Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

@Datel tak jest 🙂

Mám k tomu i jednu archivní fotku SNXS79

SFvzCxh.jpg

No a já u tohoto modelu zůstanu, protože jsem si hrál s mezikroužky a chtěl se dostat na hranici možného

Ručky a indexy

ZzZPh9e.jpg

Lumivrstva nevyplňuje indexy rovnoměrně

u5rOoVQ.jpg

w20lF7C.jpg

Zvětšenina indexu, na pětky to není vůbec špaté!

INErIbe.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říkáte na nové ,,letecké Seiko 5 Sports SRPG39K1 a variace. Nevypadají inu zle. U těch leteckých stylů bych asi vždy ocenil cifr bez dne a data. Prostě takový čistý design, ale to je můj názor. Akorát ty ceny už nebudou co bývaly, ale to je tak se všim asi.

 

seiko5.JPG

Upraveno uživatelem papun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešilo se to v paralelním vlákně. Souhlasím, že jde o povedený kousek. Cena 7,5 k je jaká je, možná časem půjde dolů. Nové logo je na vkusu každého. Bude charakteristické pro Seika z tohoto období. Nejlepší jsou na nich ručičky a cifernik a také lehce klenuté sklo udělá velkou parádu. Každodenní přehledné hodinky, z kterých se nemusíte bát, že je někde “buchnete”. Šrámy a škrábance k nim budou ladit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nonono, nooski ;o)

Tak ručky lepší, dejme tomu, strojek je generačně mladší, hacking a možnost ručního nátahu snad moc škodit nemůžou. Ale to ostatní je docela otázka. Pro mne jsou SNZG velikostně akorát, menší pouzdra pro mne nejsou. A i ten původní ciferník je pro mne zábavnější, ten kruh okolo ciferníku je pro mne ten prvek který je odlišuje, ty nové jsou pro mne takové nijaké. 


Ale to je můj problém, zjistil jsem, že čím dokonalejší hodinky, tím míň mne zajímají, musí mne holt bavit, každý náznak přílišné vznešenosti mne spíš odrazuje. Na to jsem přišel nedávno, zjistil jsem že titan a safír a kdovíco je super, ale hodinky leží v krabičce, nebaví mne....
 

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Mari napsal:

@papun ty ceny už fakt nejsou, co bývaly

https://www.helveti.cz/seiko-5-sports-srpg39k1

No jo, i ty původní bývaly pod 4 litry, minimální ceny byla 2999 ale to jsem ještě váhal (blbec)
Na Helveti mají oboje, ale produktové fotky těch starých i těch nových z obou dělají
docela odpudivé kousky až k politování. Takové foto funguje jako podpora prodeje jiných značek ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Datel napsal:

Nonono, nooski ;o)

Tak ručky lepší, dejme tomu, strojek je generačně mladší, hacking a možnost ručního nátahu snad moc škodit nemůžou. Ale to ostatní je docela otázka. Pro mne jsou SNZG velikostně akorát, menší pouzdra pro mne nejsou. A i ten původní ciferník je pro mne zábavnější, ten kruh okolo ciferníku je pro mne ten prvek který je odlišuje, ty nové jsou pro mne takové nijaké. 


Ale to je můj problém, zjistil jsem, že čím dokonalejší hodinky, tím míň mne zajímají, musí mne holt bavit, každý náznak přílišné vznešenosti mne spíš odrazuje. Na to jsem přišel nedávno, zjistil jsem že titan a safír a kdovíco je super, ale hodinky leží v krabičce, nebaví mne....
 

 

 

 

Jestlipak ty se nebojíš ty lepší hodinky nosit, abys je někde neškrábnul, co? :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kupuju z bezpečnostních důvodů víc kousků, "repete" - viz CASIO (jeden průser nikdy nestačí ;o)

SNZG jsem měl 13ky i 15ky a jedny jsem včíl prodal - ten neodraný kousek,
ty druhé se sklíčkem v provedení "měsíční povrch" mám. Tak se můžu tvářit, že to je srdcová záležitost a nikdy bych je neprodal a někdo bude oponovat že je to odraný a překonaný kousek a nikdo by ho stejně nekoupil. To se nedovíme...

 

Fakt je, že první pořádná oděrka na dosud netknutých hodinkách člověka razantně vytrhne z nudy
První tak ve dvanácti letech, sovětské hodinky, protivoudárnyje, a já se toulal po sídlišti a zkracoval si cestu podél paneláku. A škrrrrk! o betonový panel a na sklíčku rýha jak prase, to jsem tehdy obečel....

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bylo v roce 1978 ;o) 
rodina se zmohla na hodinky, nemohl jsem hned přijít s průšvihem ;o) A navíc mi je koupili na dovolené u Balatonu,
tak kdoví jak by to otrokovičtí hodináři zbastlili, součástková základna RVHP končila někde u vozů UAZ. Dali by tam   nějaké Prymulové sklíčko a dotěsnili sklenářským tmelem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, papun napsal:

Co říkáte na nové ,,letecké Seiko 5 Sports SRPG39K1 a variace. Nevypadají inu zle. U těch leteckých stylů bych asi vždy ocenil cifr bez dne a data. Prostě takový čistý design, ale to je můj názor. Akorát ty ceny už nebudou co bývaly, ale to je tak se všim asi.

Neřekl bych, že je to letecký styl, ale spíše "military". Já osobně měl hodinky s tou rozpláclou pětkou jen jednou, a to abych se přesvědčil, zda je ta pětka opravdu tak hnusná, jak vypadá. Není, je ještě hnusnější. Nicméně věřím, že se to někomu může líbit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...