Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Ze všech uvedených bych šel stejně do G 12, už proto, že foťáky bez hledáčku mi přijdou proti přírodě. U toho Ricohu mě rozesmála možnost si hledáček dokoupit - cena přes 4000 Kč :-)))

 

Jinak známej (profi fotograf) má sadu zrcadlovek a na motorku si koupil za pár korun Canon SX 120 IS a pěje na něj chválu. Samozřejmě uvaž, že to je kousek za 3000 Kč, srovnání s těmi profi kompakty asi neustojí.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty bys vyřadil dva bezkonkurenčně nejšpičkovější výrobce fotoaparátů a nahradil je výrobci televizí a obecného spotřebního elektrobraku ?

ja by som osobne hned vyradil canon a nikon. kompakty maju sice OK, ale urcite to neni ich prednost. radsej by som kukol na alternativu v podobe fuji, sony alebo panasonic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty bys vyřadil dva bezkonkurenčně nejšpičkovější výrobce fotoaparátů a nahradil je výrobci televizí a obecného spotřebního elektrobraku ?

 

ano

 

edit: kompakty od nikonu su naozaj bieda. fotky z neho lezu vyprane, sumia do aleluja.. canon je na tom lepsie ale nedostatky schovava do nekonecnej rady modelov..

stary 6 mpix panasonic foti lepsie ako novy ixus ktory som nedavno skusal..

 

fuji a panasonic maju u kompaktov velmi dobru optiku a oproti canonu a nikonu sa s nimi daju robit divy..

 

ricoh ktory postol alda ma perfektu optiku a adekvatny senzor. je to kombo vyladene k optimalnemu vykonu. samozrejme ide o to co chce clovek fotit.. na prsnate damy na plazi s nim nenazoomujes :)

Upraveno uživatelem jankoxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až mě překvapuje, jak se tu diskuse rozjela... z nabízených alternativ se mi asi nejvíce líbí Olympus XZ-1

pokud jde o moje priority je pro mě nejdůležitější kvalita obrazu, zoom v podstatě nepoužívám (proto jsem se nezaměřil na Nikon P7000), ostrost, věrné barvy atd.

u těch nováčku jako je Olympus se bojím jen jedné věci... G12 jsem si vybral i proto, že má tradici, pokud vím je to možná nejstarší řada profi kompaktů a pořadové číslo to dokazuje, to ve mně budí dojem, že je vyzrálý a většinu drobných neodstatků a nedokonalostí už má za ty roky vyladěnou... přestože hodnoty světelnosti možná nejsou nejlepší, myslim si že jinak je většina věcí doladěna k dokonalosti a technologicky by měl být daleko... komentáře u Olympusu typu "Nevýhodou je však nelogické ovládání automatické ISO" moje doměnky o tom, že být na začátku produktové řady je nevýhodou potvrzují... prostě si myslím, že ten fotoaparát může mít určitě hodně technologických předností a může mít dobře našlápnuto, ale že nebude perfektně vyladěný jako "produkt"... což se rozhodně bude zlepšovat s dalšími modely a upgrady a bude stavě na skvělém začátku... já jenom říkám, že se trochu bojím kupovat něco, co se dá s trochou nadsázky považovat za koncept

co si o tom myslíte? prostě mi ta G12 přijde relativně nejvíce vyzrálá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak nepouzivas zoom a ide ti o kvalitu tak jednoznacne ten Ricoh :)

 

abych to upřesnil, jde mi opravdu hodně o kvalitu ostření, postupem času co fotim hodinky a teď mám k disposici hodně dobré fotky ze zrcadlovky a potom ty moje ze starýho kompaktu, ostření je opravdu alfa omega, s barvama, vyvážením bílé se konec konců dá něco vymyslet i v počítači, ale ostrost je nejdůležitější

jo a chci dobré makro :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až mě překvapuje, jak se tu diskuse rozjela... z nabízených alternativ se mi asi nejvíce líbí Olympus XZ-1

pokud jde o moje priority je pro mě nejdůležitější kvalita obrazu, zoom v podstatě nepoužívám (proto jsem se nezaměřil na Nikon P7000), ostrost, věrné barvy atd.

u těch nováčku jako je Olympus se bojím jen jedné věci... G12 jsem si vybral i proto, že má tradici, pokud vím je to možná nejstarší řada profi kompaktů a pořadové číslo to dokazuje, to ve mně budí dojem, že je vyzrálý a většinu drobných neodstatků a nedokonalostí už má za ty roky vyladěnou... přestože hodnoty světelnosti možná nejsou nejlepší, myslim si že jinak je většina věcí doladěna k dokonalosti a technologicky by měl být daleko... komentáře u Olympusu typu "Nevýhodou je však nelogické ovládání automatické ISO" moje doměnky o tom, že být na začátku produktové řady je nevýhodou potvrzují... prostě si myslím, že ten fotoaparát může mít určitě hodně technologických předností a může mít dobře našlápnuto, ale že nebude perfektně vyladěný jako "produkt"... což se rozhodně bude zlepšovat s dalšími modely a upgrady a bude stavě na skvělém začátku... já jenom říkám, že se trochu bojím kupovat něco, co se dá s trochou nadsázky považovat za koncept

co si o tom myslíte? prostě mi ta G12 přijde relativně nejvíce vyzrálá

 

Pokuď Ti jde především o kvalitu obrazu,tj. věrné podání barev,obrazový šum,optické zkreslení tak dle dostupných recenzí má Nikon srovnatelnou kvalitu obrazu a dokonce v některých parametrech jako je barevné podání,chromatické vady objektivu má mírně navrch.Hůře zase vychází ze srovnání zaostření.Osobně nemám nic proti ostatním značkám,Canon a Nikon vychází ze zkušeností z profi zrcadlovek a to se prostě na výsledku odrazí.Navíc v této cenové kategorii jsi přímo konkurují pouze tyto dva typy.Takže máš výběr zúžen,dej i na pocit,nebudeš litovat ani v jednom případě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mala ukazka toho za petikorunu :) http://www.flickr.com/groups/grdigital3/pool/ tak pekne fotky casto aj bez PP hocaky fotak nedokaze..

 

srry, ale tady sou fotky G12kou a taky sou velice slusny.. Ja se obavam, ze hlavne je to o rukach, ty fotaky sou voba spickovy... Upraveno uživatelem sibirnaya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové děkuji za tipy, prohlédl jsem si všechny zmíněné modely. Řešil jsem otázku čím nahradím svou LX2 a Aldův tip na RICOH GR Digital III se mi jeví, obzvlášť vzhledem k současné ceně, jako velmi dobrý. Uvažuji také o širokoúhlé předsádce a hledáčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

děkuju všem za rady a doporučení... všechno jsem promyslel a zvážil... a koupil jsem klasiku G12 :) jednak proto že k tomu mám důvěru a taky proto, že jsem si ho sehnal z druhé ruky za dobrý peníz

 

tak ty si hlavně žádný rady nechtěl = chtěl si G12 od samého začátku = stačilo zadat poptávku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...