Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Chlapi, co hovorite na Fujifilm X10? Primarne pouzivam Nikon D90, ale je to zbytocne tazky pristroj, najma na turistiku, ked clovek so sebou taha na niekolko hodin vodu, jedlo, oblecenie... Drzal som ten aparat v obchode a vcelku sa mi pozdaval, aj ked chip je malinky, ale konstrukcne sa mi velmi pacil aj fotky z neho liezli pouzitelne. Nevlastnite niekto?

 

Mám jej (X10), koupil jsem ho těsně před odjezdem do Thajska/Malajsie, takže jsem jej neměl možnost ani pořádně vyzkoušet a trošku jsem "riskoval". Ale měl jsem o něm hodně načteno, několikrát jsem si ho byl v prodejně osahat a musím říct, že nelituju. Zrcadlovku od Canonu s kupou objektivů jsem nechal doma a vzal s sebou jen tohle kotě. To co jsem očekával jsem od něj dostal. Na diskusích všude strašili "orb efektem", ale na téměř 3.000 fotkách se mi vyskytl jednou, a to pouze v lehké snesitelné podobě. Na druhou stranu je pravda, že jsem fotil jen v EXR režimu na 6 MP, který tomu hodně pomáhá (což fotím i se zrcadlovkou, protože fotky větší nepotřebuju, mám to jen pro prohlížení v pc/plazmě a fotky netisknu). Vadí mi na něm, že v optickém hledáčku nevidím na co přesně zaostří (na display to vidět je), náběh by mohl být rychlejší, zoom by mohl být delší (ale to by zase šla dolu světelnost objektivu), na prohlížení fotek se musí sundat krytka a vysunout objektiv, oproti zrcadlovce větší spotřeba protože display pořád běží (nikoliv jako u zrcadlovky která spí a probudí se až u oka) - což jsem vyřešil nákupem dvou baterek, které jsou maličké a stojí po 80 Kč... nicméně toto vše jsem věděl dopředu a srovnávám kompakt se zrcadlovkou. Kupoval jsem to jako alternativu k zrcadlovce na cesty a jsem s ním a s fotkami plně spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jej (X10), koupil jsem ho těsně před odjezdem do Thajska/Malajsie, takže jsem jej neměl možnost ani pořádně vyzkoušet a trošku jsem "riskoval". Ale měl jsem o něm hodně načteno, několikrát jsem si ho byl v prodejně osahat a musím říct, že nelituju. Zrcadlovku od Canonu s kupou objektivů jsem nechal doma a vzal s sebou jen tohle kotě. To co jsem očekával jsem od něj dostal. Na diskusích všude strašili "orb efektem", ale na téměř 3.000 fotkách se mi vyskytl jednou, a to pouze v lehké snesitelné podobě. Na druhou stranu je pravda, že jsem fotil jen v EXR režimu na 6 MP, který tomu hodně pomáhá (což fotím i se zrcadlovkou, protože fotky větší nepotřebuju, mám to jen pro prohlížení v pc/plazmě a fotky netisknu). Vadí mi na něm, že v optickém hledáčku nevidím na co přesně zaostří (na display to vidět je), náběh by mohl být rychlejší, zoom by mohl být delší (ale to by zase šla dolu světelnost objektivu), na prohlížení fotek se musí sundat krytka a vysunout objektiv, oproti zrcadlovce větší spotřeba protože display pořád běží (nikoliv jako u zrcadlovky která spí a probudí se až u oka) - což jsem vyřešil nákupem dvou baterek, které jsou maličké a stojí po 80 Kč... nicméně toto vše jsem věděl dopředu a srovnávám kompakt se zrcadlovkou. Kupoval jsem to jako alternativu k zrcadlovce na cesty a jsem s ním a s fotkami plně spokojen.

 

a pouzival si ho ako point and shoot alebo si sa hral aj s uzavierkou, iso a clonou? totizto mi pride co sa tyka ovladatelnosti slabsi ako x100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Právě jsem tchánovi koupil foťáček a jsem nadšen z toho, jak fotí makro. Jedná se o Nikon P310, je to nástupce foťáku, kterým fotí třeba Gas, a jehož fotky se mi vždycky líbily a nechtělo se mi věřit, že jsou foceny takovým udělátkem. Teď se začal prodávat P310 a za 7k dostanete fakt slušnej chronoskop.

Přikládám pár fotek focených z ruky, žádné stativy, žádné světla, jen fotka v pokoji na posteli na sprostou automatiku. Fotky nejsou nijak upravovány, jen výřez. Za mě palec nahoru.

post-17666-014879400 1335034997.jpg

post-17666-075989900 1335035036.jpg

post-17666-047185900 1335035049.jpg

Upraveno uživatelem jdx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem P300 a jsem moc nadšenej. Zatím se učim jak fotit a co to umí. Moje fotky v sekci foto Fortis B42. Po 310 jsem taky koukal, ale připadalo mi to zbytečně 2000 navíc. Nerozumím tomu tak nevím jestli jsou ty nový funkce tak zásadní.

post-814-071476100 1335159831.jpg

Upraveno uživatelem pavel23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně P310 má možnost oslabit trochu doostřování a redukci šumu, takže narozdíl od P300 z toho už lezou v jpegu jakžtakž použitelné fotky.

Ukázky fakt pěkné.

 

no ja si rozhodne nemyslim, ze by z p300 lezly nepouzitelne fotky, dle tveho vyjadrovani bych usuzoval, ze jsi zrejme profi fotograf a zivis se tim ? ... pro nas blbce co tomu nerozumi ( a bude nas tu vetsina ) lezou pouzitelne fotky i z horsich kompaktu nez je p300 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité není mít to nejlepší načiní, nýbrž mít chuť něco hezkého vyfotit. No a pak se hlavně nebát výsledek zveřejnit.

Spoustu nás tu má parádní hodinky a foto jaksi chybí. Přitom je to pak tak krásně nakažlivé. Mne už to stálo pěkných pár peněz. A na začátku byla vždy fotka.

 

Prostě ať máte co máte, foťte a postujte ... :smile_anim:

Howk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gas: Člověk nemusí být profík/expert, stačí se podívat na fotky kompaktů, co mají RAW,čili vylučují zpracování obrazu foťákem. To je 100 a 1,bohužel. Dřív jsem to nevnímal, ale teď co kolem chodím a vybírám, tak se tomu věnuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím pánové,

 

Nevím na koho se obrátit, tak jste mi zbyli vy. Potřeboval bych poradit. V Elektrowordu mi padl do oka tento kousek za 2.222kč: Fujifilm FinePix S2950 Můj odkaz

Za ten peníz se mi to zdá jako dobrý kauf, ale jsem naprostý amatérista a fotím pouze mobilem 3,2Mpx, žádný opt. zoom, nic takového. :sad01_anim:

 

Takže bych chtěl slyšet ano nebo ne, vzhledem k poměru cena/výkon/kvalita. Foťák by měl sloužit jako rodinná záležitost a sem tam blejskout nějaké hodinky :smile_anim:. Nic profi.

 

Předem děkuju za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

 

Nevím na koho se obrátit, tak jste mi zbyli vy. Potřeboval bych poradit. V Elektrowordu mi padl do oka tento kousek za 2.222kč: Fujifilm FinePix S2950 Můj odkaz

Za ten peníz se mi to zdá jako dobrý kauf, ale jsem naprostý amatérista a fotím pouze mobilem 3,2Mpx, žádný opt. zoom, nic takového. :sad01_anim:

 

Takže bych chtěl slyšet ano nebo ne, vzhledem k poměru cena/výkon/kvalita. Foťák by měl sloužit jako rodinná záležitost a sem tam blejskout nějaké hodinky :smile_anim:. Nic profi.

 

Předem děkuju za každou radu.

 

Měl jsem nedávno pár měsíců prakticky ten stejný fotoaparát a rád jsem se ho zbavil. Před koupí jsem nevěřil recenzím na netu, že dělá hodně šumivé fotky, ale krutě jsem se seknul. Díky nejnižší světelnosti 3.1 prostě není na focení za horších světelných podmínek. Za jasného dne venku fotky excelentní, ale v místnostech nebo pod mrakem ten šum přímo bil do očí. Prodal jsem, koupil Canon PowerShot A1200 HD a i když stál jen 1400,- tak podle mě dělá o hodně kvalitnější fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Právě jsem tchánovi koupil foťáček a jsem nadšen z toho, jak fotí makro. Jedná se o Nikon P310, je to nástupce foťáku, kterým fotí třeba Gas, a jehož fotky se mi vždycky líbily a nechtělo se mi věřit, že jsou foceny takovým udělátkem. Teď se začal prodávat P310 a za 7k dostanete fakt slušnej chronoskop.

Přikládám pár fotek focených z ruky, žádné stativy, žádné světla, jen fotka v pokoji na posteli na sprostou automatiku. Fotky nejsou nijak upravovány, jen výřez. Za mě palec nahoru.

 

Famózní.Mně by tedy stačila i ta P300,ale fakt paráda.Ani se mi nechce věřit,že to udělá takové makro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi, nemáte někdo zkušenost s tímhle?

http://www.mall.cz/digitalni-kompakty/fujifilm-finepix-hs25

 

Franto prvni co je spatne- 4x tuzkove baterky... tento zdroj napajenic do takoveho fotaku nepatri.

Potrebujes nebo chces tak velkej zoom/priblizeni neni to zbytecne?

 

o neco malo drazsi ,ale lepsi aspon teda pro me

klik

 

nebo jiz zaslouzila zrcadlovka, ale porad dobry foto nastroj

 

klik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...