Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

V pátek jsem přehodil řemen a šoupnul je do natahovače a koukal jak se chovají. Ale zkusím jim dát týden na ruce a uvidím jak se budou chovat v teď v pátek.

Právě raději na ruce - mám zkušenost, že Japonec i Švýcar jde ve winderu nepřesněji, než přes den na ruce a na noc odložení. Koupil jsem teď polovičce maličké pětky (37mm) a padá mi z nich čelist. Už čtvrtý den mají absolutní odchylku pod 5s, tj. kolem 1s / den. Začal jsem je sledovat jak ostříž (samozřejmě se mi směje), vypadá to, že přes den šlápnou na plyn kolem +3 a v noci odložené na dýnko srovnají o -2. Nosí tak 15 h a odložené 9 h. Říkám jí - čím dřív je vždycky doma odložíš, tím přesněji půjdou :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Musel jsem. Sice jsem teď nechtěl utrácet, ale cítil jsem morální povinnost postarat se o to, aby byly tyto dva skvosty pohromadě.

První dojmy říkají, že zelené vypadají zajímavěji (líbivěji), modré zase důstojněji (hodnotněji.)

 

Zelené se nádherně lesknou a ten lesk rotuje po ciferníku podle toho, jak je člověk natočí. Reliéfní pětky nejsou tolik vidět a když je chci někomu ukázat, tak je vždy dlouho hledá. Oproti tomu na modrých jsou vidět hodně, ale zase se ciferník tolik neleskne. Je teda obtížnější poznat, že jsou modré - na první pohled vypadají černě.

 

Časem snad provedu detailní srovnání s fotkama, jen nevím, kdy to bude... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Od soboty jsem šťastným majitelem v pořadí již 4. "pětek" a prvních "potápek" z této skupiny... to že "pětky" jsou bezkonkurenčně nejlepší hodinky z pohledu poměru cena/výkon je zde asi zbytečné zdůrazňovat, co je ale dobré si říct a je to pravda pravdoucí, že vytuněním třeba jen takovou maličkostí, jako je safír s AR dostanou hodinky neskutečné "kule"... 

:thumbsup_anim: 
(viz vypůjčené fotky níže)

post-19918-0-77782900-1510580116_thumb.jpg

post-19918-0-34758600-1510580122_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Od soboty jsem šťastným majitelem v pořadí již 4. "pětek" a prvních "potápek" z této skupiny... to že "pětky" jsou bezkonkurenčně nejlepší hodinky z pohledu poměru cena/výkon je zde asi zbytečné zdůrazňovat, co je ale dobré si říct a je to pravda pravdoucí, že vytuněním třeba jen takovou maličkostí, jako je safír s AR dostanou hodinky neskutečné "kule"... 

:thumbsup_anim: 

(viz vypůjčené fotky níže)

toto presne sa chystám urobiť už dlhšie... :) vie mi s tým niekto poradiť? hodiť sem nejaký link kde by som našiel nejaké modifikácie na presne také 5-ky?? (ref. SNZH55J1) Prípadne aj či to človek zvládne sám alebo s tým bude treba ísť ku hodinárovi.. dík  :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nooski: souhlasim tyto 5. jsou paradni!

Uzivej a koukej fotit :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, budu to muset ještě zjistit. Koupil jsem z Francie úplný vrak a postavil z něj funkční hodinky na lítačku. Bylo rozbité zadní sklo, strojek dostal přímou ránu, takže na výměnu, korunka ulomená...

Půl roku jsem je dával dokupy. Ještě přeleštit sklo a udělají trochu parády ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...