Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Ahoj,

nevim zda jsem zvolil spravne vlakno, ale tyka se to petek, tak snad jo.

Dnes jsem po cca dvou tydnech vzal na ruku petky a nemoh jsem je zaboha rozebehnout. Kroutil jsem s nima, natahoval korunku, machal rukou... Az jsem se na to vykaslal a nechal je na ruce par hodin, po kterych se rozjely. Stalo se mi to poprve u Seiko automatu, vzdy stacilo parkrat s nima hejbnout a jelo to...

To bych prezil, ale od te doby delaji cca 5 minut do minusu kazdou hodinu.

Co se s nima mohlo stat behem te doby, co lezely v supliku? Je fakt, ze mezitim doslo ke stehovani z mesta do mesta, ale zachazel jsem s krabici, ve ktere se nachazely, s nejvetsi opatrnosti... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, dzonynek napsal:

Ahoj,

nevim zda jsem zvolil spravne vlakno, ale tyka se to petek, tak snad jo.

Dnes jsem po cca dvou tydnech vzal na ruku petky a nemoh jsem je zaboha rozebehnout. Kroutil jsem s nima, natahoval korunku, machal rukou... Az jsem se na to vykaslal a nechal je na ruce par hodin, po kterych se rozjely. Stalo se mi to poprve u Seiko automatu, vzdy stacilo parkrat s nima hejbnout a jelo to...

To bych prezil, ale od te doby delaji cca 5 minut do minusu kazdou hodinu.

Co se s nima mohlo stat behem te doby, co lezely v supliku? Je fakt, ze mezitim doslo ke stehovani z mesta do mesta, ale zachazel jsem s krabici, ve ktere se nachazely, s nejvetsi opatrnosti... 

No co, dlouho si je nenosil, tak třeba v nich olej zatuhnul. Pokud nemáš vrtič, tak je zkus mít na ruce pár dnů zda se neumoudří. Nepíšeš, co je to za model: jsou to vintážky, současný model? Byly již někdy na servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, lucid napsal:

No co, dlouho si je nenosil, tak třeba v nich olej zatuhnul. Pokud nemáš vrtič, tak je zkus mít na ruce pár dnů zda se neumoudří. Nepíšeš, co je to za model: jsou to vintážky, současný model? Byly již někdy na servisu?

Sry, jsou to snk361, dorazily cca pred mesicem ze Skywatches... Servis jsem nikdy neresil, vrtic nemam... Ponosim dneska a zitra no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, dzonynek napsal:

Sry, jsou to snk361, dorazily cca pred mesicem ze Skywatches... Servis jsem nikdy neresil, vrtic nemam... Ponosim dneska a zitra no...

Tak to pak ano: pokud se neumoudří, pak je zkus poslat na opravu do Koscomu. Skywytches je na seznamu oficiálních prodejců, takže pokud máš doklady, měla by to být oprava v rámci záruky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, lucid napsal:

Tak to pak ano: pokud se neumoudří, pak je zkus poslat na opravu do Koscomu. Skywytches je na seznamu oficiálních prodejců, takže pokud máš doklady, měla by to být oprava v rámci záruky.  

Dobre, diky za radu. Jsem trochu klidnejsi, kdyz vim, ze je nemusim posilat zpet do Singapuru... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hodinky bezely necele dva dny a od stredy se nerozebehly... Rotor se sotva otoci, kdyz s nima pohybuji... Myslel jsem si, ze vemu hodinky zitra do Koscomu, ale kdyz jsem nasel karticku, tak nesedi serial number ani rok porizeni... Hodim to asi teda k nejakymu lokalnimu hodinari, kdyz vlastne ani nemam zadny potvrzeni o zaruce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do budoucna bych chtěl do sbírky pořídit ještě automaty a momentálně jsem se díval na model Seiko 5 Sports SRPE67K1

https://www.helveti.cz/seiko-5-sports-srpe67k1

Barva případně tah ještě vybraný nemám, ale spíše mě zajímá jestli tento model je v pohodě všeobecně. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papun -  Je to entry level u SEIKO, přezbrojili v řadě pětek, dali nový design. Na oťukání s automatem v pohodě, pokud ti vyhovuje aktuální design. O strojcích SEIKO v nižší třídě se tady něco psalo. Když budeš počítat, že na vteřinu přesně ti nepůjdou a mohou mít každý den trošku jinou odchylku, můžeš s nimi nadělat hodně parády.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...