Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Takže od pana Fýdla to dorazilo. A na vintage bond nato pásku (chtěl jsem to trochu oživit tou červenou) a na milano hnědý kůži vypadaj takhle. Radši fotku na natu pořizuju v přítmí, protože ta zelená je pak reálnější (na tom Milanu je ta zelená zase nesprávně vytažená), ikdyž na fotce na natu je zase možná až moc tmavá, je docela těžký vyfotit reálnou barvu.

IMG20211007221804.jpg

IMG20211007225350.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, tombas napsal:

Ta zelená barva číselníku je tak specifická, že musí být hrozně těžké k němu barevně doladit řemen nebo strap.

 

Presne tak. Mam takovy dojem, ze jsem s doladovanim barvy jeste zdaleka neskoncil. Ten s nimi dodavany zeleny strap mi k nim sedi mozna zatim stejne nejlepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dobrý den jsem tu nový a teprve se učím.... Seiko5 jsou moje první pořádné hodinky a první automaty. Mám je zhruba 4 měsíce. Celou dobu jdou krásné bez jakékoli vady. Denně 7 vteřin do mínusu. Ale před pár dny jsem je jako každý večer položil na noční stolek. Bylo po půlnoci a druhý den jsem se nasadil a zjistil sem že se zastavili v čase kdy sem je odložil. Vteřinová raficka šla ale hodiny ukazovali po pulnoci. I datumovka byla zaseknuta mezi dvěma číslicema. Tak sem se znova srovnal se správným časem a od té doby (už pár dní) jdou zase bez problémů. Jen mi trvalo dva dny než sem přišel na to jak srovnat datum. Prehazovalo se v poledne. Teď už vím že stačilo přetočit 12h do předu. Nevi někdo čím by to mohlo být? Proč se hodily zastavili? Když sem je celý den nosil a určitě nemohly být vybité. Díky za rady. 

20210923_153330-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je docela zvláštní. Normálně bych si myslel, že jsi se prostě jen sek o těch 12 hod , ale když šla jen vteřinová ručička a ostatní stály, tak to je dost divné a přiznám se, že se mi tohle u žádných z těch mraků 4r co sem měl a mám ještě nikdy nestalo. Jestli máš možnost, reklamoval bych...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastavily se přesně v čase odložení? Kdyby později, byly málo natažený, došla rezerva chodu a v momentě, kdys je zvedl a natočil se mohla vteřinka klidně rozeběhnout. Ale jestli to bylo jak píšeš, musíš sledovat a reklamovat. Magnetismus je prevít, ale většinou se projevuje nejprve úletem přesnosti chodu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to přetočení mě taky napadlo, stejnej den i datum. Ale ten magnetismus, nevím, běžela mu jestli sem to správně pochopil jenom vteřinovka, to mi moc nepřijde jako problém zmagnetizováním. Ale čert ví, protože kdyby byl problém s datovým kolem, zahaltovalo by to snad celej mechanismus, nebo? A co spíš nějakej problém v nasazení ručiček, nemohla by to být ta příčina..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové všem děkuji za radu. Za ty 4 měsíce co je mám šli bez problémů. Až teď před pár dny tohle. A od té doby jdou zase hezky. Ale počkam a budu sledovat. Jsou ještě v záruce. Mam je z helveti. To odmagnetování probíhá jak prosím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na to takový přístroj. Hodinky se na chvíli vystaví opačnému púsobení magnetického pole, čímž se magnetismus v hodinkách vyruší. Nejde o žádný mechanický zásah do strojku. Hodinky se kvůli tomu neotevírají. Řada zdejších členů si to doma dělá svépomocí. Je na to tu i celé vlákno s názvem, tuším, Odmagnetizování hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, gargamel napsal:

... též o tom uvažuju, koukal sem na to, tak se chci zeptat: takový ty Aliexpressu a pod za pár šušňů asi k ničemu moc nejsou, co? Asi je lepší s tím někam zajít, nebo?

Já mám ten modrý z Aliexpresu. Někde tady na fóru jsem viděl diskuzi o tom, že je v pohodě.

Mně osobně to teda nepomohlo, oblekovky se mi stále výrazně zpožďují. Ikdyž to vypadalo, že ten modrý odmagnetovač fungoval. Budu s nimi muset zajít k hodináři na servis.

Jinak pětky teď nosím pořád, čas jsem nastavoval před 3 týdny a jdou na sekundu přesně.

Upraveno uživatelem Michal.S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarte,

i podle mne bude ten odmagnetovač OK.

Osobně jsem prováděl demagnetizaci trafopáječkou,

pozor - ne tou horkou smyčkou, ale magnetickým polem toho trafa. Stejně jako u toho modrého zázraku - hodinky dát co nejblíž ke zdroji střídavého magnetického pole - tedy přiložit ke krytu trafa, páječku zapnout, pár vteřin hodinky ponechat na místě a pomaličku oddálit, a až potom páječku vypnout.  Podle amatérského měření střelkou kompasu to zabralo, na hodinky skoro přestala reagovat, i podle změny denní odchylky chodu 7S36.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 10. 2021 v 0:18, Sibor napsal:

Pánové všem děkuji za radu. Za ty 4 měsíce co je mám šli bez problémů. Až teď před pár dny tohle. A od té doby jdou zase hezky. Ale počkam a budu sledovat. Jsou ještě v záruce. Mam je z helveti. To odmagnetování probíhá jak prosím? 

Hele já bych se vykašlal se na nějaké laborování z odmagnetizováním, kdyby to bylo v tom, dělají problém furt. Podle mne se mohlo jednat jen o slabý nátah, a to, že se zastavily po půlnoci, kdy se překlápí day/date, má právě logiku, protože na to překlopení hodinky vydají hodně energie a je možné, že jim jen došel dech. Seiko 5 jsou, bez urážky, hodinky pro dělnický profese, protože ten strojek si chrochtá pří manuální práci, zatímco v kanclu se jen fláká, a to i přesto, že máš hodinky na ruce celý den. Předpokládám, že v práci lopatou neházíš…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jestli to chápu správně, tak myslíš, že řešení Siborovi záhady by znělo takhle: s hodinkama je vše v pořádku, jen jim shodou okolností došel dech a zastavily se. Všiml si toho, vzal je do ruky z nočního stolku a tím se na chvilku rozeběhla vteřinová ručička i díky zbytkový energii, která tam přeci jen zůstala a působilo to jako porucha. Za mě logicky možná příčina nejdůvěryhodnější. Nenapadlo mě to, ale je to jediné možné logické řešení, protože jakákoliv porucha v daydatovém soukolí by zahaltovala všechno, včetně vteřinový ručičky.

 

Jinak díky za doporučení toho odmagnetovače, jeden objednám, asi se hodí to mít doma...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmagnetizované hodinky se většinou dají poznat podle toho, že se fest předbíhají (nebo naopak zpomalují), a to proto, že zmagnetizovaný vlásek se většinou dotýká sám o sebe, čímž se zrychlí kyvy setrvačky, a tím i chod hodinek. Na vině je podle mne u těchto Seiko strojků i rotor, který je poměrně lehký, takže při běžném nošení není schopen hodinky natáhnout stejně účinně jako např. strojky od Ety nebo i Orientu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...