Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Tohle mě nepřestane fascinovat. Lidi i s x násobně drahšíma hodinkama si těhle věcí nevšimnou a pak třeba rozdávají rady, jak ty jejich hodinky z materiálu XY jsou super, jako nové, ani škrábanec... Tak kurňa o čem teda hodinky jsou, když ne o detailech? To není nic proti Mornixovi, jen takové povzdechnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě nepřestane fascinovat. Lidi i s x násobně drahšíma hodinkama si těhle věcí nevšimnou a pak třeba rozdávají rady, jak ty jejich hodinky z materiálu XY jsou super, jako nové, ani škrábanec... Tak kurňa o čem teda hodinky jsou, když ne o detailech? To není nic proti Mornixovi, jen takové povzdechnutí.

Plný souhlas. Řeší se tu nuance mezi jednotlivými inhouse kalibry, ocelí 314 x 904, hardlex x safír, antireflexy a pak najednou nikomu nevadí o čtvrt hodinu blbě sesazené ručky. Pro takové lidi asi bude lepší návrat k používání mobilu jako časomíry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zaprvé jsem netvrdil, že mi to nevadí. Příležitostně se to opraví. Někdy v budoucnu. Ta hodinová ručka je relativně malá, takže je to hodně patrné pouze v některých polohách a není to zas o tolik.

Hodinky jsou sice o detailech, ale u mě je to také o vztahu k hodinkám. Tohle jsou moje první automaty a nepošlu je k šípku jenom proto, že jsem na nich objevil nějakou nedokonalost. Chápu ale, že někdo, kdo hodinky točí a střídá jako fusekle, tohle chápat nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zaprvé jsem netvrdil, že mi to nevadí. Příležitostně se to opraví. Někdy v budoucnu. Ta hodinová ručka je relativně malá, takže je to hodně patrné pouze v některých polohách a není to zas o tolik.

Hodinky jsou sice o detailech, ale u mě je to také o vztahu k hodinkám. Tohle jsou moje první automaty a nepošlu je k šípku jenom proto, že jsem na nich objevil nějakou nedokonalost. Chápu ale, že někdo, kdo hodinky točí a střídá jako fusekle, tohle chápat nemusí.

Hodinky jak fusekle netočím a vadilo by mi to i u quartz casií za tři stovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Sergej Vasilijev : Ano, přesně tak. Jak jsem psal už jinde ve flejmu, tak když ti někdo "machruje" kolik desítek až stovek Seiko mu prošlo rukama, tak přece ví, jak mají vypadat... A ten samý člověk ti pošle zatopené hodinky s tím, že si té vady nevšimnul, tak k čemu je ti vyjádření takového člověka?

 

Mornix: Nevadilo ti to do teď, takže prostě na detaily nehledíš. Ale vsadím se, že po těhle zkušenostech to bude jedna z věcí, které budeš na nových hodinkách kontrolovat. To není výčitka tobě, ani ti tu nikdo neříká, že je máš poslat pryč, zvlášť pokud je to takle jednoduše opravitelná záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neni ani tak o chápání, jako o tom, že to prostě je zmetek a za ty peníze by to nikdo nechtěl, to se u hodinek nemůže tolerovat, to je přece základ, stejně jako nesnesu v autě pohnutej volant, to se nedá, prostě bych už ty hodinky nedal na ruku, protože ukazujou starou belu, stejně jako to datum co přeskočí ve 22h, to prostě nejde, to je kšunt a basta!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky tak trochu počítal, že nebudou úplně dokonalé, přeci jen je to skoro nejlevnější řada seiko hodinek. Navíc z ebaye od nějakého japonce, takže s nějakou reklamací jsem také nepočítal. A hlavně v tom hraje roli i ta doba, po kterou jsem si toho nevšiml. Kdybych to zaznamenal hned při rozbalení, tak bych měl asi zkaženou radost, ale teď už se to dá skousnout. Emoce z nových hodinek už opadly a člověk už to tolik neprožívá.

 

2Frostie: V pohodě. Nevidím nic špatného na tom, pokud to někomu vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tu přehlížíte jednu podstatnou informaci, kterou zde Mornix uvedl: "...ale u mě je to také o vztahu k hodinkám. Tohle jsou moje první automaty..." Jak už tu padlo hned v začátku, rozložením hodinek by teoreticky mohlo vzniknout větší zlo než je posunutá ručka. Píšu to sem proto, že nedávno jsem řešil něco podobného. Skoro 2 měsíce jsem se rozhodoval, jestli nechám otevřít a seštelovat svá Damaska, protože se začala pozdit víc než mi bylo milé. Nakonec jsem je tedy seřídit nechal a nelituji toho. Ale chápu tenhle postoj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z ebaye od nějakého japonce,

byly kupovány jako nové? přijde mi nepravděpodobné, že by to takhle bylo z výroby.

 

No jednoduše opravitelná záležitost, to nevím a asi jak u koho (rozdělání, oprava, složení, tlakovka), ale na min. tisícovku bych to viděl každopádně.

ale prosimtebe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byly kupovány jako nové? přijde mi nepravděpodobné, že by to takhle bylo z výroby.

 

ale prosimtebe...

Nepros a napiš do servisu požadavek na odhad ceny. Když za výměnu Hardlexu v Seikách požadují 1750Kč (je to tedy vč. tlakovky), tak si nedělám iluzi kolik vezmou za výše uvedenou opravu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byly nové a také vypadaly jako nové. Ten člověk nabízí tisíce položek a vše nové. Hodnocení výborné. 

 

Nepros a napiš do servisu požadavek na odhad ceny. Když za výměnu Hardlexu v Seikách požadují 1750Kč (je to tedy vč. tlakovky), tak si nedělám iluzi kolik vezmou za výše uvedenou opravu.

Proboha nevyšilujte, je to šlendrián, který samo sebou naštve, ale opravitelný za chvilku. Chce to jen stavit se za hodinářem, aby vynadal strojek a posunul ručičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...