Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Přemýšlím o koupi nového fotoaparátu. Zrcadlovku nevyužiju, ale přesto chci něco kvalitního s čím se dají v případě potřeby udělat dobré fotky. Zatím to vypadá na koupi Canonu G12. Poradí mi někdo s výběrem? Případně nemáte někdo něco takového na prodej? Nejraději bych asi G12, ale uvítal bych ho z druhé ruky za rozumné peníze.

Upraveno uživatelem Matthew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi málokdo z nás má pohromadě víc přístrojů, za sebe bych doporučil věnovat chvíli času stránkám pana Neffa, který má na většinu zmíněných recenzi a udělat si obrázek sám...

 

Tak já myslím že spíš než stránky pana Neffa , bych volil super recenze od pana Šurkaly(i?) na Digimanie;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti mozem s kludnym svedomim odporucit Panasonic - napr tu LX5. Ja mam predchadzajuci model LX3 a nedam na nu (Elixtrojku) dopustit. Sice mozno nebude vyhovoat kazdemu objektiv, horne ohnisko je len na 90mm (LX3 ho ma este nizsie na 60mm), no obrazova kvalita, podanie farieb a konfort pri pouzivani stoja za to. Urcite by som hodil ockom aj na tuto masinku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současné době je nejlepším kompaktem Olympus XZ1 a to hlavně díky objektivu se špičkovou světelností 1.8 (běžně bývá 2.5) což je dobré na focení za slabého světla a relativně velkému snímači.

 

Inak pokrocily kompakt s f1,8 ma aj Samsung EX1... Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, jestli je ta clona 1.8 použitelná. Tyhle parametry ještě nejsou všechno.

 

No tak světelnost je u objektivu zatraceně důležitá vlastnost, která dokáže cenu zvednout x-násobně. O použitelnosti se nedá vůbec pochybovat, to není šidítko v podobě megapixelů. Zkoušel jsem teď vyhledat nějakou českou recenzi a našel jsem i od Neffa, v ní tu světelnost taky vzpomíná. Za 10k je to perfektní hardware!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

http://www.megapixel...rovnani?produkt

 

Aldův Ricoch tam nemají a zřejmě bych po něm sáhl ..... i když fyzicky vypadá hodnotně ............ takovej aparát za pětikorunu :D, ale o tom to snad není

 

 

když sem nedávno kupoval LX 5, tak mi prodavač říkal aniž bych se ho na cokoli ptal, že je LX 5 lepší než G / kdysi sem měl G2 a jsou to těžký krávy - takovej kompakt x nekompakt /

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

Hořčíkovým tělem se jen tak nějaký kompakt pochlubit nemůže, to je fakt.

 

hořčík nehořčík - je to prostě hnusný na pohled a basta fidly :-) , že to dobře fotí je jiná věc - samozřejmě u aparátu primární a to nijak nezpochybňuju, tak nebuď v křeči - he he

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...