Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Fuji ale pěkně mlží, prý už v ČR nejsou žádné staré se starým čipem, což není absolutně pravda - stačí se podívat na diskuzi v megapixelu. Trošku si u mě pokazili reputaci, protože jinak je to naprosto famózní a v současné době nejlepší kompakt na trhu.

 

Ktovie podľa čoho by sa dalo zistiť, aký čip je vnútri?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údajně by to mělo být v pořádku od určitého SN čísla, ale Fuji oficiálně oznámilo, že v ČR žádné kusy se starým čipem nejsou, což je blbost, protože těžko by stáhli prodejci a vyprodali všechny kusy.

 

Řeknu to jinak, kdybych ho měl znovu kupovat, vezmu ho ze zahraničí - protože tohle Fuji posralo, ale to je těžko - Nikon servis je taky na delší debatu. Zkrátka v ČR se prodejci a servisy chovaj otřesně.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem dohledal na různých stránkách v zahraničí,tak nový senzor bez ,,Orbů" by snad měli mít X10 s číslem 21G5XXX.To písmeno by prý nemělo být rozhodující,je různé podle ,,lokality"?Rozhodující je však první dvojčíslí,kde první číslo znamená rok a druhé kvartál.Podle toho by X10 s číslem 22GXXXX měl být OK.Přístup Fuji ČR je opravdu na hlavu,nejdříve tvrdili,že jsou již v republice jen X10 s novým snímačem a až po tom co několik zákazníků foťáky vrátilo,tak přiznali že tady žádné s novým senzorem nejsou a neví kdy budou.Byl jsem ochoten koupit i původní X10 potom co se Fuji rozhoupalo a přiznalo chybu,a že budou senzor měnit.Naštěstí jsem ještě váhal když se první ,,opravené" vrátili a hned nastal problém se zvýšeným šumem,který musel být řešen opětovným posláním do Polska a následně X10 opět putovala do Anglie na výměnu a seřízení procesoru.Přestože jsem si už při uvedení X10 vyhodnotil že je to aparát přesně podle mých požadavků,a následné fotografie to potvrdily,zatím čekám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu starému je to, že když fotíš večer a speciálně na stativ, ze světel máš místo hvězdiček bílé koule -). Nedělá to u všech, je to kus od kusu a nový čip už ten problém nemá, bohužel však fotky z něj jsou více zašuměné, samozřejmě to není nijak tragické, ale patrné to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zobrazení na ISO 100 opravdu neukazuje na ,,Orb efekt".Ten vyšší šum hlavně nastával při výměně snímacího čipu za nový,kdy se ,,pral" čip se starým procesorem.Alespoň tak to bylo popisováno na zahraničních stránkách.Výsledkem bylo opětovné zasílání na opravu do Anglie a ,,seřízení!",nebo výměna celé elektroniky,ale stejně nikdo to pořádně neví,a Fuji zase mlží.Některým zákazníkům totiž vyměnili dokonce fotoaparát za úplně nový kus.Ovšem to se jednalo co vím o Německo nebo Anglii,u nás jen výměna čipu a někdy opětná pouť do Anglie.X10 se probírá na mnoha diskusích,lezou z ní výborné fotografie,ale přístup výrobce i dovozců k problémům není bohužel zrovna na úrovni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal, X10 mám, mám nafoceno cca 1,5 - 2k fotek a v příštím týdnu jde na reklamaci, z výroby má na čipu bordel. Měl sem chuť s nim majznout o zem když sem to zjistil, bylo to po týdnu ale bohužel jsem byl v zahraničí, jinak by byla zpět v obchodě. Hlavně, že přímo před očima mám nápis MADE IN JAPAN.

 

 

Jinak orb efekt nemá společného nic se sériovým číslem a údajně je obrazová kvalita s novým čipem podstatně horší proti té starší verzi (nicméně podle dpreview to nevypadá). Nevím kterou verzi ve foťáku mám, každopádně to orb efekt dělá. Je to potřeba vyzkoušet třeba na odlesku na autě a srovnat to s nějakým jiným foťákem, potom je to zcela jasně vidět. Nijak extra mě to ale zatím neomezovalo.

 

Už jsem se trochu uklidnil a nenávist ze mě trochu vyprchala, kladně hodnotím jak obrazový výstup, tak ergonomii, množství tlačítek na těle je super, líbí se mi taky simulace filmů, méně už mě potěšil AF na makro, zaostřit na pavouka v pavučině je docela porod, starší panasoniky to zvládají o 100% lépe, jináč AF v pohodě. Nicméně na makro mám jiný foťák takže to tak nepálí.

 

Ještě dvě věci mi vadí, je to manuální fokus, sice se přepíná stylovým kolečkem, použít se ale dá tak možná na stativu pro nějakou připravenou scénu. Ostří se pomocí otočného voliče a vzhledem k jemnosti stupnice přeostřit z blízka třeba na nekonečno fakt trvá. Jediná je možnost je přepnout na AF a doostřit na MF. Pokud je možnost nechat při MF automatiku zaostřit, nevím o ní (budu rád za upozornění :) ).

Druhá věc je ten optický hledáček. Za mě je to pro zlost a radši bych tam měl normální elektriku (ideálně tu co je v XS1 :)) ). Je to možný použít tak maximálně pro nějaké krajinky, na blízko vadí mírné vyosení proti objektivu a to, že částečně vidíte objektiv (o tom, že to pokryje jen cca 80% scény ani nemluvím) takže za mě je to stylová zbytečnost.

V tuhle chvíli mám X10 rád a ani se mi jí nechce dávat do opravny, fotky z ní lezou moc hezké i na ISO 800 (EXR režim) a pravidelně si jí beru s sebou se psem na vycházky.

Jinak pokud někdo uvažuje o nějakém filtru tak pasuje M40, polarizák nefunguje (zkoušel jsem myslím cirkulární).

Pokud by někdo ještě něco chtěl tak se ptejte, co budu vědět, odpovim. :)

Jo a blesk se hrozně dlouho nabíjí...

 

 

Edit: a věc co mě vytáčí jak motorku je to, že indikátor baterie je sice rozdělen na 3 dílky ale určitě ne rovnoměrně :D Funguje to asi takhle: Od 100 do 30% - 3 čárky, od 30 do 10% - 2 čárky, od 10% do 0% - 1 čárka.

Když vám naskočej 2 čárky uprostřed dne tak ste v prdeli. Dokoupil jsem druhou baterii a nosím jí v brašničce (dělá to s ní taky, baterií to tedy není). Jo a docela dlouho se to nabíjí.

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad X10 pořád dumám,když vylezla byla to pro mne jednoznačná záležitost,to co se okolo ní dělo(děje)mne však pořád odrazuje.Aby rozhodování bylo ještě složitější tak Canon představil nový PowerShot G 15 s výborným objektivem se světelností F1,8-2,8 při 28-140 a rozumným snímačem 1,7 s 12M.Pokud se ukáže v testech v dobrém světle asi do něj půjdu,ale EXR a filmová nastavení X10 mi bude chybět.Je hrozná škoda že Fuji jinak výbornou X10 dokázala tak pomrvit.Člověk ba snad řekl že pokud by jí vyráběli v Číně tak by to bylo lepší.Ale zase na X10 by nebyl nápis Made in Japan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale za ty peníze už člověk dostane dobře vybavené zrcadlo, nebo se pletu?

je pravda ze pri x100 platis nejaku tu stovku navyse za dizajn, nieco za originalitu a zvysok za fotak :)

 

ja som mal aj zrkadlo, ale fujina ma uspokojuje zatial viacej. zhrniem v kratkosti preco:

 

velkost - fuji vyhrava, zrkadlovku som prestal postupne nosit so sebou, lebo vaha a velkost boli neskutocna otrava.. toto bol aj najvacsi dovod preco som dal zrkadlo fuc

kvalita fotiek - nespozoroval som ziadne vyrazne rozdiely. jasne, canon eos450 neni ziaden high-end, ale aj tak moju fujinu v tejto kategorii neprekonal

ovladanie - tu je to viac v prospech zrkadla. ovladanie bolo jednoduchsie..

zaostrovanie - tu jasne vyhrava zrkadlo. rychlost a aj presnost je v prospech zrkadla. no s tym co ponuka fuji viem ako hobby fotograf zit velmi dobre :)

 

 

moje pripite zhrnutie neni nic moc, ale snad niekomu pomoze pri rozhodovani :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si teď pořídil k Nikonu D7000 ještě Nikona 1 J1 a dopadlo to tak, že jsem celou fotovýbavu DSLR rozprodal. Na tak malej čip z toho lezou úžasné fotky a objektivy co k tomu jsou jsou naprosto parádní - žádné měkké rohy a žádná nutnost clonit abych měl ostré všechny lidi co chci. A navíc ta velikost umožŇuje mít foťák tam, kde bych jinak DSLR nebral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouho jsem sem nezavital, X10 jsem zvazoval. Dneska jsem na idnesu koukal na to novy Sony a jeste mam ve vyberu Olympus XZ-1. No, koukam, jeste mam co studovat...

 

edit, jsem jen beznej uzivatel, takze uzasny xpro1 jde mimo me.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Nad X10 pořád dumám,když vylezla byla to pro mne jednoznačná záležitost,to co se okolo ní dělo(děje)mne však pořád odrazuje.

Ona celá záležitost je poněkud uměle vyvolaná. Jak často člověk fotí večerní nebo noční scénu bez automatiky na ruční nastavení a ISO 100?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...