Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

A jo, kua, já sem slepej.

https://www.canon.cz/cameras/powershot-g7-x-mark-iii/specifications/

Nicméně nabíjení přes USB je běžná věc, proč tady to nejde!?

 

Tak to je zaujímavé, lebo mne to ide na notebooku Lenovo Thinkpad E460 z USB3.0 s obyčajným USB káblom. Žiadny špeci kábel u mňa nie je potreba. Otázka je, či sa aj v skutočnosti foťák nabíja, ale zelená ledka bliká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pánové (a dámy),

našel jsem tohle vlákno a pak ještě jedno z roku 2016, tak zkusím tady.

Mohl by mi někdo pomoci s dárkem pro blízkého známého s následujícími parametry:

  • Set digitální zrcadlovky s preferencí zn. Nikon, resp. Canon
  • Cena cca 38-40 tis Kč
  • Součástí setu by mělo být tělo, základní objektiv a teleobjektiv  
  • Spíše pro začínajícího fotografa.

Vůbec se v tom nevyznám, má to být společný dárek k Vánocům, prosím o nějaké konkrétní návrhy, ideálně s odkazem 🙂

Předem moc děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění (ne že bych uměl zásadně poradit), ale měl by to být novej set, nikoliv použitá technika z druhé ruky, nebo jo (aka očekáváš i nabídky někoho, kdo bude pouštět starší ale dobrej foťák na začátek)

Navíc vlákno imho není úplně top, myslel jsem, že řešíš kompakt a z popisu vyplívá, že hledáš zrcadlovku. Spíš bych to zkusil zde ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Lamiczka napsal:

Jen pro upřesnění (ne že bych uměl zásadně poradit), ale měl by to být novej set, nikoliv použitá technika z druhé ruky, nebo jo (aka očekáváš i nabídky někoho, kdo bude pouštět starší ale dobrej foťák na začátek)

Navíc vlákno imho není úplně top, myslel jsem, že řešíš kompakt a z popisu vyplívá, že hledáš zrcadlovku. Spíš bych to zkusil zde ;)

 

Děkuji Lamiczko, jdu napsat tam a jedná se mi o nový kousek (připíšu si to tam)... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Prosim zkusene fotografy o radu. 
Vybiram pro manzelku nejaky sikovny kompakt, kde bude prehledne menu, pujde vse dobre pochopit a bude to neco spis mensiho. 

S focenim zacina, takze se bude prubezne vse ucit. 

- Melo by to delat hezke fotky i na automat, at ji to hned neodradi:-). 

- Fotky dat lehce do PC bez nejakych dlouhych obstrukci. 

- Na znacce nezalezi, jde opravdu o kompaktnost, jednoduchost. 

- Klidne i doporuceni na bazarovku, pokud to u kompaktu nevadi. 

- Cenovka max 12 000 kč. 

Diky za pomoc. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sony RX100 ii nový asi už neseženeš, tak doporučím Sony RX100 iii ten by mohl jít sehnat kolem těch 12K.

 

Já bych šel cestou toho bazaru, protože jí to může za měsíc taky přestat bavit.

Tohle nevypadá špatně: https://foto.bazos.cz/inzerat/144430504/fotoaparat-sony-cyber-shot-dsc-rx100m2.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, shewcza napsal:

Sony RX100 ii nový asi už neseženeš, tak doporučím Sony RX100 iii ten by mohl jít sehnat kolem těch 12K.

 

Já bych šel cestou toho bazaru, protože jí to může za měsíc taky přestat bavit.

Tohle nevypadá špatně: https://foto.bazos.cz/inzerat/144430504/fotoaparat-sony-cyber-shot-dsc-rx100m2.php

Pani jsem napsal, ale zda se mi to podezrele levne…?

Tak uz prodano, ale tohle by mohla byt asi cesta. Pripadne bazarovou trojku.

Diky

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to seřadíš podle ceny, tak nad tímto inzeratem je o 500kc dražší, ale zase má sklo a grip, který vážně doporučuji, protože jak je ten foťák malinký, tak se bez toho gripu hodně blbě drží v jedné ruce. Jakýkoliv RX je skvělý a od dvojky je snadné přenášení i do mobilu pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu pomimo... Možno to zvládajú už hociaké kompakty, nesledujem. Manželke som kúpil Lumix DMC-GXnejakéčíslo a vie to aj všelijaké chujoviny. Spojenie s mobilom, fotenie keď človek vyskočí, keď sa usmeje a podobné. Pre ženu možno celkom zábavný faktor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...