Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Nevím co přesně chceš fotit, ale pokud bych vybíral kompakt, který má dělat co nejpěknější fotky, vybíral dle velké světelnosti a co největšího čipu.

Taky záleží na rozpočtu - ale mezi nejlepší foťáky v daných cenových kategoriích bych volil mezi Nikonem P300/310, Nikonem P7000/7100, Samsungem EX1 a pokud by jsi navýšil finance, šel bych do Fuji X10.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co přesně chceš fotit, ale pokud bych vybíral kompakt, který má dělat co nejpěknější fotky, vybíral dle velké světelnosti a co největšího čipu.

Taky záleží na rozpočtu - ale mezi nejlepší foťáky v daných cenových kategoriích bych volil mezi Nikonem P300/310, Nikonem P7000/7100, Samsungem EX1 a pokud by jsi navýšil finance, šel bych do Fuji X10.

 

Tak tak, pravdu má . Pokud nepotrebujes velkej zoom P310 je velmi dobra volba, P300 se bude shanet asi trochu hur protoze ji Nikon prestal delat. X10 je jeste navic moc pekna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milosi nema stavovej displej.. sic ho nepotrebuju ale nebyl bych spokojenej..

 

Tady sis sám odpověděl a nechápu:-).Když ho nepotřebuješ,na co ho tam chceš?Abys vypadal profesionálněj,nebo proč??Ale pokud ti nejde o peníze,pak chápu.Ale neušetřit 5000 kč (oproti D90) kvůli stavovému displeji,který jak píšeš nevyužiješ,nechápu a zajímalo by mě nějaké vysvětlení:-).Navíc za ty peníze D3100 dostaneš na normální focení hodně kvalitní fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pánové, tak jsem si D3100 vyzkoušel a asi bych překousl ten stavový displej, ale bude mi vyhovovat setová 18-55 nebo spíš volit 18-105? nebo volit uplně něco jiného?

 

Fotim ze zásady přírodu architekturu a pod..mam rád hodně ostré záběry s perfektní kresbou, žádné makro lidi ani pohyb..

 

mam rád fotky s atmosférou, soumraky východy slunce a pod..

 

Díky za každou radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pánové, tak jsem si D3100 vyzkoušel a asi bych překousl ten stavový displej, ale bude mi vyhovovat setová 18-55 nebo spíš volit 18-105? nebo volit uplně něco jiného?

 

Fotim ze zásady přírodu architekturu a pod..mam rád hodně ostré záběry s perfektní kresbou, žádné makro lidi ani pohyb..

 

mam rád fotky s atmosférou, soumraky východy slunce a pod..

 

Díky za každou radu..

 

Obě jsou to (za peníze, co za ně chtějí) skvělá skla, ale jinak podle toho, co píšeš, stejně doporučím tu 35 1,8 (už jsem si ji koupil dvakrát..) skutečně se vyplatí hledat očima správný záběr a kvalitou je to sklo na úrovni profi.

Pokud bys chtěl, 18-55 mám funglovku (snad 2x na těle?) doma, za 2k se jí klidně zbavím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...