Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Ty arabské číslice jsou podle mého gusta, tenhle font je super. No, ty jedničky mají trochu nos nahoru, ale přežil bych to.
I ten tah jim fakt sluší. Jediná věc, kterou mi nesplňují, je ten lesklý povrch pouzdra. (A ani nemám přístup k pískovací mašině,
měli by v Lidlu rozšířit sortiment). Ale to už je věc osobních preferencí...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, sodekcz napsal:

@papun -  Je to entry level u SEIKO, přezbrojili v řadě pětek, dali nový design. Na oťukání s automatem v pohodě, pokud ti vyhovuje aktuální design. O strojcích SEIKO v nižší třídě se tady něco psalo. Když budeš počítat, že na vteřinu přesně ti nepůjdou a mohou mít každý den trošku jinou odchylku, můžeš s nimi nadělat hodně parády.

Když jsem porovnával řadu 5 v kategorii cca do 9 tisíc, tak myslím, že všechny měli stejný strojek. Jde pak už asi jen o to co se mi líbí. S odchylkou počítám s neřeším. Hlavně ať umí i manuální natah což by měly. A o moc víc do toho nebudu schopný nasypat. 

Ještě jeden dotaz. Při průměrném užívání jakou životnost může mít ten strojek? Jestli se to dá nějak vůbec teda určit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud hodinky neutrpí nějaký úraz, nemá smysl si tuhle otázku vůbec klást. Strojek může sloužit i několik desítek let. Někteří by dodali, že při pravidelném servisu. Nicméně v mnoha případech si strojek o servis za celou dobu neřekne a běžného uživatele ani nenapadne nechat do hodinek vrtat, když jdou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, papun napsal:

Tak to je super. Já jsem myslel, že když je tam toliko hejblat, že se to prostě časem opotřebuje. Díky

No, je to paradox. Mnohem kratší životnost mají quartzové strojky s menším nebo žádným počtem hejblátek, protože elektronické součástky časem degradují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, papun napsal:

Tak to je super. Já jsem myslel, že když je tam toliko hejblat, že se to prostě časem opotřebuje. Díky

Pokud se bavím o strojcích z rodiny 7Sxx, tzn. i modely se strojky 4Rxx, pak nic moc. Jiné je to u vinážních strojků, zejména kalibru 61xx. Ty jsou opravdu schopny běžet a přesně celou řadu let bez promazání, a to až do okamžiku, kdy se zadřou, pak už je ale pozdě. Takže rozhodně u vintážek servis doporučuji, zejména pokud po otevření jsou na strojku patrné známky jemného "prachu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem četl sci-fi povídku, jak se mladí chlapci vydali za dobrodružstvím, nacházejí tajemné obří konstrukce a velikánská soustrojí
a časem se dozvídáme, že vědci kdysi přišli s genetickou úpravou tak, aby každá další generace byla o 10 procent menší než ta předchozí. Tím i početně rostoucí lidstvo planeta
stihne trvale uživit. Akorát - hezky to fungovalo, akorát to nešlo vypnout. Chlapci jsou o mnoho set generací dále, takže posuzují velké stroje "tý brďo, ten má aspoň třicet milimáků na výšku"

a tyhle bezesporu PODMANIVÉ fotografie mi to nějak připomněly. Nic načančaného, čistě technické tvary, a taková, TAKOVÁ nádhera 
 

 

respekt designérovi i fotografovi, díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky za pochvaly. Kdybyste věděli za jakých podmínek fotky vznikaly a jakým způsobem... Stativ neudrží foťák s tolika makrokroužky v klidu a závěrka všechno rozhodí. Je tak nutné mít celou sestavu položenou na stole a složitě lovit světlo a úhly. No k profesionalitě to má sakra daleko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Datel napsal:

Kdysi jsem četl sci-fi povídku, jak se mladí chlapci vydali za dobrodružstvím, nacházejí tajemné obří konstrukce a velikánská soustrojí
a časem se dozvídáme, že vědci kdysi přišli s genetickou úpravou tak, aby každá další generace byla o 10 procent menší než ta předchozí. Tím i početně rostoucí lidstvo planeta
stihne trvale uživit. Akorát - hezky to fungovalo, akorát to nešlo vypnout. Chlapci jsou o mnoho set generací dále, takže posuzují velké stroje "tý brďo, ten má aspoň třicet milimáků na výšku"

a tyhle bezesporu PODMANIVÉ fotografie mi to nějak připomněly. Nic načančaného, čistě technické tvary, a taková, TAKOVÁ nádhera 
 

 

respekt designérovi i fotografovi, díky

 

Trochu off-topic - mám pocit, že jsem to četla, ti kluci pak přišli domů a tam se rožnil mravenec, ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...