Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

před 20 hodinami, ggrand napsal:

Neni to jen ciste u Sportu. Jine sporty maji lumi klasicky, je to vec designu. Matouci je to do te chvile, nez si uvedomis, ze zejmena po tme je funkci vterinovky ukazat, ze hodinky jedou, nez neco merit. Naopak mi prijde elegantnejsi, kdyz je lumi na opacne strane-mam pak pocit vyvazeni vterinovky.

přesně. Vteřinovka je pro mne indiátor chodu, jinak vteřinovku nesleduju, po základních strojcích bych toho chtěl moc a výš se nechystám ;o) jsem ostatně starší člověk a pomalu se osobně chystám níž ;o) "ne hned, až příležitostně"

Důležitost vteřinovky jsem ani nedoceňoval, než jsem si koupil oblekovky  dvouručky a zjistil jsem, že když se na cifru nic nehýbe, tak se lekám, že hodinky stojí. Tyhle šly, ale k dalšímu majiteli ;o)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také děkuji za to vysvětlení té opačné lumi. Asi dva roky sem premejšlel v čem je fígl, na nic nepřišel a styděl se zeptat 😄 No, za mě teda řešení pěkně na ... hlavně potmě bych se z toho zvencnul. Tak proč prostě neudělají lumi tam, kam patří a vteřinovku neopatří protizávažím, v podstatě jako všichni ostatní?  Doufám, že nepřijdou s takhle vyváženýma ještě minutovejma a hodinovejma ručičkami🤦‍♂️ Tvl, to bych se v noci vzbudil, kouk na zápěstí a měl bych čas od protinožců 🥳😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, gargamel napsal:

Také děkuji za to vysvětlení té opačné lumi. Asi dva roky sem premejšlel v čem je fígl, na nic nepřišel a styděl se zeptat 😄 No, za mě teda řešení pěkně na ... hlavně potmě bych se z toho zvencnul. Tak proč prostě neudělají lumi tam, kam patří a vteřinovku neopatří protizávažím, v podstatě jako všichni ostatní?  Doufám, že nepřijdou s takhle vyváženýma ještě minutovejma a hodinovejma ručičkami🤦‍♂️ Tvl, to bych se v noci vzbudil, kouk na zápěstí a měl bych čas od protinožců 🥳😄

jo, úplně chápu, to je děs, v noci se vzbudím, všude tma, mrknu na hodinky a jistím že čas je jinak o 30 vteřin oproti tomu čipu co mi implantovali s tím očkováním proti Covid19 ;o) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, třeba 🙂.  A nebo taky stačí to, že mám na rukou hodinky, což je ta věc, která by měla ukazovat pokud možno přesnej čas, a ukáže mi to pokaždý v noci půl minuty dopředu. A já si pokaždý rozespalej řeknu: klid, vteřinovky si nevšímej, prostě ji ignoruj, to jen v Seiku dali lumi na opačnou stranu  🥳 😄 To má vážně logiku, když vemu v potaz to, že luminiscence na hodinkách má jedinej úkol a to usnadňovat odečítání času za tmy 😄 Teď ještě čekám, kdy vážně udělají to samý i se zbylejma ručkama 😄.

Ne, nic proti, ňáký Seika taky mám samozřejmě, mám je docela rád, spíš sem se teď ujistil, že jsem udělal pro mě jedině dobře, že jsem ty s takhle řešenou ručkou nevzal, ač se mi jinak moc líbily, no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, gargamel napsal:

No, třeba 🙂.  A nebo taky stačí to, že mám na rukou hodinky, což je ta věc, která by měla ukazovat pokud možno přesnej čas, a ukáže mi to pokaždý v noci půl minuty dopředu. A já si pokaždý rozespalej řeknu: klid, vteřinovky si nevšímej, prostě ji ignoruj, to jen v Seiku dali lumi na opačnou stranu  🥳 😄 To má vážně logiku, když vemu v potaz to, že luminiscence na hodinkách má jedinej úkol a to usnadňovat odečítání času za tmy 😄 Teď ještě čekám, kdy vážně udělají to samý i se zbylejma ručkama 😄.

Ne, nic proti, ňáký Seika taky mám samozřejmě, mám je docela rád, spíš sem se teď ujistil, že jsem udělal pro mě jedině dobře, že jsem ty s takhle řešenou ručkou nevzal, ač se mi jinak moc líbily, no. 

Kdybych chtěl dělat tak chytrého, jak skutečně jsem ;o) tak jen nadhodím dotaz, jak víme, která strana vteřinovky má ukazovat čas. Je tam jasně svítící ukazatel, a to je ta strana. Ta druhá strana je sice tenká a dlouhá,  ale tím se nenechme zmást, toť pouhé vahadlo ;o) 
Takže bych to nastavil tak, aby se minutovka a vteřinové "kolečko" potkávaly na dvanáctce a mám pořešeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale pak to zase přes den bude nauby 😄 Ne, jasný, maj to prostě takhle a nic proti, mě šlo spíš o to, že sem myslel, že sem úplně blbej, že bych nedokázal rozkódovat ten hlubší smysl. 

Jinak mám 3 4r strojky, jeden mi dělá -2 sec a dva +1, takže za mě docela dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 12 hodinami, gargamel napsal:

No jo, ale pak to zase přes den bude nauby 😄 Ne, jasný, maj to prostě takhle a nic proti, mě šlo spíš o to, že sem myslel, že sem úplně blbej, že bych nedokázal rozkódovat ten hlubší smysl. 

Jinak mám 3 4r strojky, jeden mi dělá -2 sec a dva +1, takže za mě docela dobrý.

Tož to gratuluji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 7. 2021 v 21:18, Lidoma napsal:

Ahoj, 

Nikde jsem to nenašel. Neví někdo, proč na Seiko 5 Sport, je na  vteřinové ručičce lumi na opačné straně, než je ukazován čas? Je to matoucí. Díky. 

 

Super chlapci. 

Jeden. Můj "hloupý" dotaz a taková pěkná diskuse. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nove Seiko snzg11k1 zrovna dorazili a mam je poprve na ruce.. To je rozkoš, to je slast, to je štesti.. a vlastne si uvedomuju ze mam narozeniny..to je nahodicka-fakt nekecam. tak to mam i spravnou chronovymluvu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jel z pošty rovnou na nákup a rozbaloval je na LIDL parkovišti v autě..Není to moc posvátný rituál, jaký obykle mívám u těchto příležitostí, ale první holka ta byla taky něco extra.(tím chci říci, že tohle nejsou první hodinky)Vlastně ne nebyla.. tak nic, to bylo blbý přirovnání.Zkrátka a prostě jsem to nemohl vydržet až domu.. a přeci to nenechám zlodějům v autě.  Uprava:Ještě dodám, že když jsem je poprvé vyndal, myslel jsem si že jsou černé.. ale ne, kdepak, nádherně modré.Mám už mnoho hodinek, ale tyhle jsem pořizoval pro denní nošení.Jejich cena je v k tomu v mojich měřítkách(možnostech) předučena.Už ted ale vím, že strap se bude měnit.. asi za hnědou kůži.. uvidíme.IMG_8663.thumb.JPG.158b2a689b1a91c7b953a4138a18fb99.JPG

Upraveno uživatelem Yeager
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, gargamel napsal:

Služebníček.

Ale nebyl to hloupý dotaz pro mě náhodou, rád se něco nového dozvím a že se věc má tak, to sem opravdu netušil🙂

TZb7HF.gif

 

Díky a já myslel, že jenom plevelím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Yeager napsal:

Já jel z pošty rovnou na nákup a rozbaloval je na LIDL parkovišti v autě..Není to moc posvátný rituál, jaký obykle mívám u těchto příležitostí, ale první holka ta byla taky něco extra.(tím chci říci, že tohle nejsou první hodinky)Vlastně ne nebyla.. tak nic, to bylo blbý přirovnání.Zkrátka a prostě jsem to nemohl vydržet až domu.. a přeci to nenechám zlodějům v autě.  Uprava:Ještě dodám, že když jsem je poprvé vyndal, myslel jsem si že jsou černé.. ale ne, kdepak, nádherně modré.Mám už mnoho hodinek, ale tyhle jsem pořizoval pro denní nošení.Jejich cena je v k tomu v mojich měřítkách(možnostech) předučena.Už ted ale vím, že strap se bude měnit.. asi za hnědou kůži.. uvidíme.IMG_8663.thumb.JPG.158b2a689b1a91c7b953a4138a18fb99.JPG

Nádhera. A ten strapec si zaslouží lepší. Gratuluji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...