mi do pláče. Velikost kamenu vs. cena je tragická. Za cenu, kterou dáš v novém krámu cca za 0,20 ct diamant v briliantovem brusu jsi schopen koupit napr ve starožitnostech kámen cca 0,5 ct a víc. Takže asi tak.

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 4 weeks later...

Dobrý den, dámy a pánové.

Oživuji toto téma, jelikož bych potřeboval poradit se zásnubním prstenem. Čtu tady, že nákup v novém krámu se nevyplatí a tak bych rád věděl, jaké mám se svým skromným rozpočtem možnosti já. Má představa je klasický typ, bílé zlato, diamant (briliant). Přítelkyně má moc ráda modrou barvu a něco takého by se jí určitě líbilo: http://www.snubni-pr...se-safirem.html Rozpočet bych rád viděl do 10 000 Kč. Dá se vymyslet něco v dobrém poměru cena/výkon? Ruční výroba a kamen ze starožitnictví?

Děkuji za každou radu.

No, když bych takového zlatníka měl... A jestli se vůbec dá něco takového udělat za můj rozpočet. Navíc já se v tom vůbec nevyznám, takže bych taky mohl koupit i nějaký vrak...

Tak téma taky pro mě. Jsem z oboru - ruční zakázky + vlastní obchod (bohužel pro tebe jsem z Brna) ceny podprůměrem, ale musíš zhodnotit sám. Dál nebudu dělat reklamu. Opravdu nemáme rádi kameny z výkupu, to co si zákazník přinese je vesměs cenově stejné, nebo levnější, ale horší kvalita i brusy. Na shánění přes net zapomeň tam je to ještě dražší. Nejlevnější varianta při udané ceně je vybrat kámen a potom vyrábět prsten - vybírej s někým kdo tomu rozumí. Když koupíš hotovku tak bude cca o 10 - 30% dražší, ale je hned a vidíš co kupuješ. Pokud otáčíš korunu, tak nelez do centra a obchodňáků + 30 - 50% přirážka, ale jdi do okrajových částí města a malej krámek bude vždy levnější než megaobchod.

Snad nedostanu ban, ale neumím ještě ani vkládet obrázky, tak kdybys něco potřeboval tak nuovotny@seznam.cz

Ps: za 10t dostaneš asi 3,5mm, si1, barva g-h a možná i H&A samo ve zlatě už hotové

• 1 month later...

Nevim jestli to nebude zakazana reklama, ja jsem snubni i zasnubni prsten kupoval u Jitky Kudlackove v Praze (google to najde). Ma peknou nabidku a udelaji i na prani. Jednani bylo naprosto luxusni...nechali nas sedet a vybirat hodiny. Samozrejmosti jsou zkousky pred finalnim vyhotovenim. Navic mají i dobry servis po nakupu...cisteni, renovace, ruzne slevy, blahoprani k vanocum, narozeninam... Fakt jsem byl velmi spokojen

Moje zkušenost s kupováním prstýnků s kamínkem je, aby neměl moc ostrý hrany, čím by mohl způsobovat nějaký zadrhování o šaty a tak. Bohužel ani sebehezčí a drahej žena pak moc nosit nebude..

nejde len o kamen, ale aj o sposob uchytenia v prsteni. Sebeefektnejsie ozdobne uchytenie je nanic, ak si s nim zena natrhne pancuchy alebo svetrik.

taketo su neprakticke a nenositelne, aspon podla vyjadrenie mojej drahej :)

Zachycení za svetry, punčochy.. způsobuje mezera mezi kamenem a krapnou - kovem co ho drží.

Nějaká ta mezera je tam téměř vždy a krapna funguje jako háček.

Laicky: masivnější krapna s níže posazeným kamenem a ve větším počtu (6) je na to méně náchylná než čtyři tenké krapny, co ho drží u vrcholu.

Ten model 020 na to vypadá ještě dobře.

• 1 year later...

Nedavno jsem resil stejny problem.. V zakladu mas dve moznosti: zaprve zvolit jeden kamen ,ktery drzi nekolik "krapinek" a zadruhe zvolit nekonvencni zasnubni prsten. V nekolika prispevcich prede mnou nekdo psal,ze zasnubni prsten muze byt jen s jednim kamenem. To je absolutni nesmysl. Zasnubni prsten ma predevsim potesit zenu a ty za mej muzes vydavat temer jakykoliv prsten. To,ze nejpouzivanejsi je prsten s jednim kamenem,je vec jina. Nicmene ja o sve pritelkyni vim,ze se rada lisi a proto jsem schvalne zvolil netypickou variantu. Navic v jedne cenove hladine dostanes jednu cistotu a kvalitu kamenu v celku a v te same cenove hladine dostanes i cistsi a kvalitnejsi kamen,ktery je ale rozsekany.. Jinymi slovy,deleni kamene snizuje jeho cenu. Ja jsem vse vyresil v Alo Diamond-supr pristup,kvalitni produkty, dozivotni servis, maji klasiku i ostatni a odpovednost za svoje vyrobky. Muzu jen doporucit. To hlavni ale stejne je myslet na partnerku a jeji vkus!!