Přejít na obsah

Breitling B2 limitka


Doporučené příspěvky

I když mám Breitlí vícero, pořád jsem chtěl model B2, protože z leteckých hodinek má největší logiku - je alespoň trochu vodotěsný (100m), má stopky jen na 3 hodiny (kdo lítá víc jak 3 hodiny a aspoň je to přehlednější) a má i časovou logaritmickou stupnicí (vím že je to v době kalkulaček na nic, ale dá se s tím zabít čas třeba při čekání).

Chtěl jsem bílý model s čárečkama. Dlouho jsem sháněl až sehnal v Německu na gumě s tím hrozným obrovským nápisem Breitling (už ji má Cyber). Hned jsem je poslal na GO k Mechanovi, pak konečně přišly a já je začal nosit. No a pak mi došlo proč je těch bílých tak málo. Mají jednu drobnou vadu - z některých úhlů nejde poznat kolik je hodin. Těch úhlů je většina ...

Tak jsem kouknul na Ebay a našel tam černý ciferník, ale jen tu prostřední neotočnou část. Tak byl učiněn pokus na PC - naskenovány z katalogů B2 černé a bílé a udělána koláž. No a vypadalo to dobře. Takže jsme se s prodejcem dohodli a šly znovu k Mechanovi, výsledek je na fotkách.

Po dlouhém experimentování vypadají podle mně nejlépe na meshi (spona Breitling z gumového pásku a samotný mesh je tak trochu od konkurence), na řemenu Breitling s méně výrazným prošíváním (buď je to stříbrná nit nebo je něčím zapatlaná) a na gumě s dírama (není to origo, tohle je ta neznačková podobná na trnovku, ale dal jsem na ni obyčejnou motýlkovku).

Takže tady je Breitling B2 model NovoCZ číslo 1 z 1 vyrobených.

post-154-015379800 1312201704.jpg

post-154-097009600 1312201710.jpg

post-154-079576900 1312201718.jpg

post-154-065553400 1312201746.jpg

post-154-022960900 1312201758.jpg

post-154-096993900 1312201769.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to divočina, ale tím tuningem jsi naprosto vystihl ducha Breitling. Je to velký, nápadný a blejskavý.

 

Paradoxně nejblejskavější část je mesh od Omegy. Ale zase tak velký to není, ráže je jen 43,2mm.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, docela dobrý. Jenom na kůži se mě asi přece jenom líběji nejvíc. Jinak logáro perfektní, k Brejtlím to patří, beru to čím dál tím víc jako klasický design a už si s tím ani nehraju, hlavně proto, že už na to nějak blbě vidím, je to moc mrňavý a je tam toho moc. K Brejtlím budu asi brzo potřebovat brejle. Nebo sebou budu nosit hodinářskou lupu. :smile_anim: Gratulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

O "bastl" by šlo, kdyby součástí prodeje nebyl i originální ciferník a operace byla spáchána mamlasem - což Mechano ani NovoCZ nejsou, takže na rozdíl od spousty jiných "tuningů" by pro případného zájemce neměl být problém vrátit vše do originálního stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že je to jenom o vkusu... shodou okolností mám konkrétně od NovoCZ už přes 2 roky jeden hodně podobný kousek (jde o echt 24h limitku ve stejné "ráži"), kterým se možná inspiroval při ladění těchto B2...

post-18308-0-21673300-1421622449_thumb.jpg

 

Když nic jiného, tak ten tmavý střed na B2 aspoň trochu opticky odděluje a rozšiřuje centrální pidiciferníček ála starý 39mm Chronomat, nehledě na fakt že při rychlém pohledu na "jednobarevný" podklad už ta několikaúrovňová změť čárek a číslic může být trochu matoucí.

 

U B2 bych spíš brblal nad "pilotní" hh:mm stupnicí namísto pevného tachymetru: V reálném životě mě u stopek přece jenom častěji zajímá "kolik kilometrů/výrobků bude za hodinu, když jeden zabere N sekund" než trojčlenka "za kolik hodin:minut rychlostí A*10x uletím B*10y kilometrů/mil" (což je mimochodem tentýž údaj, který v minutách*10m řeší i logáro).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, každému se líbí něco, a bastl z origo součástek ze stejného modelu - silná slova.

Já vím jak mi na ruku s nima obchodní partneři koukají a jak na to reagují.

Kdo chce nudné Navitimery, ať si je koupí, každá podle svého gusta ... 

Je zábavné, když jsme se tuhle setkali u stolu já s těmahle a 3 kolegové - každý s prakticky stejným modelem IWC Portugese ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...