Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Tak tak, není důvod proč by řemen musel být zúžený a kopírovat tak tvar tahu. Hodinář ti může zúžit řemen vystřihnutím mezi stěžejkami, ale u kulatého malého pouzdra by to vypadalo dost blbě. Normálně nasadit řemen, který bude pasovat mezi stěžejky a bude to ideál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nejjednodušší by bylo hodinky prodat nějakému tahofilnímu zájemci a koupit jiné s klasickýma nožičkama.
Aktuálně je v prodeji sada krásných pěteček, které po řemenu úplně volají...

 

Ostatně HondzaX je vystavuje na předchozí stránce - těm kdyby SEIKO přidělilo lepší tahy, tak by si podtrhly stoličku s prodejem mnohem dražších modelů...

Na obrázku jsou ty tahy pěkné, ale na ruce na to člověk furt musí čumět, jaká je to navoněná bída s těma nedoléhajícíma plechama...

 

Good luck anyway

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přesně to jsem chtěla připsat. S tím řemenem to bude neustále problém. Teď jí necháš vyrobit nový, za rok budeš muset zase a hlavně nikdy to nebude hezký. 

Nevím, jak na nich lpí, ale konkrétně u pětek by to nemusel být cenově takový problém pořídit jí hodinky s normálníma nožičkama. 

 

Asi nejjednodušší by bylo hodinky prodat nějakému tahofilnímu zájemci a koupit jiné s klasickýma nožičkama.
...

Upraveno uživatelem KatkaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz, SNXS79 jsou skvělé, jen jsem měl pocit, že se dělají nějaké takovéto modely i o velikosti 39, nebo 40 mm. Existuje něco takového? Hledal jsem po internetech a v zásadě jsem takovéto nenašel. Nemám na mysli linii Sport, chronografy, atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pětky jsem nikdy neměl, ale dnes jsem náhodou narazil na Chrono24 na nové SNK621K1 za směšnou cenu. Líbily se mi, tak jsem je vzal. Trochu se bojím té velikosti (průměr 37mm), ale za zkoušku to to určitě stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tenhle kousek s plným zobrazením názvu dne jsem kdysi skoro taky koupil,

ale už tehdy mi došlo, že na mou tlapu 22,5 cm to není to pravé.

Své entry Seika SNKL43k1 jsem koupil dvoje, abych měl dost dílků na tah ;o) -

(už jsou oboje fuč), pětky už jen SPORTS, 42 mm je moje optimum.

 

U tohohle modelu by byl fakt problém dát tam jiný tah

(i když podle mne čím integrálnější tah, tím lepší - a pěkné pětečky s původním logem by měly být v každé domácnosti)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pětky jsem nikdy neměl, ale dnes jsem náhodou narazil na Chrono24 na nové SNK621K1 za směšnou cenu. Líbily se mi, tak jsem je vzal. Trochu se bojím té velikosti (průměr 37mm), ale za zkoušku to to určitě stojí.

 

Hele, ja teda dost kopu za hodinky, ktere se oznacuji za "male". Je to takova divna obsese, radit velikost mezi kriteria, ktera hodinky vylouci z vyberu. Pokud nemas obvod zapesti treba tech 22cm, jako tady Datel, tak tech 37mm je zcela v cajku.

 

Jen takove rychlosrovnani:

 

post-4836-0-52597400-1586982314_thumb.jpg

 

Zapesti mam cca 17.5 - 18cm. Zvlaste si vsimni obr. uprostred dole. 34.5mm... sam jsem tomu neveril... a to je nosim. Ale po premereni to tak skutecne je. SNXS77 se mi do te kolaze nejak nevesly, priste to napravim. To pouzdro bude asi stejne jako u SNK621, myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplný Seiko nováček nejsem, mám asi patery Seika, ale na mou ruku cca 18-18,5cm mi nejvíc vyhovuje velikost 40-44mm. :-)  I manželka se zápěstím cca 16cm nosí pánské SGEG95P1 40mm (a jsou fakt parádní...). Takže s tou velikostí nevím, ale byly nové za 2700,- od obchodníka z Anglie a za ty peníze jsem je tam prostě nemohl nechat. Když nepadnou, třeba se jich ujme dcera, která teď nosí malinkaté SUR653P1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...