Přejít na obsah

Jasněna Vláhová - JVD


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdyz jsem psal echt Cina, mel jsem na mysli vyrobu hodinek v Cine, s tim, ze ti tam daji brand, jaky si zadas. Nevim o tom, ze by si JVD designovalo sve vlastni hodinky. Ale mozna mam jen mezeru ve vedomostech... :)

Právě, že designují (Jasněna Vláhová Design) s tím, že dle mého si pak výrobu zadají tam, kde je to pro ně nákladově nejvýhodnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevybiraji si jenom jednoduse z katalogu cinskeho vyrobce ty modely, ktere se jim libi a ty si pak nechaji onbrandovat a poslat? Skutecne maji svuj vyvoj a konstrukci hodinek?

Tak to neumím zodpovědět, můžeš zkusit jim poslat dotaz... 

https://www.vlahova.cz/cs/info-kontakty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že designují (Jasněna Vláhová Design) s tím, že dle mého si pak výrobu zadají tam, kde je to pro ně nákladově nejvýhodnější.

Nevím, tak jestli mají výrobu hodinek někde v kravíně, zkrátka mají tu výrobní prostory, tak proč by ty hodinky tam nemontovali? Nakoupí quartzové strojky, to ale dělají i renomované značky, quartz strojek japonský nebo i švýcarský a pak to daljí do vlastního pouzdra, které vymysleli. Nakonec německé nebo rakouské hodinky to je taky tenhle styl výroby, u Jacques Lemans se těžko hledá, co tam je za automatický kalibr. Hodinky jsou vzhledem hezké. Je otázka, kde to ti Rakušáci nebo Němci skládají a kde dělají ty pouzdra a další komponenty. Nemyslím, že by čeští výrobci to nechávali dělat v Číně a ti němečtí, rakouští to vyráběli u nich doma. Spíš práce našich lidí je daleko levnější. Možná si v zahraničí nechají udělat pouzdro, to nevím. Jestli se to vylisování vyplatí udělat v Číně, nebo to není problém udělat u nás či jinde v Evropě. Spíš jsem si všiml, že takové Seiko není vše vyrobeno v Japonsku. Nicméně značka zaručí, že si to japonští majitelé pohlídají, aby v tom Singapuru nebo kde to dělají či kompletují, udělali pořádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevybiraji si jenom jednoduse z katalogu cinskeho vyrobce ty modely, ktere se jim libi a ty si pak nechaji onbrandovat a poslat? Skutecne maji svuj vyvoj a konstrukci hodinek?

Číňani sami skutečně napodobí vše. Jenže i japonské hodinky, myslím jejich strojky, jsou napodobeniny těch švýcarských. Nejde ale o kopie, rozměry jsou jiné, kdežto čína klidně okopíruje bez jakékoli změny, jen nahradí materiál uvnitř méně kvalitním. Nemyslím, že by někdo pro výrobu vlastních hodinek se musel koukat na čínské výrobky. Asi není tak těžké vymyslet vlastní vzhled a pouzdro nechat vyrobit, nebo mít na to lis v tom bývalém kravíně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba swiss Soprod A10, který vychází z japan Seiko 4L25, ne? :D

Mně zaujalo několik značek se strojky Seagull, četl jsem srovnání jejich kopie strojku s původní ETA 2824-2. Přesnost číny slušná, jen trošku horší materiál, nějaký škrábanec, byly promazané, ale snad někde nějaké smítko. Takže riziko, že se můžou zadřít. Pro prvním servisu u hodináře by ale toto mělo pominout. U švýcarských nebo pro mě spíš japonských strojcích ale vidím větší záruku, že  kus bude povedený. U té číny se bojím, že některý kus může šlapat skvěle, jiný ne. Dávat nové do servisu, tak to pak je lepší rovnou koupit lepší strojek, práce hodináře bude dosti drahá.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom tu také máme několik stránek. Nicméně Seagull Tianjin vznikl na základě licence, technické pomoci a na strojích ze Schweizu (první kalibry). Dnes již to mají trochu diverzifikované, nicméně řadu, vycházející z 2824, vyrábějí i nadále.

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...