Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Lukáš3 napsal:

Já jsem v tomhle nový, ale tak nějak jsem žil v tom, že jsou to spíš field hodinky :D 

to jsou ony?  Kůže jim sluší a hezky vyfocené.
Já jsem se nakonec názorem usídlil na field watches. Trochu zákopovky, trochu pilotky ;o).
No, na letadlo jsem moc těžký a na zákopy moc široký...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Datel napsal:

to jsou ony?  Kůže jim sluší a hezky vyfocené.
Já jsem se nakonec názorem usídlil na field watches. Trochu zákopovky, trochu pilotky ;o).
No, na letadlo jsem moc těžký a na zákopy moc široký...

Jj jsou to ony :) sedí hezký :) a nemusím se bát, abych je někde neškrábl :D 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 20. 12. 2021 v 12:57, lub napsal:

IMG_20211211_100757.jpg

Zakoupil jsem tyhle SRPG27 a jsem opravdu  dost nadšenej. Splnily hned několik mých požadavků na levnější hodinky.
plusy: moc povedený design (pouzdro, broušené plochy, nádherné vypouklé sklo, aplikované indexy), pro mě ideální velikost, strojek 4R36, nešroubovací korunka, jak jsem čekal, naprosto v pohodě lumi. Mám je na ruce od pátku a srovnaly se, možná odkládáním, na absolutní přesnost, nulovou odchylku. 

minusy: laciný tah (za tu cenu pohoda), nedostatečně odlišené lumi na 12 indexu (za světla OK, ve tmě všechno malé tečky), letěné boky pouzdra bych teda oželel.

jako, nebudu se rouhat a nebudu srovnávat se Sinn 556, ale budu se muset zamyslet, jestli držet oboje. Zkusím na tyhle pětky narvat nějaký lepší tah (z NTH, 556tek, nebo Sumo) - má někdo zkušenost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, ismit napsal:

Zakoupil jsem tyhle SRPG27 a jsem opravdu  dost nadšenej. Splnily hned několik mých požadavků na levnější hodinky.
plusy: moc povedený design (pouzdro, broušené plochy, nádherné vypouklé sklo, aplikované indexy), pro mě ideální velikost, strojek 4R36, nešroubovací korunka, jak jsem čekal, naprosto v pohodě lumi. Mám je na ruce od pátku a srovnaly se, možná odkládáním, na absolutní přesnost, nulovou odchylku. 

minusy: laciný tah (za tu cenu pohoda), nedostatečně odlišené lumi na 12 indexu (za světla OK, ve tmě všechno malé tečky), letěné boky pouzdra bych teda oželel.

jako, nebudu se rouhat a nebudu srovnávat se Sinn 556, ale budu se muset zamyslet, jestli držet oboje. Zkusím na tyhle pětky narvat nějaký lepší tah (z NTH, 556tek, nebo Sumo) - má někdo zkušenost? 

Jojo, takhle vypadají povedené hodinky...

A náhodou, tahle 3D konstrukce tahu je docela v pohodě oproti 2D ohýbaným plíškům, co je do nich vidět zboku . Dílky vypadají masivně a přitom jsou lehčí než ty plné.

Popravdě jsem to stejně poslal dál - červík hlodá, že se to nějak tváří ale ve skutečnosti je to jinak. Jako by to nebylo každému jedno ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Asi jsem kápl na to, proč mi to staré logo sedí víc než nové. Dělá to ten třetí rozměr. Když si na starých Seiko 5 představím to logo jen natištěné, bílé, asi bych skutečně taky raději to nové. Ale to trojrozměrné aplikované logo je pro mě prostě koukatelnější a samo o sobě je zajímavým detailem ciferníku. To se o tištěném prostě říct nedá. Když si ale představím to nové trojrozměrné...určitě bych to jako nový marketingový prvek snadněji akceptoval. Pokud se nemýlím, nové se aplikované nikde nevyskytuje. Jestli o takových modelech víte, hoďte sem foto.

20220520_102059.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...