Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

SNK381.

další malé pěkné pětky. už je mám delší dobu, ale k focení jsem se dostal až nyní.

pouzdro a náramek shodný se SNK543, liší se jen v ciferníku. nějak mi ty malé pětky dávají větší smysl než pětky sports, sice velikost na hraně, ale na pokrytí průměru 41-43mm mám potápky atp. . o tědlech hodinkách na ruce člověk ani neví.

docela fajn je luminiscence - kvůli které jsem tento typ vybral - monstra to sice nejsou, ale čitelné v pohodě po celou noc. líbí se mi tvar ruček (taky ta špendlíková vteřinovka s velkým lumi bodem na konci)  a perfektní přehlednost cifru.

tak jen pár fotek zase:

 

 

attachicon.gif_DSC8946res.jpg

 

attachicon.gif_DSC8963res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9467res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9423res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9430res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9437res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9438res.jpg

 

pro srovnání SNK543:

attachicon.gif_DSC5119bres.jpg

Super fotky hlavne ta špendlíková vteřinovka vypada dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su velmi fajn. Podobne mam v quartz, japan made. Velkost rovnaka, prakticka, na to clovek casom pride... V mechanike za tie prachy nie je co riesit...aj lub zohnal dobry kusok...

Nech sa vam dobre nosia, sluzia a robia radost :)

Aj vďaka tvojej recenzii som si kúpil práve tieto moje. Len som vedel že chcem mechaniku, lebo mám len jeden kus hodiniek a viac sa ani nechystám kúpiť. (Možno nejaké Casio digitálky na šport). Videl som že na ne bude pasovať aj nejaký NATO strap a možno aj kožu dám na zimu. Ale zatiaľ spokojnosť. Po troch týždňoch su okolo 5 s. do plusu, ale ja sekundy neriešim. Raz za týždeň nastavím a mám pokoj. :) Ďakujem, snáď poslúžia dobre :D Len škoda že nemám foťák, zaslúžili by si krajšie fotky. 

Upraveno uživatelem Tom19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SNK381.

další malé pěkné pětky. už je mám delší dobu, ale k focení jsem se dostal až nyní.

pouzdro a náramek shodný se SNK543, liší se jen v ciferníku. nějak mi ty malé pětky dávají větší smysl než pětky sports, sice velikost na hraně, ale na pokrytí průměru 41-43mm mám potápky atp. . o tědlech hodinkách na ruce člověk ani neví.

docela fajn je luminiscence - kvůli které jsem tento typ vybral - monstra to sice nejsou, ale čitelné v pohodě po celou noc. líbí se mi tvar ruček (taky ta špendlíková vteřinovka s velkým lumi bodem na konci)  a perfektní přehlednost cifru.

tak jen pár fotek zase:

 

 

attachicon.gif_DSC8946res.jpg

 

attachicon.gif_DSC8963res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9467res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9423res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9430res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9437res.jpg

 

attachicon.gif_DSC9438res.jpg

 

pro srovnání SNK543:

attachicon.gif_DSC5119bres.jpg

Ahoj, už mi zelené pětky dorazily a už týden je nosím. Můžou za to tvoje perfektní fotky  :notworthy:  :clap: 

Možná je ještě vyšlechtím zeleným řemínkem Hirsch Crocograin. To už by ale byly opravdu dokonalé.

Skoro o nich na ruce nevím. Lumi super a hygienu snáší taky v pohodě.

To jejich pouzdro je tak nějak ideáně univerzální. Zatím se mi libí skoro s každým ciferníkem, ale hodně pokukuju po tom samém cifru, jen perleťově bílém nebo naopak černém  :frusty: 

Bílé v kombinaci s hnědým řemínkem ala aligátor jako oblekovky a černé s NATO strapem jako volnočasovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SNK381.

další malé pěkné pětky. už je mám delší dobu, ale k focení jsem se dostal až nyní.

pouzdro a náramek shodný se SNK543, liší se jen v ciferníku. nějak mi ty malé pětky dávají větší smysl než pětky sports, sice velikost na hraně, ale na pokrytí průměru 41-43mm mám potápky atp. . o tědlech hodinkách na ruce člověk ani neví.

docela fajn je luminiscence - kvůli které jsem tento typ vybral - monstra to sice nejsou, ale čitelné v pohodě po celou noc. líbí se mi tvar ruček (taky ta špendlíková vteřinovka s velkým lumi bodem na konci)  a perfektní přehlednost cifru.

 

Taky mě ty tvoje fotky dostaly. Vždycky jsem ty menší pětky přehlížel kvůli velikosti. Dnes už bych s tím neměl problém. Ten ciferník s těmi číslicemi pokrytými luminiscencí je prostě dokonalý. Vteřinovka je parádní. A korunka na 4 je taky záležitost, která se mi už delší dobu honí v hlavě. Navíc mám dojem, že zpracováním převyšují větší pětky sports. Gratuluju k výběru a těším se na další fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě ty tvoje fotky dostaly. Vždycky jsem ty menší pětky přehlížel kvůli velikosti. Dnes už bych s tím neměl problém. Ten ciferník s těmi číslicemi pokrytými luminiscencí je prostě dokonalý. Vteřinovka je parádní. A korunka na 4 je taky záležitost, která se mi už delší dobu honí v hlavě. Navíc mám dojem, že zpracováním převyšují větší pětky sports. Gratuluju k výběru a těším se na další fotky.

S tím zpracováním asi budeš mít pravdu, alespoň co se týká novější produkce Seiko 5 Sports. Měl jsem pár kousků v ruce a subjektivně mohu říct, že malé pětky působí mnohem solidnějším a hodnotnějším dojmem. Třeba nové military SRP 269 a modely vycházející ze stejného pouzdra na mne působily jako hodinky z tržnice za pár korun. Což se třeba o starých military nebo malých pětkách říct nedá. Bavím se o hodinkách, ne o tahu, ten je, samozřejmě, lepší na sportech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní venčení

 

image.jpg

Moc pekne i pejsek ))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, vyřídím mu to a přihodím piškot za zhodnocení fotky :-)

Neni zac))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj vďaka tvojej recenzii som si kúpil práve tieto moje. Len som vedel že chcem mechaniku, lebo mám len jeden kus hodiniek a viac sa ani nechystám kúpiť. (Možno nejaké Casio digitálky na šport). Videl som že na ne bude pasovať aj nejaký NATO strap a možno aj kožu dám na zimu. Ale zatiaľ spokojnosť. Po troch týždňoch su okolo 5 s. do plusu, ale ja sekundy neriešim. Raz za týždeň nastavím a mám pokoj. :) Ďakujem, snáď poslúžia dobre :D Len škoda že nemám foťák, zaslúžili by si krajšie fotky. 

 

To ma tesi, ze som mohol trocha inspirovat. Tieto mozes nosit ako univerzalky, nebudu prekazat a hanbu ti rozhodne nespravia. Remene im pojdu rozne, podla potreby... nakup si nato (skor take tensie by som vyberal) a mas ich zakazdym kusok ine. Lepsie menit remene ako hodinky :)

Nejaka ta minutka do plusu tyzdenne je priam ideal, co sa tyka presnosti pri 5kach, len nech to takto vydrzi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tady minule trochu pohaněl pětky Sports, tak se jich dnes musím zastat a připomenout, že jsou to krásné hodinky, které by neměly chybět ve sbírce žádného milovníka japonské hodinařiny.

attachicon.gifRACN8381.jpg

 

Tiez si myslim a tak som nimi predovsetkym zacal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tady minule trochu pohaněl pětky Sports, tak se jich dnes musím zastat a připomenout, že jsou to krásné hodinky, které by neměly chybět ve sbírce žádného milovníka japonské hodinařiny.

attachicon.gifRACN8381.jpg

Jo, to je vono, mám čím dál větší chuť si je koupit, akorát jsem zase nastrkal peníze jinam a navíc bych potřeboval nějaký potápky...

Dávám tomu 14 dní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je vono, mám čím dál větší chuť si je koupit, akorát jsem zase nastrkal peníze jinam a navíc bych potřeboval nějaký potápky...

Dávám tomu 14 dní.

Kup si nějaké pětkové potápky(např. SNZFxx) a tím to dilema vyřešíš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řadu SNZF bych za plnohodnotné potápky nepovažoval. Jsou to normální 5 Sports s WR 100 m a vzhled potápek jim dodává jen to, že mají lunetu. Tím nechci říct, že by se s nimi nedalo chodit do vody, ale to se úplně stejně dá snad se všema jinýma hodinkama z řady 5 Sports.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to máš pravdu, jsou to takové plnohodnotné potápky pro neplavce :-) Ale málo kdo se tady, předpokládám, potápí s přistroji. Takže pro běžné plavání nebo šnorchlování je to OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

nový model seiko 5 sports SRP563K1 za rozumnou cenu 153 amerických.

rád bych je vyzkoušel - přehledný pilotní styl doplněný praktickou lunetou.

 

 

post-5667-0-35170300-1410948705_thumb.jpg

 

http://www.watchhubs.net/diver-s-watches/612-seiko-5-sports-automatic-srp563k1-srp563.html

zdroj: http://forums.watchuseek.com/f30/fs-seiko-5-sports-automatic-watch-srp563k1-1085620.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...