Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, ONYX servis hodinek napsal:

A tady je pak krásný blábol o vodotěsnosti hodinek SEIKO přímo ze záručáku. Proč bych neměl 20barovky  používat na potápění s přístrojem?????? ( teď neřeším praktickou stránku věci, ale princip ). Tak se potom prosím nedivte prodejcům ani hodinářům.....Výrobce je na vině!!!!!!

P6050222.JPG

Takze......? 

Jak by to tedy dopadlo, kdyby nekdo u Onyx reklamoval nove Seiko 5 s 100 wr, ze jsou vytopene? To me celkem zajima....... :cheers:

 

Upraveno uživatelem Hardslimer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ggrand napsal:

Proč bys podle návodu neměl? Protože Diver´s 200m je něco jiného než WR200m. Tak proto. Jsou to 2 odlišné normy.

No vidíš, ono 200 metrů není jako 200 metrů, proto se tím ty výrobci, tak chlubí! Důležité je udělat z lidí hlupáky a vysvětlit jim, že jedny hodinky, které mají označení 200M se můžou do té hloubky používat bez omezení a druhé, které mají světu div se označení 200M se můžou používat, tak akorát na plavání. Výrobci na lidi hrají klasickou levou! Kdyby to na hodinky napsali poctivě, tak už by těch WR5M a nebo WR10M nevypadalo tak hezky jak WR200M. To je kurňa jiný kalibr, když je na tom čísláku ta dvojstovka! To se nám to hezky prodává! A pak v záručáku to o tom šnorchlování, to je naprosto přesná informace, která se přesně hodí k těm WR200M na čísláku. 

Mají to přímo na hodinky napsat tak jak to je a co které hodinky vydrží.  A ne na každý krám co se zarosí,  hned jak s ním skočíš do vody psát 50M, 100M a 200M a pak se ohánět nějakou nejasnou tabulkou v záručáku. Podle mě to je klasický příklad klamání spotřebitele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Hardslimer napsal:

Takze......? 

Jak by to tedy dopadlo, kdyby nekdo u Onyx reklamoval nove Seiko 5 s 100 wr, ze jsou vytopene? To me celkem zajima....... :cheers:

 

U nás je to se zákazníkem asi takto. Pokud by hodinky nebyly očividně mechanicky poškozeny s tím, že toto poškození by mohlo mít vliv na vodotěsnost hodinek ( ohnutá korunka, odražené sklo, zdeformované pouzdro, teď jsme zrovna takto poškozené měli na servis jedny IWC, atd. ), tak reklamace uznána a hodinky putují na řešení přímo k distributorovi a nebo výrobci. Nemám rozhodně zájem dohadovat se se zákazníkem a dokazovat mu něco co není dokazatelné. Náš zákazník náš pán. 😊

Musím ale podotknout, že se s reklamacemi vodotěsnosti nových hodinek téměř nesetkáváme. Jeden čas na to byly choulostivé Festiny a vždy jsme to řešili ke spokojenosti zákazníka.

RK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v podstatě kdo má ukončené základní vzdělání by označení 200M neměl dekódovat jako 200 metrů. Velké písmeno M opravdu neoznačuje jednotku délky, ani hloubky  A napsat na ciferník celé podmínky vodotěsnosti nelze, minimálně ne v metrech. Šlo by to v Pascalech za stanovených podmínek jako vyloučení dynamických rázů, složení kapaliny v níž budou hodinky ponořené a tak. Já bych do toho nešťoural ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tím, že vztahovat vodotěsnost (obecně tedy odolnost tlaku nějaké kapaliny) k nějakému délkovému údaji, je minimálně nešťastné.

Spousta lidí nedokáže ani odhadnout výšku 20 m předmětu. Výška se odhaduje mnohem hůře než délka. Teď si představte, že jim to někdo napíše na hodinky. A pak těm bystřejším ještě řekne, že je to jen takové označení a musí si najít, co zhruba (jakou činnost) hodinky konkrétního výrobce vydrží v nějaké tabulce výrobce (jaký je tlak v jaké kapalině na určitý předmět opravdu ovlivňuje více podmínek, jak už zde bylo napsáno).

Uvádět tlak by bylo určitě lepší. To už by si lidé dokázali představit ještě hůře, ve prospěch ochrany vlastních hodinek :-) , než nějakou délku / hloubku. Ovšem zase. Pro běžného uživatele by k tomu zas musela bejt nějaká tabulka činností, při kterých by řekněme mezní tlak ještě neměl nastat.

No a jelikož opravdu tlak v kapalině záleží na mnohém, vysvětluji si tím, že i některé hodinky, jak se zde na fóru mnohdy dočteme - viz třeba Frostie testy :-) , vydrží třeba náročnější podmínky (jedno jestli zrovna nějakou hloubku), než které výrobce povoluje. Pokud jsou v kondici / nové, musí být zákonitě trochu předimenzované. Laboratoř je totiž opravdu čistá teorie a dají se v ní vykouzlit neuvěřitelné věci, že ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, když se přestanu předvádět ;o) tak je mi jasné, že metry vodního sloupce jsou názorné, člověk nemá jak tlak zjisti přímou metodou,
(tlaková čidla máme sice v močovém měchýři a konečníku, ale ty slouží k jiným účelům.)

A kód 200M (například) je vybraný úmyslně, vypadá to dobře, a zároveň to k ničemu nezavazuje, kdyby došlo k nějaké soudní při. 
Lidi jsou raději, když mají vyšší číslo, proto dodnes automobilky píší výkon v koňských silách, je to holt vyšší číslo než to samé v kW.
A představa, že místo 50M mám na hodinkách 5 m a místo Fifty Five Fathoms pouhých Five and a Half Fathoms mi nepřipadá lákavá.

Moje SNZG se max. dostanou do jednoho metru, kdyby mi na zahradě  spadly do nádrže na vodu, a přesto jsem údajem 100M potěšen.

"Svět chce být klamán"

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně.

Daleko raději mám pyšnější nápisy Sapphire neto Titanium ;o) (ale na SEIKO 5 nevím, jestli se vyskytují)

tak doufám, že nemusím pátrat po klíčovací tabulce, co je to ve skutečnosti....

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ONYX servis hodinek napsal:

U nás je to se zákazníkem asi takto. Pokud by hodinky nebyly očividně mechanicky poškozeny s tím, že toto poškození by mohlo mít vliv na vodotěsnost hodinek ( ohnutá korunka, odražené sklo, zdeformované pouzdro, teď jsme zrovna takto poškozené měli na servis jedny IWC, atd. ), tak reklamace uznána a hodinky putují na řešení přímo k distributorovi a nebo výrobci. Nemám rozhodně zájem dohadovat se se zákazníkem a dokazovat mu něco co není dokazatelné. Náš zákazník náš pán. 😊

Musím ale podotknout, že se s reklamacemi vodotěsnosti nových hodinek téměř nesetkáváme. Jeden čas na to byly choulostivé Festiny a vždy jsme to řešili ke spokojenosti zákazníka.

RK.

Ok, rozumim. Diky za popis. ;)

 

Pokud se vratim k tomu oznaceni v metrech, tak ja to mam automaticky nastavene takto:

50m - povrchove plavani bez skoku do vody. 

100/200m - potapeni bez dychaciho pristroje. Stejne dlouho pod vodou nevydrzim. Takze se potopim max 10 m. 

No a potapeni s dychacim pristrojem neprovozuji, takze ani neporadim. :)

Do ted jsem zadne hodinky nevytopil. Jednou jsem resil vlhkost v hodinkach po saune. Bylo to skripnutym tesnenim dynka, ktere jsem si zpusobil sam. To je tak, kdyz si clovek steluje presnost hodinek a pak zapomene tesneni maznout. B)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 6. 2020 v 18:26, sodekcz napsal:

@eloga to je subjektivní. Mně se líbí. Jen kdyby za ty prachy měly lepší strojek.

subjektivní, což to jo, právě proto to píšu, nepětkový mrdky, to je přesné vyjádření subjektivního pocitu, zejména po tom, co je v obrázích nade mnou, to už je skoro jak od JVD. :eek:

Kua neprzněte s těma spřáhlama /ten emblém/ slušné vlákno s pětkama, Seiko5 si to nezaslouží.

:notworthy:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko mam moc rád, staré Seiko raději, ale poslední dobou me nic neoslovuje, ten kalkul je z toho až moc cítit...máme nasekaná pouzdra, tak z toho uděláme jedny “módní” hodinky na 1000 způsobu a to nejen u skx...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... tak nakonec sem měl docela pravdu s tou jejich tloušťkou, že jo? Že to bude stejný, akorát mínus ta luneta, že jo? Při tloušťce strojku 5.3 mm by ta celková výška pouzdra s jejich 11.5 mm mohla být úplně jinde. A byly by to docela zajímavý hodinky. Byl by to býval takovej dost kontrastní model k těm s lunetou. Člověk by si při rozhodování říkal: mám vzít ty s tou lunetou, nebo ty bez, ale zato oproti nim elegantně tenoučký? Takhle to budou další, totálně hnusný hodinky, celý to na mě působí jako by jim ty lunety prostě upadly. Ani je nechci vidět z boku... Seiko mám rád, moc rád, hlavně pětky, ale tohle mě někdo donutit připnout na zápěstí, tak jedině s Kinedrylem, sorry jako...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...