Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Mezera mezi tahem a pouzdrem je fakt malá a ten poslední tvarovaný článek by musel být hodně tenký, navíc nožky jsou vlastně pod pouzdrem, takže by ani k hraně pouzdra nedosáhl. Mezera je vidět opravdu jen z celkem malého úhlu. Shora vůbec, tam ten poslední článek z velké části překrývá pouzdro.

Jinak já občas rád zaexperimentuji s řemeny nebo NATO, ale jinak jsem echt tahový a všechny mé hodinky nakonec skončily nebo skončí na tahu. Je to pro mě nejpraktičtější a nejpohodlnější.

image.jpeg.4e461650b2c91396e542d5a7c43e33d6.jpeg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sliboval jsem originál tah a ty takhle...

pravda je, že já jsem hodinky přehodil na Shark mesh a origo sponou jsem to završil.
A ten origo pásek je mimořádně ohavný, jak je vidět už z promo fotek, takové dlaždice bez kousku elegance, to by byl Danajský dar.

A na tomhle cos jim pořídil jim to fakt sekne, ocel k tomuto designu patří. 
Ta hněď to táhla k zemi, teď se ta zlatá teprve vybarvila, fakt vypadají úplně jinak (a i ta cena je najednou víc OK ;o)

Ale na cifru trochu jakoby prosvítalo FIRST BLOOD  ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Datel napsal:

sliboval jsem originál tah a ty takhle...

pravda je, že já jsem hodinky přehodil na Shark mesh a origo sponou jsem to završil.
A ten origo pásek je mimořádně ohavný, jak je vidět už z promo fotek, takové dlaždice bez kousku elegance, to by byl Danajský dar.

A na tomhle cos jim pořídil jim to fakt sekne, ocel k tomuto designu patří. 
Ta hněď to táhla k zemi, teď se ta zlatá teprve vybarvila, fakt vypadají úplně jinak (a i ta cena je najednou víc OK ;o)

Ale na cifru trochu jakoby prosvítalo FIRST BLOOD  ;o)

Já vím, kamaráde, žes mi nabízel origo tah, ale kdybych měl k němu shánět sponu, to bych si moc nepomohl a navíc jak píšeš, ten tah není moc hezký.

Ten co jsem pořídil byl za hubičku z Alíku, ale vzhledem k ceně mu není co vytknout, řekl bych, že je lepší než co dává Seiko origo k pětkám. Má malinko ostřejší hrany, ale broušení je krásné, jemné a pravidelné, spona klasická plechová bez pojistky, ale s pružinkovým zapínáním, ani moc nechrastí a jako bonus má rychlostěžejky. Myslím, že k těm hodinkám fakt hezky sedí.

Cože to prosvítá na ciferníku? :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Spongebob napsal:

Nevím proč ten poslední článek neudělali vykroužený podle pouzdra..aby tam nebyl ten prostor..

Nicméně tohle je první fotka na které jsou fakt v pohodě ;) ten tah jim i tak moc pomohl. I ten úhel pohledu jim sluší :) pěkný.

Díky Spongebobe, na ten tah jsem čekal, to mi bylo od začátku jasné, že strapy a řemen je jen nouzovka. Však jsem je ani moc nenosil, ale tohle jim neskutečně pomohlo. Krásně teď vynikne tvar pouzdra a zlatá luneta je pěkný detail k tomu hnědému ciferníku. Teď si je fakt užívám, i přes počáteční rozpaky, a rozhodně nelituji, že jsem je vzal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 4. 2021 v 14:21, Kulm napsal:

Páni, potápky sice nejsou úplně můj šálek, z těhle jsem si ale docela cvrknul 🙂

Nevěděl bys co to je za model? Nějak se mi je nedaří vygooglit

Díky moc 🙂

Jak kluci píšou, je to SNZH55K1.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nádhera.

ale stejně si myslím, že Bottle caps nejsou typický kousek pro OWGéčka.
Nebylo by od věci vlákno "kolik nás tu je" - a to je možná někdo ani tam nepřizná,
že si je pro osvěžení své dústojné sbírky tajně pořídil ;o)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typický OWG je můj brácha, ten má a nosí jediné hodinky dokud se nerozpadnou a to ještě obyčejné quartzky. Měl ale i jedny starší automaty Seika, musím zjistit, jestli je ještě má, že bych je od něj stáhnul a nechal oservisovat.

Bottle capy trochu výstřelek pro ty, kdo se nebojí vzít na ruku něco neotřelého a tvarově výrazného. Určitě vzbudí víc pozornosti než většina klasických hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, prosím Vás, neblbněte! Bottle cap nejsou žádný výstřelek, pouze mírně vystupují z řady šedé a nezáživné pětkové produkce Seika posledních pár let. Ten, kdo hodinky nenosí a nerozumím jim, tak maximálně zavnímá, pokud budete mít na ruce Diesel s 60 mm ciferníkem, těchto si ani nevšimne. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, ale ten kdo nenosí hodinky a nerozumí jim nás zase až tak moc nezajímá. Viz. moje rodina. Za poslední ani ne rok jsem si pořídil troje nové hodinky a přestože je nosím a střídám, nikdo si ničeho nevšiml. Taky to má výhodu, že nemusím nikomu nic zdůvodňovat :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tombas napsal:

To máš pravdu, ale ten kdo nenosí hodinky a nerozumí jim nás zase až tak moc nezajímá. Viz. moje rodina. Za poslední ani ne rok jsem si pořídil troje nové hodinky a přestože je nosím a střídám, nikdo si ničeho nevšiml. Taky to má výhodu, že nemusím nikomu nic zdůvodňovat :D.

To se někdo má.... Já si kolikrát myslím, že mi to prošlo a v nejnevhodnější okamžik přijde dotaz - co hůř. Obvinění. "Ty máš zase nové hodinky..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Spongebob napsal:

přesně... a kolikrát to i doma ututlám a pak na návštěvě někdo "Ty máš zase nové hodinky??" :D vprdeli...

Musíš bystře zareagovat: "Ale kdepak, ty už mám dlouho!" a je fuk, že "dlouho" jsou třeba dva měsíce :lol2:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyhle otloukánky? 

kdepak nové, těch se borci z chronomagu zbavujou za pár stovek, když je jejich manželky zakleknou,

to ty jsi jiný formát, viď že si je můžu nechat, prosímmprosím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Datel napsal:

tyhle otloukánky? 

kdepak nové, těch se borci z chronomagu zbavujou za pár stovek, když je jejich manželky zakleknou,

to ty jsi jiný formát, viď že si je můžu nechat, prosímmprosím

😀😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ty vršky vypadají jak tuňáci bez konzervy - furt co mi to připomíná 😄 

Já dens hodil před objektiv jedny extrémně fotogenické kusy, SNZH57. Hrozně mě baví díky klenutému sklu. Navíc jsem je dostal od ženy a pozor! Koupila mi před nimi i SNZH53!!!

jDHG7T3.jpg

kVWmdL4.jpg

Cirkiio.jpg

0aR4Kv6.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...