Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

před 14 minutami, papun napsal:

Taky bych rád znal odpověď. Nicméně se obávám, že je po všem. Něco jak SNXS79 a podobné už asi nikdy neuvidíme. Hlavně ne za ty peníze do 4 tis.

Fakt je, že já sem zchronomagořil až poté, co jsem SNKL43K1 koupil nové za dva litry (timestore) a měl jsem za to, že jsem si dopřál něco opravdu výjimečného a nafurt. Pak jsem zjistil, že 38mm není pro mě a porozhlížel se tady a pozoroval aa nasával místní zvyklosti. Do té doby jsem hodinky viděl prodávat hlavně v krámkách u supermarketů a tu úroveň jsem měl vnitřně nastavenou, za litr už jsou NĚJAKÉ hodinky ;o) Ty časy už jsou chválabohu pryč a už se jen tak neleknu, ale s novýma pětkama za 7 litrů bych asi ten první krok neudělal.

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Seiko taky pochopilo, že už není finančné zajimavé lidu podstrkovat hodinky za pár korun. Prostě zase šlo o prachy. Ještě, že jsem si stihl ty svoje klofnout, teď si říkám, že jsem měl vzít dvoje, kdyby náhodou :D

Jen tak mě napadlo se na ty SNXS79 podívat na chrono24 a z těch cen se mi chce zvracet

chrono24.JPG

Upraveno uživatelem papun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Časy se mění, nemůžete očekávat, že za 10 let budou stát stejné věci tolik co stojí dnes. Stačí si to porovnat k příjmům a jsme úplně někde jinde.

Mechanické hodinky Seiko za 5, 7, 10k mi přijdou docela v pohodě, záleží na provedení a navíc je jasné, že u nás to prodražuje ještě docela vysoké DPH.

Mě spíše mrzí ta obrovská masovost v nabízených modelech a donekonečna reinkarnované modely v limitkách, po kterých budou následovat další a další limitky stejných modelů, takže nakonec to nejsou žádné limitky, ale jen drobně modifikované pořád stejné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to všechno o poptávce/nabídce. Seiko vyhodnotilo, že mechanika teď frčí. Tam, kde se hodinky prodávají, lidi peníze mají a jednoznačně v posledních letech se zvýšila kupní síla a pro spoustu lidí nebyl problém si koupit pětky za 5-7tis. jen kvůli barvě ciferníku, protože si nedávno koupili svetr té barvy. Dost pravděpodobně toto skončí nebo bude v útlumu. A zase na to budou muset reagovat. Pro nás snad tím způsobem, že nebudou chrlit nesmyslné modely, ale zaměří se na pár linií, které budou mít hlavu a patu, i když cena nebude 4-5, ale 8-10tis. Toť můj skromný pohled na věc. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, tombas napsal:

Časy se mění, nemůžete očekávat, že za 10 let budou stát stejné věci tolik co stojí dnes. Stačí si to porovnat k příjmům a jsme úplně někde jinde.

Mechanické hodinky Seiko za 5, 7, 10k mi přijdou docela v pohodě, záleží na provedení a navíc je jasné, že u nás to prodražuje ještě docela vysoké DPH.

Mě spíše mrzí ta obrovská masovost v nabízených modelech a donekonečna reinkarnované modely v limitkách, po kterých budou následovat další a další limitky stejných modelů, takže nakonec to nejsou žádné limitky, ale jen drobně modifikované pořád stejné hodinky.

Je to jasné, já jsem generace co vyrostla za socíku, na vojnu jsem šel jako špagy na jaře 1990. 
tzn umím se spokojit s lecčím a doposud si některé mozkové závity myslí, že stovka je docela dost a ty dva litry velké peníze - i když si to umím rozumově převést, ale pocit je pocit.

Fakt je, že mojí soukromé estetice plně vyhovují fieldky SNZG15a chystám se je povýšit safírovým sklíčkem. 
Já mám hrozně úzké tolerance v tom, co se mi líbí (a to je má záchrana) a zjišťuju, že ačkoli
mezi starýma lecinýma 5kama jsem těkal a nevěděl které vybryt (bláhově jsem si myslel, že si musím vybrat jen jedny ;o)
naproti tomu nové pětky na mne moc nepůsobí. Aktuálně jsem patrně nasytil svou dlouho odkládanou hodinkovu potřebu
a budu to vstřebávat, aktuálně finalizuju který tah/řemen/pásek/překlápěčku a kam....

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Datel já jsem nejspíše, co se Seika týče, uspokojený na dlouhou dobu. Jak píšeš, nové modely a hlavně nové limitky starých modelů jsou zajímavé na pokoukání u někoho jiného, ale kupovat je nebudu, to bych raději hledal původní model nebo alespoň nelimitku.

Taky bohužel zjišťuji, že přesnost +13s/den, která je naprosto v pohodě v udávané toleranci, mi začíná vadit. Asi jsem se namlsal na Bulovách 262 kHz, které jdou i po měsících naprosto přesně. Ano, já vím, jsou to quartzky.

Tak si říkám, jestli by třeba lepší automaty uspokojily obě touhy, jak po mechanice, tak po přesnosti, ale to bych musel sáhnout o dost hlouběji do kapsy. Navíc bych chtěl i delší rezervu chodu, aspoň těch 60-70h.

Momentálně jsem ve stavu jakési chronodepky, vyhoření. Řeším to nákupem nějakých řemenů a tahů na stávající hodinky, ale zároveň cítím, že potřebuji nějakou změnu. Asi na to založím vlastní vlákno "Lék na chronodepku" bez kritérií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, tombas napsal:

@Datel já jsem nejspíše, co se Seika týče, uspokojený na dlouhou dobu. Jak píšeš, nové modely a hlavně nové limitky starých modelů jsou zajímavé na pokoukání u někoho jiného, ale kupovat je nebudu, to bych raději hledal původní model nebo alespoň nelimitku.

Taky bohužel zjišťuji, že přesnost +13s/den, která je naprosto v pohodě v udávané toleranci, mi začíná vadit. Asi jsem se namlsal na Bulovách 262 kHz, které jdou i po měsících naprosto přesně. Ano, já vím, jsou to quartzky.

Tak si říkám, jestli by třeba lepší automaty uspokojily obě touhy, jak po mechanice, tak po přesnosti, ale to bych musel sáhnout o dost hlouběji do kapsy. Navíc bych chtěl i delší rezervu chodu, aspoň těch 60-70h.

Momentálně jsem ve stavu jakési chronodepky, vyhoření. Řeším to nákupem nějakých řemenů a tahů na stávající hodinky, ale zároveň cítím, že potřebuji nějakou změnu. Asi na to založím vlastní vlákno "Lék na chronodepku" bez kritérií.

založ. nebudeš tam osamocen ;o) - je to fakt, nedávno měly jedny moje automaty takovou úchylku že šly pár dnů skoro naproso přesně, co přes den nahnaly v noci zpozdily - a najednou tu ten pocit byl. Nádherný, to mi kvarcky nedají, i když všechny tři aktuální dělají lehce do plusu (od 4 do 8 sec za měsíc) a to je moje. Ale to je vlastnost kvarcek, u automatů je to jako když se na mne štěstí pousměje zpoza temných kovidových mračen.


Jako když vyšlapeš kopec na kole s jazykem na vestě, a ono by to na elektrokole šlo daleko lehčeji - ale ten pocit vítězsví je úplně jiný.

Ale dražší hodinky do interiéru vybaveného chodbami, zdmi a zárubněmi, to by nedělalo dobrotu. 

Aktuálně se tedy potěším tím, do mám doma, a pošilhávat ani nepotřebuju. 
Mám k dospozici všechno, co od hodinek požaduju, akorát to holt není soustředěno do jedněch hodinek, ale roztroušeno po pěti šesti kouscích. Ale já to mám spíš na hraní a pro radost, kdo to má k obleku a repre účelům, půjde vejš a je mu přáno

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...