Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Nu pánové, tak uvidíme jak to dopadne, zatím jsem ale blíž té 18-55, protože za stejnou cenu co bych dal za 18-105 budu mít vlatně tu 35mm..

 

 

 

 

Ještě se zeptam pánové, nějaké filtry bude potřeba? UV polarizák. nejsem v tom moc sběhlý tak pořádně nevim jak dobře to funguje...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nu pánové, tak uvidíme jak to dopadne, zatím jsem ale blíž té 18-55, protože za stejnou cenu co bych dal za 18-105 budu mít vlatně tu 35mm..

Ještě se zeptam pánové, nějaké filtry bude potřeba? UV polarizák. nejsem v tom moc sběhlý tak pořádně nevim jak dobře to funguje...

 

Polarizák a máš vystaráno. ;) UV nepotřebuješ, nebo jen jako ochranu skla.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pánové, tak jsem si D3100 vyzkoušel a asi bych překousl ten stavový displej

 

To je zajimave,jeste vcera pres to nejel vlak,ani kdyz jsem ti psal vsechy relevantni duvody,tak o tom nechtels ani slyset:-).a najednou vlak jede a ja opet nechapu,ale snad uz ani chapat nehci:-).kazdopadne ses rozhodl dobre a to jsem se ti snazil celou dobu rict:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajimave,jeste vcera pres to nejel vlak,ani kdyz jsem ti psal vsechy relevantni duvody,tak o tom nechtels ani slyset:-).a najednou vlak jede a ja opet nechapu,ale snad uz ani chapat nehci:-).kazdopadne ses rozhodl dobre a to jsem se ti snazil celou dobu rict:-).

 

no po pravdě ty jsi mi taky zrovna moc neporadil...no a navíc rozdíl cca 7 tis bez dph je docela už dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no po pravdě ty jsi mi taky zrovna moc neporadil...no a navíc rozdíl cca 7 tis bez dph je docela už dost...

 

neporadil,pouze jsem rikal,ze zbytecne vyhodis minimalne 5000 kc a ze 3100 bude pro tebe vyborny stroj.na to rekls,ze stavovy displej je nutnost,ze jinak nebudes spokojeny:-).takze co jsem rikal vcera a tys odmital,rikas dnes ty:-).ale to neni podstatne.podstatne je,abys byl spokojen a to myslim,ze budes:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marfaleli, ano tímto se ti musím omluvit, protože jsem ještě před dvěma dny nezajímal o nejnižší segment zrcadlovek a to po předchozí ne moc dobré zkušenosti s těmito základními modely..a je pravda že D3100 výrazně poskočila od svých předchůdců dopředu a ano tímto se omlouvám jelikož jsem pitomec a nestydím se za to :suicide_anim:

 

 

 

 

Jen tedy pořád váhám mezi objektivy celý den od rána pročítam recenze a 18-105 se jeví jako kontrukčně lepší objektiv... no mam čas do 15:30 abych ho mohl mít už zítra...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18-105 VR je kvalitou obrazu jako 18-55VR, jenom má větší rozsah. Měl jsem oba, oba ostří stejně pomalu, VR mi přišlo lepší u 18-105. Široký konec fotil líp 18-55,od 35mm se to obrátilo(ale to se kus od kusu může měnit). Konstrukčně je 18-105 rozhodně lepší, ale přesto žádný zázrak,alespoň má použitelnou slun. clonu. S 18-105 si užiješ v editoru při rovnání jeho soudkovitosti a poduškovitosti. Pokud rád fotíš architekturu, tak s tím budeš bojovat. Hodinky s tím moc nepofotíš, to pofotíš líp s 18-55-má větší zvětšení. Vyzkoušel jsem toho dost a v nižší cenové kategorii(do 15k) jsem byl nejvíc spokojený se starým Tamronem 17-50/2,8 s náhonem AF z těla foťáku(takže to chce alespoň D90),ta kombinace byla tak dobrá, že 35/1,8 byla naprostý nesmysl,tak jsem ji společně s 50/1,8 prodal. Tu 35/1,8 moc nemusím, ostří stejně pomalu jako seťáky, pro mě blbá ohnisková vzdálenost. Za stejné peníze se dá koupit AF-S50/1,8 na portréty a vlastně cokoliv, co chceš oddělit od pozadí,ostří to rychle,má to okénko zaostřené vzdálenosti. Ona ta 35 je do místnosti pořád široká a chtělo by to alespoň 24mm

UV je nesmysl u takového objektivu. Aby neházelo prasátka atd., tak bys musel koupit nějaký lepší a to se u takto levného objektivu nevyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě jeden dotaz, co Pentax? má s tím někdo zkušenost?

 

Začínáš experimentovat :D . Do Pentaxu bych nešel kvůli objektivům. Jestli můžu taky přidat svoji trošku do mlýna - 25 let jsem měl jenom Nikony. Když ně nas.... s novým D700 (3x reklamace), všechno od Nikonu jsem prodal a šel do Canonu. Kromě jiného na cestováni a takové to "domácí focení" mám 550D (poslední bez výklopého LCD) a absolutní spokojenost. Jednak jsou dostupnější a levnější objektivy a "druhak" si myslím, že mě dělá kvalitnější fotky, než dceřin Nikon D7000. Jestli mohu doporučit raději, než Nikon 3100 bral bych Canon 500, nebo 550.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem nakonec skončili u EOS 1100 D s dvěma sklama, novej za krásných 6k...kucí proadíte vyzkoušenej batoh/brašnu na běžný nošení?

 

6k je moc pekna cena, jake skla na tom mas? kde si k tomu prisel ? pres ochodaky od Canonu?

Mrkni na nabidku Crumpleru trochu drazsi , ale max spokojenost snimi a pripadne se mi jeste zamlouvaj brasny od Vanguard

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem nakonec skončili u EOS 1100 D s dvěma sklama, novej za krásných 6k...kucí proadíte vyzkoušenej batoh/brašnu na běžný nošení?

 

No aspoň že zrcadlo :D

 

Batoh doporučím "Cokoliv na záda s možností rychle vytáhnout foťák bokem", samozřejmě z odolného materálu a s integrovanou pláštěnkou.

Ale až Tě to chytne, tak všude budeš tahat třeba tohle jako debil (jako já)

(foto z webu, abys měl představu, že se Ti tam Canon vleze :D)

post-3210-007241900 1343579561.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gougy, za ty prachy fakt nešlo odolat.. a když už mi bude málo tak jí pustim dál..ale na naučení stačí..

 

Máš vyzkoušenou nějakou značku? LowePro, Tamrac, Crumpler?

 

Já tu volbu CHVÁLÍM chlape, protože si se posunul od kompaktu správným směrem :smile_anim:

Jinak si myslím, že na značce báglu nezáleží, mám LowePro, co jsem postoval výš a pak něco od Nikonu a CaseLogic a všechno stejné (krom Nikon, to je jen nouzovka kufřík). Jde o to, aby ses co nejjednodušeji dostal k foťáku a zároveň měl obě ruce volné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

helou hodinkovi fotografi :)

pokukujem po fotakoch v cenach okolo 500?, povodne som chcel nejaku zakladnejsiu zrkadlovku. no tie velkosti a hmotnosti niesu pre moje amaterske turisticko-rekreacne fotenie Posted Image

omrkol som si ten Fuji X10 co odporucal Peta-Biker a velmi sa mi paci ten retro design a co som kukol na nete jeho fotky, tak super, pacia sa mi Posted Image len by som si este raz pozrel nejakych konkurentov (canon, nikon,?...) v tejto kategorii.

do fotakov sa v podstate nevyznam, viem len zakladne veci a nechcem sa do toho pustat, kukat recenzie, videa, fora... nie ze by som bol lenivy, ale bojim sa ze to dopadne ako s hodinkami... Posted Image:D

ak by ste teda vedeli o nejakych slusnejsich kompaktoch v tejto kategorii, budem vam moc povdacny!

diiik Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá prosím někdo zkušenosti s Konica Minolta Dimage A200?

Chtěl bych vědět jestli dokáže dělat pěkné makrofotky, klidně i za použití předsádky CL49-200 (kterou zatím nemám, ale dokázal bych ji sehnat)

Ptám se proto jestli má cenu investovat do fotoaparátu z roku 2005, nebo raději koupit něco novějšího.

 

Díky za rady:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...