Přejít na obsah

Šatleny ke kapesním hodinkám


long

Doporučené příspěvky

Přidám jeden kousek, ať je alespoň foto, než skončí v tavícím tyglíku. Váha 26g, materiál 10K zlato, šatlen vykládán perletí. Na jednom plochém očku vyražen nápis KJ AM.CHARTIER, písmena K a J jsou přeškrtnuta šípem. Momentálně v prodejním vlákně za 11 tisíc, kdyby měl někdo zájem...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/42248-zlaty-retez-se-satlenem/

post-12310-088913300 1318261175.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 101
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hm, no nevim, KJ se sipem je znacka KJ double, tedy predmety pozlacene valcovanym zlatem, relativne silna vrstva zlata, ale urcite ne gold, echt gold...

 

Přidám jeden kousek, ať je alespoň foto, než skončí v tavícím tyglíku. Váha 26g, materiál 10K zlato, šatlen vykládán perletí. Na jednom plochém očku vyražen nápis KJ AM.CHARTIER, písmena K a J jsou přeškrtnuta šípem. Momentálně v prodejním vlákně za 11 tisíc, kdyby měl někdo zájem...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/42248-zlaty-retez-se-satlenem/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

I já se pochlubím šatlénem, který jsem si nedávno koupil. Koupeno na aukru, komplet ze stříbra, přívěsek je ametyst.

 

A teď ještě jedna otázka. V pátek jdu na výběrové řízení do jedné z bank a rád bych si jako staromilec vzal i kapesní hodinky s tímto šatlénem? Jenže nevím, jestli by to nevypadalo blbě a já si radši nemám vzít náramkové hodinky... Co myslíte vy? Jaký je váš názor?

 

 

post-18401-090857600 1342625914.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šatlén velmi pěknej, já si ale takovýhle kámen představuji spíš u dámských hodinek, takže můj názor je, že kapesní hodinky na jednoduchém řetízku, pokud se přiměřeně a vkusně doplňují s oblekem, si klidně vezmi, podpoří to tvoji osobnost (pokud o toto máš zájem). Ale tenhle šatlén bych si nebral.

EDIT: tenhle šatlén je podle mě určený spíš do společnosti, třeba na ples.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šatlén velmi pěknej, já si ale takovýhle kámen představuji spíš u dámských hodinek, takže můj názor je, že kapesní hodinky na jednoduchém řetízku, pokud se přiměřeně a vkusně doplňují s oblekem, si klidně vezmi, podpoří to tvoji osobnost (pokud o toto máš zájem). Ale tenhle šatlén bych si nebral.

EDIT: tenhle šatlén je podle mě určený spíš do společnosti, třeba na ples.

 

Myslíš něco takového?

post-18401-016886900 1342635704.jpg

post-18401-045449500 1342635704.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aháááááááááááááááá tak to jsem tedy nevěděl.

Když se mi dostanou do ruky budu vědět, že jen tmavě hnědé. :-))))

 

No já nevím komu se ten fujtajbl líbí/co už měl někdo v hubě/ ale zpět.Šatlény jsem nikdy nesbíral,jen řetězy k hodinkám /asi 1,5 kg/ ,které byly za 50 i více za gr.Jsou to opravdu zajímavé kousky co do provedení a zvlášt přívěsku/lupa,kompas,medailon,kun,.kráva,pes,sokol,orel atd.Délka ,váha,materiál Au,Ag,Pt,OK.No dám pauzu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já se pochlubím šatlénem, který jsem si nedávno koupil. Koupeno na aukru, komplet ze stříbra, přívěsek je ametyst.

 

A teď ještě jedna otázka. V pátek jdu na výběrové řízení do jedné z bank a rád bych si jako staromilec vzal i kapesní hodinky s tímto šatlénem? Jenže nevím, jestli by to nevypadalo blbě a já si radši nemám vzít náramkové hodinky... Co myslíte vy? Jaký je váš názor?

 

Hi. No já bych vzal něco střízlivýho a nanápadně elegantního,to udělá vždy dobrý dojem./Muj názor od člověka,který je na volné noze od 1984-minulé století-a nemusel a.s.o./Když tam bude blbec je jedno jestli máš na ruce Patky nebo Ruhla pakliže nezjistíš,že tam sedí staromilec./....Já ti věřím, že to zvládneš s rukávama až ke kloubum..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj kamarádi,

 

rád bych taky připojil svůj kousek. Jedná se o šatlén z období Rakouska-Uherska. Obsahuje tři duté ozdobné kvádry, ke kterým je na konci připojena stříbrná 2 koruna z roku 1912 s popisky v Maďarštině s bystou Františka Josefa I. Ty kvádry jsou černěné (brynýrování?)

 

Nosím k nim švýcarské Langendorf ve stylu Art Deco se stříbrným řetízkem z období První republiky (dle puncu). Tak co na to říkáte? smile.gif

post-12629-071097700 1347198283.jpg

post-12629-076094400 1347198292.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

řekl bych, že je to tula.

(

Ahoj kamarádi,

 

rád bych taky připojil svůj kousek. Jedná se o šatlén z období Rakouska-Uherska. Obsahuje tři duté ozdobné kvádry, ke kterým je na konci připojena stříbrná 2 koruna z roku 1912 s popisky v Maďarštině s bystou Františka Josefa I. Ty kvádry jsou černěné (brynýrování?)

 

Nosím k nim švýcarské Langendorf ve stylu Art Deco se stříbrným řetízkem z období První republiky (dle puncu). Tak co na to říkáte? smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

řekl bych, že je to tula.

(

 

Ahoj, netušil jsem, co to je. Až pak jsem si vyhledal výraz "tula" a našel jsem informace, které by možná i ostatní mohly zajímat. Přikládám:

 

Niello (z latinského slova nigellus - černý) je stará zlatnická technika, která se používala již ve starověku. Niello je podobné emailu (smaltu). Nepoužívá se sklovina, ale černá křehká kovová slitina. Tato slitina obsahuje ryzí stříbro, měď, olovo a síru. Poměr těchto přísad se mění podle požadavků na tavitelnost, tvrdost a hlavně odstín černé barvy. Po stavení je slitina tak křehká, že je možné jí rozdrtit na jemný prášek. Do rytého nebo leptaného motivu ve šperku se tento prášek vtírá (rozmíchaný s tavidlem). Po následném roztavení v peci se spojí se šperkem. Černá "kresba" hlavně vynikne na světlých kovech jako je například stříbro.

V 19. století se tato technika objevuje v Rusku pod názvem Tula (podle města Tula).

 

Převzato z

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to je. Najít tulu v původním stavu je ale téměř zázrak. U tuly je nejvetší problém s vypadnutím částí nebo otřením hran. Částečně to jde opravitt jen u vypadaných čásí, barva se ale asi trefit nedá. Nevím o nikom kdo to v ČR umí opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to je. Najít tulu v původním stavu je ale téměř zázrak. U tuly je nejvetší problém s vypadnutím částí nebo otřením hran. Částečně to jde opravitt jen u vypadaných čásí, barva se ale asi trefit nedá. Nevím o nikom kdo to v ČR umí opravit.

 

 

Na věci, která za to stojí, tedy majitel zaplatí tu piplačku to jde.

Poradíš si s kvalitním emailem, který zaleštíš do lesku a nebo do matu a ten jde relativně dobře natonovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se vyplňuje najednou nebo ve vrstách? Někdy (při vypadané tule, né oleštěné) to je slušná vrstva.

Na věci, která za to stojí, tedy majitel zaplatí tu piplačku to jde.

Poradíš si s kvalitním emailem, který zaleštíš do lesku a nebo do matu a ten jde relativně dobře natonovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se vyplňuje najednou nebo ve vrstách? Někdy (při vypadané tule, né oleštěné) to je slušná vrstva.

 

Když nedáš na fotce to co na co se ptáš je to bez odpovědi. Také záleží co se vyplňuje jestli zlato a nebo stříbro ( většinou) a jestli se bavíme o plášti u hodinek , což asi vrstva nebude a nebo o plášti u tabatěrky ( tam být vrstva již může)

 

 

 

Fotka ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tady je další kousek ať jenom nekecáme o ničem.:smile_anim:

Sorry nečistil jsem to, ale spíše mrkněte na ten překlápěcí systemek, který zabraňuje vypadnutí hodinek.

 

Materiál je obecný kov s povrchovou úpravou G.P. Dělka je pouchých 16 cm

post-965-022704700 1347608375.jpg

post-965-061730300 1347608436.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...