Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Ahoj chronomaniaci, udělal jsem si dnes v Helveti radost a odměnil se za úspěšné splnění státnic SNXS79. :) S tahem ala chrastítko jsem počítal. Rád bych proto poprosil o radu zda mi bude do nich sedět 18mm ocelový tah a nebo jestli nevíte o nějakém e-shopu kde by byl k dispozici 19mm. :)

7497034F-C012-470D-B6DC-B9BFA09E96DD.jpeg

C11318A0-4016-475C-A829-C0AF85EE618C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě je se vrátil pokorně k jednomu skládanému tahu. Chtěl jsem totiž jedny "přebytečné" hodinky prodat, tak jsem nahodil původní tah a hledal krabičku a ostatní ostatky, a tu jsem si řekl, chvilku je ponosím, co. Arozsvítilo se mi - kurnik, aspoň jeden takový tah přece nutně potřebuju vlastnit, navíc tento kousek mne přece netahá za srst ani netlačí na zápěstí když sedím u klábosnice. NIC, NIKAM, DOMA ZŮSTANEŠ a hotovo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super

vodotěsné a mrazuvzdorné

tyhle mají ohromné kouzlo, pětky jak se patří,
a nemají snad žádného nástupce

bohužel mé zápěstí (ani lovečák, ani vysočina, spíš tlačenka) mi nedovoluje taková pouzdra nosit,
ale na podobné ciferníky na dobré makrofotografii můžu čumět furt, naštěstí někteří místní pánové fotí jak bozi.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že sou nádherný. Kua- proč jim nemohli dát WR 100, nebo aspoň 50, aspoň 4R strojek a korunku na trojce- pak by to byly úplně dokonalý hodinky, ani ten chrastitah by mi nevadil! Safír za hardlex bych si už pak možná vyměnil, nebo taky ne a ležel bych do konce svejch dnů hodinkově spokojen a šťasten s rukama za hlavou - jak málo by stačilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, ten blbej napsal:

Je fakt, že sou nádherný. Kua- proč jim nemohli dát WR 100, nebo aspoň 50, aspoň 4R strojek a korunku na trojce- pak by to byly úplně dokonalý hodinky, ani ten chrastitah by mi nevadil! Safír za hardlex bych si už pak možná vyměnil, nebo taky ne a ležel bych do konce svejch dnů hodinkově spokojen a šťasten s rukama za hlavou - jak málo by stačilo...

já nevim no, chodim s nima do sprchy, byl jsem i v bazénu 🤫 a bez zaváhání. Mají těsnění pod dýnkem, v korunce, vody se nebojim. Strojek 7S nebo 4R je stejnej, až na hacking a nátah korunkou, ale mám je na ruce pořád - nepotřebuju to.

Já jsem teda jako hodně spoko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím o té jejich vodotěsné houževnatosti, ale stejně, ruku na srdce, běž si v klidu zaplavat s hodinkama, co mají WR 30, když člověk podvědomě ví, že by neměl... Natahování korunkou bych taky označil za nesmysl, nikdy jsem ho nevyužil ( to by člověk využil snad jen v případě nějakýho úplnýho znemožnění pohyblivosti ), ale tak jak mám strojky 7S rád, tak ten hacking je fakt dobrá věc. Člověk si v klidu u kafíčka všecko našteluje, slícuje, počká, cvakne korunkou a má zas na měsíc klid 🙂 Oproti týhle pohodičce mi přijde nastavování 7S jako velikej stres, když životně nutně potřebuju, aby mi minutovka přesně lícovala na index a ještě na sekundu přesnej čas k tomu 🙂.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wr=wr30m ve vetsine slusnych rodin. U tech lepsich rodin wr znamena water resistant, cili preziji jakykoliv vodni sloupec :) jak bylo psano vyse, petky maji tesneni pod dynkem i na korunce, stejne jako sporty se 100m wr nebo marinemastery s 300m.

taky jsem chtel hacking a rucni natah, dokud jsem nemel rucni natah a hacking. Pak jsem zjistil, ze kdyz nosim hodinky dyl, tak se rozejdou s presnym casem a musim se srat s nastavovanim, pritom u nonhackingoveho strojku staci posunout o minutu dopredu\dozadu dle jejich rytmu a zas mam klid na x dni. Sesynchronizovat minutovku s indexem a vterinovkou neni problem u nonhackingoveho strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje řeč pánové. Spousta z toho je o pocitu. Já jdu s hodinkami max do sprchy, ale s WR30 jsem býval nesvůj. Pořád vidím tu časovou náročnost osu. Jak těsnění stárne a WR klesá. A wr100 by mělo klesnout na nulu daleko později.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já se přidávám se zkušenostmi. Za rok co je mám jsem je nesundal z ruky mimo spánku. Seřídil jsem je pouze při změně času. Nikdy jsem neřešil kam lezu, zda bázen, vana, sprcha.... Jsem s nimi strašně spokojený. Na těch mých mám trochu ošizeneé Lumi, ale to je jediná věc, co by se dala vytknout. Jak říkám maximální spokojenost. 

IMG_20210129_134415_1.jpg

IMG_20210130_202830.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...