Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

před 18 minutami, ismit napsal:

Absolutní souhlas!
Zatím můžu za svou krátkou kariéru porovnat asi 12 Seiko Automatů, co mi prošlo rukama. Paradoxně, z těch současných mi šly nejpřesněji snad opravdu 7Sxx, oproti tomu 4R horší a 6R snad ještě víc mimo.
Oproti tomu tady starší kousek (pořád se mi nepodařilo zjistit referenci) s 6309 je bezkonkurenčně nejpřesnější. Účinnost nátahu mi taky připadá nejlepší. A pro mě je i tvar pouzdra s minimální lunetou docela fajn. Tzn. relativně malý rozdíl mezi průměrem pouzdra a ciferníku. Oproti tomu jsou SNXN79 takové zbytečně nafouknuté a působí menší.

image.png.63a15d500f98615e4a8a7ae94fc7b9db.png

Já jsem v této souvislosti (kvalita strojků 6309, apod.) tady vznášel před pár dny dotaz, který možná zapadl. Nenarazili jste nebo dokonce nevyzkoušeli ty renovované hodinky Seiko prezentované na eBay? V podstatě nové after market díly a servisované 6309 strojky. Některé ty modifikace byly opravdu povedené, lumi jak z produktových katalogů, cena kolem 100 liber. Spokojenost u prodejce např. z UK téměř stoprocentní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Chronopetr napsal:

Já jsem v této souvislosti (kvalita strojků 6309, apod.) tady vznášel před pár dny dotaz, který možná zapadl. Nenarazili jste nebo dokonce nevyzkoušeli ty renovované hodinky Seiko prezentované na eBay? V podstatě nové after market díly a servisované 6309 strojky. Některé ty modifikace byly opravdu povedené, lumi jak z produktových katalogů, cena kolem 100 liber. Spokojenost u prodejce např. z UK téměř stoprocentní...

Hele, to záleží na vkusu každého, já mám raději vše původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, lucid napsal:

Hele, to záleží na vkusu každého, já mám raději vše původní.

Díky za reakci. Já samozřejmě taky, ale i když jsem si myslel, že pořizuji některé hodinky "na lítačku", tak mi na nich vždy začalo stejně záležet a nerad bych je někde dobil při práci, apod. Tak mi tohle přišlo jako východisko - pohledný mechaniky s kvalitním strojkem, ale bez jakékoliv sběratelské hodnoty vzhledem k absolutní nepůvodnosti...;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, ismit napsal:

4Rxx: hrozné odchylky, lítá to sem tam....
toť mantra běžného seikaře.

No jo, jenze ono to tak fakt je, ja se zarekl, ze tyhle strojky mi uz nesmej pres prah domu, ackoli se mi nektery hodinky s temahle strojkama i libej. To uz radsi quartz, nez tohle.  Proto jsem psal, ze mam radsi vintage modely. Nebo teda sahnout hloubejc do kapsy  (o dost)  a vybirat jiny modely. Nekomu to litani strojku sem a tam nevadi. Mne jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu mé takřka 10 let staré pětky se 7S26 se dají nošením a odkládáním udžet prakticky na nulové denní odchylce. Ale to nastalo až po několika letech, kdy předtím byla odchylka dost do mínusu.

Prostě loterie. U 4R36 zase kvituji hacking, protože stačí vytáhnout korunku, chvíli počkat a jdou zase přesně. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dvoje 7S26 poslal dál a pořídil si dvoje 7S36

Přiznávám, že čistě na základě postulátu "čím víc pruhů, tím víc adidas"

4R36  -  snad si zvyknu. Vytáhnu korunku a chvilku žiju v domnění,  že je musím natáhnout, vteřínovka stojí...
Mně se nezavděčíš....
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...