Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Ahoj pětkaři, mám dotaz.

Dělaly se někdy Seiko 5 s plným dýnkem? Myslel jsem si, že průhled na strojek je jedním z pěti znaků, který dělá Seiko 5 tím, čím jsou a že to je něco jako podmínka této řady. Ale teď při brouzdání na netu a shánění jednoho modelu jsem narazil na nabídku a odrazuje mě od toho jen to, že jsou právě s plným dýnkem. Je to možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pětkaři, mám dotaz.

Dělaly se někdy Seiko 5 s plným dýnkem? Myslel jsem si, že průhled na strojek je jedním z pěti znaků, který dělá Seiko 5 tím, čím jsou a že to je něco jako podmínka této řady. Ale teď při brouzdání na netu a shánění jednoho modelu jsem narazil na nabídku a odrazuje mě od toho jen to, že jsou právě s plným dýnkem. Je to možné?

Samozřejmě, plné dýnko je naopak standard, s průhledným se dělají až s novějšími strojky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dá se sehnat plné dýnko na novodobé pětky? Zpočátku jsem bral průhled jako plus, teď už bych se bez něj obešel a dal bych přednost menší vyšce. Např u pouzdra SNXS to dýnko vyloženě trčí.

Bude záležet na rozměru. Určitě tam nějaké plné dýnko vrazit půjde, problém je, že na něm samozřejmě budeš mít uvedený jiný model, tedy pokud to bude dýnko od Seika. Asi bych nejprve napsal klukům z Pražského hodinářství, u hodináře se vždy nějaké ty "přebytky" válí, pokud ne, pak zkusit např. Roba z Monsterwatches nebo Harolda z Yobokies, které modifikace dělají a určitě něco mají, ale od nich se to kvůli pošťákovi prodraží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Tohle je mi jasný, ale myslel jsem, jestli neexistuje nějaká oficiální cesta, jestli se nedá koupit plné dýnko jako originální náhradní díl. Ale asi ne, protože jsem to nikdy neviděl a taky by to šlo proti systému, kdy je sériové číslo hodinek vyraženo na dýnku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Tohle je mi jasný, ale myslel jsem, jestli neexistuje nějaká oficiální cesta, jestli se nedá koupit plné dýnko jako originální náhradní díl. Ale asi ne, protože jsem to nikdy neviděl a taky by to šlo proti systému, kdy je sériové číslo hodinek vyraženo na dýnku.

Že by se jeden konkrétní model pětek ofiko dělal s různými dýnky (průhledné x plné) jsem neviděl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běží od pondělí a za tu dobu + 22 s, čili zprůměrováno to bude nějakých + 6 / den. Spokojenost :). Ještě přemýšlím nad gumou, ať z nich udělám víc tooly, když už je mám jako pracovní. Libí se mi originál tmavě modré Seiko, ale vzhledem k ceně hodinek, se mi to zdá neúměrně moc (na Chronoshopu skoro 2 tis.) :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kousek reklamy na LUMIBRITE

 

Vážení, aktuálně mám SNZG15 (a SNZG13 tak, do rezervy, kdyby něco ;o) a nesundávám je z ruky.

A před spaním na ně bliknu UV baterečkou - pro zvídavé SV021 - má 21 Ledek a nestála na internetu ani dvě stovky i s poštovným  -

stačí opravdu necelá vteřina a indexy se rozzáří jako divé. Baterka má vpředu stejný průměr jako sklíčko hodinek,

takže přitisknu, bliknu a do rána jsou indexy čitelné. I ručičky...

 

Docela jsem tomu propadl, když se v noci vzbudím (jasně, strejda se jde vyčurat) tak se na ten svítící věnec indexů podívám se zjevným potěšením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm průhledným dýnkům jen poznámku - objevují se modely s dírou v ciferníku, a v ní se furt šmrdolí setrvačka.

No není to divný? Jako by dáma měla v pupíku špehýrku a dalo se nakouknout dovnitř.

 

Zespodu se teda rád kouknu, i u hodinek, celokovové dýnko už nechci. Ale když pohled dovnitř, tak trochu noblesy by ty hodinky

mít měly. Setrvačka není pro každého, kdo jde okolo, ale když už hodinky odhalí dýnko, ať je na co koukat ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...