Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

A co tohle?

 

:eek:

G1X vypadá super, ten si určitě vyzkouším. kdyby ještě trošku šel rozšířit krátký konec zoomu;)

od digi světa čekám na kompakty s velkým snímačem, jako je g1x a pak ještě na full frame digitální zadní stěny použitelné do starých zrcadlovek.

 

myslím něco sofistikovanějšího než toto:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamile, mám G12 a i když je to samozřejmě nižší mid-level model tak přes velmi slušnou elektroniku mě opětovně Canon nepřesvědčil optikou. Čekal jsem víc.

 

Nad Zeissama se už rozplývat nebudu, Fuji jsem měl 645Zi se zoomem 55-90, objektiv se musel trochu přiclonit (stativ), a pak kreslil naprosto fantasticky, i barevně. Takže z tohoto pohledu maj Fujinony mou plnou důvěru.

 

K Fuji X100 - můžu se uživatelů zeptat na průměr závitu na filtry a na formáty - umí 1:1? Vím že namítnete, že to můžu ex post ořezat, ale já jsem stará páka odchovaná Yashicou Mat a kompozice do čtverce se musí prostě vidět hned při focení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, co hovorite na Fujifilm X10? Primarne pouzivam Nikon D90, ale je to zbytocne tazky pristroj, najma na turistiku, ked clovek so sebou taha na niekolko hodin vodu, jedlo, oblecenie... Drzal som ten aparat v obchode a vcelku sa mi pozdaval, aj ked chip je malinky, ale konstrukcne sa mi velmi pacil aj fotky z neho liezli pouzitelne. Nevlastnite niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

X10 má kamarád a hodně si ji pochvaluje, dost používá režimy "filmu" (barevná simulace Provie, Velvie a Astie tuším, fotí na formáty 1:1 a 16:9, fotky jsou z ní velmi slušné, objektiv je taky nadprůměrný. Taky jsem o ní uvažoval, ale po zralé úvaze s tím, že mám G12, která toho umí taky dost, spíš zkusím ten větší čip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Pokud větší čip, tak Sony Nex. Na Paladixu se seťákem objevujou pod 10k.

 

Toho jsem se právě zbavil, nějak jsme si nesedli. Zjistil jsem, že nechci zrcadlovku ani mirrorless, chci kompakt s větším čipem a slušnou optikou. G1X je asi nejblíž, ale pořád váhám.

 

Další otázkou je, jestli to vůbec na moje focení potřebuju a nestačil by mi třeba Canon S90-95.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joo, Kamile, ja resil taky tohle dilema - G12ku uz mam v praci, chtel sem neco na doma, na dovoleny, atd, puvodne to mel byt CanonS100, ale v primym srovnani s Nikonem P300 neby o moc lepsi, sel sem do Nikonu a nelituju. Ostatne Gas si ho poridil taky, a myslim je to ted docela spokojenej parchant..

Hlavne 24mm ohnisko a 1,8 svetelnost sou prima..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem testoval několik fotáků Ricoh a byl jsem spokojenej. Optiku mají opravdu dobrou a pokud se člověk chce dostat opravdu na velmi širokoúhlé záběry (19mm) je to dobrá volba. Navíc mají některé modely i zajímavé funkce, které ostatní výrobci kopírují, např. elektronická vodováha (pro rovný horizont), rovnání geometricky nebo opticky zkreslených ploch, neomezené časové snímkování apod. Mimo jiné HD video na APS-C čipu nemá konkurenci v porovnání s videem na malé čipu. Podle mě koncept Ricoh GXR je vynikající a na výběr je celá řada výměnných objektivů s čipy 1/1.7" nebo APS-C v provedení zoom či pevného skla. a spoustu dalšího příslušenství. Mám asi 6 fotáků, ale Ricoh používám nejraději.

 

P.S. Ještě dodám, že díky modulu GXR mount lze používat i profi objektivy Leica.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

joo, Kamile, ja resil taky tohle dilema ..... sel sem do Nikonu a nelituju.

No jo, když mě děsí velikosti čipu. P300 má asi 3% velikosti kinofilmu, lepší kompakty (Canon G a S řada, Panasonic LX, Samsung EX-1, atd) mají asi 5%, zato G1X má kolem 30%.

post-147-040159700 1333104606.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Ještě přemýšlím nad opačným extrémem Fujifilm X-S1. Ultrazoom od Fuji už jsem taky měl, celkem slušná optika, EXR snímač je špičkový, velikost zhruba 7% kinofilmu - nic moc, ale větší než na kompaktech. Mimochodem stejný má X10. Přehled na Dpreview, recenze na Digimanii a u Neffa, kde mě zaujala jedna věc:

 

"Objektiv s devítilamelovou clonou a 17 členy ve 12 skupinách v kovovém těle je velmi světelný, na kratší straně má F 2.8, na clonu F4.0 skočí někde za hranicí ekv. 100 mm, na 300 mm má krásných 5.6 (kdo z vás, pánové, na to má) a zůstane na této hodnotě až do oněch ekv. 624 mm. V supermakru dokáže jít až na vzdálenost 1 cm. To je mimořádný optický výkon a být to samostatný objektiv s tímto rozsahem a světelností (žádný takový není, ale ?kdyby?), jistě by stál víc než těch očekávatelných 16 tisíc.".

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho jsem se právě zbavil, nějak jsme si nesedli. Zjistil jsem, že nechci zrcadlovku ani mirrorless, chci kompakt s větším čipem a slušnou optikou. G1X je asi nejblíž, ale pořád váhám.

 

Další otázkou je, jestli to vůbec na moje focení potřebuju a nestačil by mi třeba Canon S90-95.

 

len pozor, G1X zdaleka neni kompakt :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

len pozor, G1X zdaleka neni kompakt :)

 

Je. A je jen o kousek větší než klasická G řada. Já si pod kompaktem představuju foťák bez výměnných objektivů. Velikost může být samozřejmě různá.:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, když mě děsí velikosti čipu. P300 má asi 3% velikosti kinofilmu, lepší kompakty (Canon G a S řada, Panasonic LX, Samsung EX-1, atd) mají asi 5%, zato G1X má kolem 30%.

 

G1X ale uz neni point-and-shoot fotak - ve smyslu vysledku foceni (prace s hloubkou ostrosti atd.), jestli jsi nikdy nemel zrcadlovku nebo nejaky mirrorless tak doporucuji vyzkouset,

nekdo chce jen fotit a mel vzdy jen kompakty se s tim proste neszije. Do kapsy uz neni vubec ( i kdyz to je relativni :) nevim jake mas kapsy ).

 

A ta velikost senzoru je uz mezi APS-C a M43 co maji treba Olympus Pen ta je urcite velmi dostatecna.

 

Mame doma S95 jako druhy fotak a rodina stejne foti jen s nim, vysledky jsou moc pekne a je to kompakt velikost,

velikost senzoru ( podobny typ a stejna velikost je v nove S100) je mnohem vetsi nez v absolutni vetsine kompaktu,

vcetne ultrazoomu ktere jsou tak 4x vetsi na objem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuji o nákupu Nikon P300, ale nevím zda není málo 4x zoom. Můžete mi napsat váš názor? Chci začít trochu foti, nemám vůbec žádnou skušenost.

 

Te p300 se vubec neboj, na zacatky je to nejlepsi stroj co se da ted poridit, pak muzes prejit na zrcadlovku jako druhy stroj. kompakt je takovy "kapesni kamos"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost poctivě jsem prošel recenze na kvalitní foťáky. Ricoh GXR má skvělé parametry, ale fotky v plném rozlišení co z něj lezou mi připadaj jako horší průměr v téhle top třídě, viděl bych to spíš na problém komprese jpg, ale nevím. Každopádně možnost připojit Leica skla je velké plus.

 

Sony NEX mě hodně zaujala. Jestli jsem to dobřepochopil, tak nějaká redukce pro Leika M snad taky existuje. Ovšem kroutím hlavou nad Lensbaby tilt transformer. Nevím jestli to chápu dobře, ale neni to redukce typu Arsat, co se s ní kdysi středoformátový Kievy daly šroubovat na zrcadlovky? Jestli je to tak jak se to tváří, bylo by to zajímavý s full-frame skly. Nemáte s tím někdo přímou zkušenost?

 

A pak ještě dotaz - existuje pro 4/3 systém nějakej opravdu kresebně kvalitní objektiv v rozsahu 12-24 mm ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost poctivě jsem prošel recenze na kvalitní foťáky. Ricoh GXR má skvělé parametry, ale fotky v plném rozlišení co z něj lezou mi připadaj jako horší průměr v téhle top třídě, viděl bych to spíš na problém komprese jpg, ale nevím. Každopádně možnost připojit Leica skla je velké plus.

 

Chce to porovnávat v RAW, ten JPG může zkreslovat i když já fotím všechny fotky hodinek do JPG a nevidím tam žádný problém, ale používám 50mm objektiv s APS-C čipem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprosil bych majitele Olympusů XZ-1 jestli by mi sdělili, jak nejblíž od přední čočky je schopný foťák zaostřit na nejdelší ohnisko(v makro módu)? To o to samé bych poprosil i majitele Nikonů P300, děkuji.

Dál by mě zajímalo, jakou mají zkušenost s účinností stabilizátoru.

Pořád přemýšlím nad Nikonem P300 a XZ-1.

Od P300 mě odrazuje slabší výdrž baterky,nemožnost manual focusu,světelnost na dlouhém konci,fotky co z toho lezou jsou prostě fotky z kompaktu(redukce šumu,přeostřené atd),nejdelší čas expozice jen asi 8 vteřin.

Od XZ-1 mě odrazuje velikost,video,nemožnost optické stabilizace při videu,cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...