Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

No mám nikon D90 a RAW nepoužívám skoro vůbec. Když je člověk zvyklý foťák nastavit pořádně ještě před zmáčknutím spouště nebo nepotřebuje dělat s fotkami nějaké extra úpravy, tak ten raw ani moc nevyužije (no flame). A už vůbec u kompaktu, kde je požadována hlavně skladnost a kvalita fotek se předpokládá průměrnější. Zdá se mi to stejné, jako řešit na jaké ISO může kompakt fotit (2000, 3000...) úplná blbost. Ani na zrcadle nedávám až na vyjímky víc jak 400. Ale tam nejde nejde ani tak o šum, jako o ztrátu detailů. Prostě u kompaktu je podle mě nejdůležitější jak přesně ostří a jak umí nastavit expozici a ať moc brutálně "nevylepšuje" snímky. Dneska jsem si tu P300 osahal a trochu si s ním pohrál a musím říct, že se mi hodně zalíbil. Uvidíme, jak budou vypadat fotky v PC...:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Nikonu P300: Někde jsem četl negativní zkušenosti s ostřením, ale neměl jsem s tím žádný problém. Nejvíce oceňuji možnost poloautomatických režimů a oproti běžným kompaktům čisté linie a jednoduchý design s černým matným povrchem. Ovládání pro mne velmi intuitivní. Fotky vypadají úplně v pohodě, syté, nevyblité barvy, na automat se mi zdají o něco horší. Jediná nevýhoda, kterou zatím pozoruji je, že nemá separátně nabíječku na baterku. Tzn. nabíjet se dá sice přímo ze sítě, ale přes foťák. Věděl jsem to i před koupí, ale nějak nevěnoval pozornost. Baterka se nabíjí docela dlouho (cca 4 hodiny) a to vzhledem ke způsobu nabíjení může být pro někoho problém. Jinak v této třídě fakt super foťák a za těch 5k dobrá koupě. Za poslední dva roky nejpovedenější kompakt, co jsem měl v ruce (k nikonu mám obecně velmi silné sympatie). :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen kraťoučkej postřeh. Koupil jsem pro dceru, která začíná fotit (je jí 10 let) jetej Lumix LXko s objektivem DC Vario-Elmarit 1:2,8-4.9/6.3-25.2 ASPH, v režimu 16:9 to má eq. 24 mm a úplně mně šokovala kvalita obrázků, včera jsem fotil paralelně s Canonem G12 (oba foťáky nastavený na rozlišení M1 (ca poloviční než je maximum, používám to proto, že maximální rozlišení stejně už neprokreslí detaily), snažil jsem se od oka srovnat i ohniskovou vzdálenost na ca 35 mm (eq.) a hóóódně mě překvapilo,jak ten Lumix v detailech prokresluje. No profi srovnání to není, to bych musel ještě ze stativu a stejný clony a časy, tohle bylo z ruky s automatikou (pořizuju tak 90% všech snímků), světlejší snímek je Canon, tmavší Lumix. Bez úprav, výřez je z prostředku fotky.

post-7112-096328600 1331452901.jpg

post-7112-054169200 1331452942.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni rozhodol som sa kúpiť si dáky lepší foťák a vôbec sa nevyznám. Najviac mi je sympatický FUJIFILM FinePix HS20 EXR , tu je link na info o foťáku: http://www.nay.sk/fu...-294173-c-1514/ za tú cenu 329 ?. Viete mi povedať prečo si ho mám kúpiť, prípadne nemám, prípadne iný alternatívu v tejto cenovej hladine ? Som totálny laik do týchto vecí, takže vám budem vďačný za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja chcem fotiť všetko čo príde a nechcem teraz vraziť do toho veľa peňazí, lebo neviem či sa to u mňa uchytí a neomrzí ma to po 2 týždňom. Takže tento foťák by bol len ako medzistupeň, ak by sa mi to zapáčilo tak by som zobral niečo lepšie ..... sry ale neviem čo je ``druhak´´ .... a prečo nemôžem fotiť z ruky v plným zoomom ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni rozhodol som sa kúpiť si dáky lepší foťák a vôbec sa nevyznám. Najviac mi je sympatický FUJIFILM FinePix HS20 EXR , tu je link na info o foťáku: http://www.nay.sk/fu...-294173-c-1514/ za tú cenu 329 ?. Viete mi povedať prečo si ho mám kúpiť, prípadne nemám, prípadne iný alternatívu v tejto cenovej hladine ? Som totálny laik do týchto vecí, takže vám budem vďačný za každú radu.

 

fotak co si postol sam o sebe neni zly. fuji ma vseobecne dobru optiku a kresbu fotiek.. problem bude ale vaha, 730g je uz pomerne dost a pokial nemas silu ako medved tak ta po case omrzi nosit ho so sebou. teda hlavne ako fotograf zaciatocnik. skus sa zamysliet nad tym co naozaj budes fotit, az potom vyberies dobry fotak. a odporucim ti moc neexperimentovat. ked si ho kupis tak ho predas tak mozno za 60% povodnej hodnoty.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni dnes som bol ošahať dáke foťáky a z toho fuji som upustil ...... zapáčilo sa mi NIKON D3000 a CANON EOS 1100D http://www.electrowo...electroworldSK. Dal som porovnať tie foťáky, ale vobec sa do toho nevyznám, tak mi prosim vás poradte ktorý je lepší, cenovo sú na tom rovnako 400 ? .......... pozeral som aj niečo používane na našiel som Olympus E500 s objektívom zuiko EZ 14-45 http://www.megafoto....ympus/e-500-kit a ešte Olympus PEN E-PL1 s objektívom 14-42 http://www.mall.sk/k...k-14-42mm-black .Tieto sú cenovo do 220 ?. Chcel by som si kúpiť ešte tento týžden, tak mi prosím poradte ktorý :) ....vopred dakujem

 

edit: najviac sa mi páči ten olympus lebo je taký malý a asi aj praktickejší ....

Upraveno uživatelem fermuello
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni dnes som bol ošahať dáke foťáky a z toho fuji som upustil ...... zapáčilo sa mi NIKON D3000 a CANON EOS 1100D http://www.electrowo...electroworldSK. Dal som porovnať tie foťáky, ale vobec sa do toho nevyznám, tak mi prosim vás poradte ktorý je lepší, cenovo sú na tom rovnako 400 ? .......... pozeral som aj niečo používane na našiel som Olympus E500 s objektívom zuiko EZ 14-45 http://www.megafoto....ympus/e-500-kit a ešte Olympus PEN E-PL1 s objektívom 14-42 http://www.mall.sk/k...k-14-42mm-black .Tieto sú cenovo do 220 ?. Chcel by som si kúpiť ešte tento týžden, tak mi prosím poradte ktorý :) ....vopred dakujem

 

edit: najviac sa mi páči ten olympus lebo je taký malý a asi aj praktickejší ....

 

Z toho doterajšieho výberu, čo si sem dával si sa podľa mňa (a určite aj podľa dobrých rád od "sibirnaya","jankoxxx", "rubus32",...) dopracoval k rozumnej verzii pre Teba aj ako začiatočníka - a to k bezzrkadlovke E-PL1. Má veľkosť kompaktu, to čo kompakt Ti vždy urobí a ak Ťa to chytí, použiješ ho neskôr s prípadnými inými objektívmi M.ZD aj na "vážnejšiu" prácu. Veľkou výhodou u Olympusu je spoľahlivý antiprachový filter. Bezzrkadlovky, hlavne Panasonic a Olympus pre ich kvalitné sklá, asi ovládnu široké spektrum trhu.

Z kompaktov, ktoré sa tu spomínali, a je to aj téma tohoto vlákna, sú určite dobré Olympus XZ-1, Panasonic LX5 a Leica D-Lux5.

Moja osobná skladba je zrkadlo E-3, bezzrkadlo PEN E-P1 a najnovšie kompakt Leica D-Lux5... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezzrcadlovky ANO ANO ANO. Kdysi jsem se moc těšil, až Contax jednou udělá ke svým bezkonkurenčním sklům Zeiss digitální full-frame ve stylu G2 (to byl hledáčkovej přístroj, kterej maloval tak, jako už žádnej jinej kinofilmovej foťák, co jsem v životě potkal...). Mezitím zmizel Contax, a tak teď čekám, až nějaká bezzrcadlovka bude umět pevný Zeissy, bude mít HDR čip Fuji a bude to třeba retro X-Panu... :smile_anim::-))) Nějak takhle ale ještě o kousek dál. Objektivy Fuji rozhodně nejsou marný, i když Zeiss to neni...

post-7112-026772600 1331909994.jpg

Upraveno uživatelem rubus32
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezzrcadlovky ANO ANO ANO. Kdysi jsem se moc těšil, až Contax jednou udělá ke svým bezkonkurenčním sklům Zeiss digitální full-frame ve stylu G2 (to byl hledáčkovej přístroj, kterej maloval tak, jako už žádnej jinej kinofilmovej foťák, co jsem v životě potkal...). Mezitím zmizel Contax, a tak teď čekám, až nějaká bezzrcadlovka bude umět pevný Zeissy, bude mít HDR čip Fuji a bude to třeba retro X-Panu... :smile_anim::-))) Nějak takhle ale ještě o kousek dál. Objektivy Fuji rozhodně nejsou marný, i když Zeiss to neni...

 

amen :smile_anim:

 

Je to pěkné, recenze vypadajé skvěle. Ovšem cena těla je 1700USD, každý ze 3 objektivů je za 600USD. Uvidíme, jak se to chytí, ikdyž fanoušků X100 a X10 je dost.

 

cena tela je nizsia ako sa cakalo a objektivy tiez. podla mna predajnost leica rangefinderov dramaticky poklesne.. sam by som nad nim uvazoval, len ta vaha ma odradza..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak kterej? :rolleyes:

Naživo vypadá dobře i ta sestava Lumix DMC-GX1, bude lehčí a levnější než Fuji X-Pro1 ale zase ten Fuji HDR čip... Nicméně k mý starý metě G2 se to už slušně přibližuje (funkci X-Panu vlastně uměj tim kontinuálním panoramatem). JE tady optimální konfigurace jenže blbě poskládaná. Zeiss objektiv na tělo Fuji za cenu Lumixu :D (ale Fujinony i Leica skla jsou taky skvělý samozřejmě). Fotky z dpreview.com.

post-7112-031071200 1333001648.jpg

post-7112-062037000 1333001658.jpg

Upraveno uživatelem rubus32
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne pockam na snizeni ceny NEX7 - hledacek, skvele resene manualni ostreni a manualni nastavovani pres ovladace, to je moc zajimave.

Pevna skla pres , dnes uz propracovan redukce ( treba Voigtlander ) nejsou problem.

 

S X100 mam rocni zkusenosti a je to proste "neco" jineho, je to jako "driv" jestli vite co myslim.

Mimochodem , Fuji uz jich prodalo 100.000 coz prekonalo mnohanasobne jejich ocekavani,

kdyby mohli prodali by jich i vic.

Kazdopadne je pro specificke fotografy, to neni na univerzalni foceni, v tom se mi libi koncept NEX7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...