Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

To, že netušíš, kde si ho škrabol ešte neznamená že je naprd. Hardlex je veľmi dobrý.

Souhlas. Mám několikatery SEIKO s hardlex a v pohodě. ústály i přímě zásahy od ocel hran když se hrabu v motoru s hodinkama na ruce. Obyč minerál by to nevydržel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty voe, tak hardlex teda asi pěkný máslo. Mám hoďky teprve týden a dneska se na nich objevil malej škrábanec. A to jsem celej den zalezlej doma a nejsem si vědom, že bych o něco škrtnul. :( Musím se tedy zeptat, co používáte na rozleštění?!

Stačí trochu křemičitého písku v malbě a je to hned :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Stačí trochu křemičitého písku v malbě a je to hned :-)

Stačí trocha potápění v moři a je to také hned. Hardlex se dost přeceňuje. Ono je to asi také tím šikovně zvoleným označením, které hodně slibuje. Jedny moje Seika se safírem dostaly doslova obrovskou mrdu o futra a přežily to bez poskvrny. Hardlex by byl na výměnu. Netřeba si nic nalhávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikto tu samozrejme netvrdí, že Hardlex je lepší ako Zafír. Avšak treba podotknúť, že: Tradícia, Lumibrite, Inhouse, Osobitý dizajn a Hardlex, Springdrive, Nespočet variácií od lowcost až po špičkové modely - to je SEIKO.

Upraveno uživatelem brumko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikto tu samozrejme netvrdí, že Hardlex je lepší ako Zafír. Avšak treba podotknúť, že: Tradícia, Lumibrite, Inhouse, Osobitý dizajn a Hardlex, Springdrive, Nespočet variácií od lowcost až po špičkové modely - to je SEIKO.

 

Jj, tak to určitě. Seiko je super. Akorát mě zamrzelo, že už po týdnu mám přes cifr čáru, na tak opěvovaným Hardlexu :( Jinak kvalitu Seiko nijak neshazuju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zamrzí. Spíš je zvláštní, že ani nevíš, jak k tomu došlo. Taky jsem přesvědčený o tom, že Hardlex něco vydrží, ale povede se ho škrábnout.

Rozleštění skel včetně Hardlexu se řešilo v tomto vlákně: Čím vyleštit plastové sklíčko na hodinkách

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/7382-%C4%8D%C3%ADm-vyle%C5%A1tit-plastov%C3%A9-skl%C3%AD%C4%8Dko-na-hodink%C3%A1ch/?hl=+hardlex%20+rozle%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také si myslím, že se Hardlex přeceňuje. V práci jsem 6 let používal Levné titanové quartzky Dugena s minerálem. Sklo kurevsky zdrápané, ale v pohodě. Seika 5 s Hardlexem byla po necelých 2 letech prakticky nečitelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě nepřeceňujeme, ale vzhledem k tomu že je hardlex minerál s vrstvou safíru nemůže být obyč minerál odolnější než hardlex.  jinak jsou minerály obyč  a pak křemičité o něco tvrdší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa nemýlim, tak Hardlex NIE JE minerál s vrstvou Zafíru. To o čom hovoríš je Sapphlex. To ale nič nemení na veci, že porovnávanie s minerálom nie je na mieste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me jeden obchodnik trvdil, ze hardlex umi lepe "pohltit" nejakou vetsi slupku nez krehkej ale tvrdej safir, lze s tim souhlasit? Vzhledem k trdosti safirovyho sklicka bych tomu asi i veril, ze by se to spis vysypalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se uvádí , že je safír odolný proti poškrábání,  ale křehký. Jsem měl dvoje hodinky se safírem, dostali ránu . dokonce od skla. a nic. myslím, že až tak zase citlivý safír není, že by se vysypal pří káždém tvrdším dotyku s něčím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, neporadíte mi někdo přesný název tohoto modelu? Toto je jediná indicie (už nevím, kde jsem ji vzal, asi na nějaké aukci), ale za boha je nemůžu najít podle žádných klíčových slov. 
Jestli je i někdo máte, tak budu rád za nějakou lepší fotku :) Děkuji!
 

post-33466-0-17192700-1398282592_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, neporadíte mi někdo přesný název tohoto modelu? Toto je jediná indicie (už nevím, kde jsem ji vzal, asi na nějaké aukci), ale za boha je nemůžu najít podle žádných klíčových slov. 

Jestli je i někdo máte, tak budu rád za nějakou lepší fotku :) Děkuji!

 

 

To asi nebudou pětky. Zkus spíš vintage sekci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...