Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Tak je to přibližně 41,2 mm bez korunky.Špatně se to měří,ale ke 42 mm to má rozhodně daleko a 41 to také není.

dík,

tak nové jsou o něco menší a dohánějí to výraznější korunkou (těch 43mm včetně korunky ujde)... chtělo by to vidět naživo nebo aspoň srovnávací fotky. každopádně jsou větší než klasické pětky s 38mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, zda existuje nějaký katalog Seiko 5? Svého času jsem na netu našel katalog Seiko, ale o Seiko 5 v něm není ani čárka.

 

Existuje, mám jich doma několik. Napiš si o něj buď do Altro Praha 9 nebo do Seiko.de. Ten druhý je obsáhlejší a lépe zpracovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu, já myslel spíš nějaký v elektronické podobě, ale pokud je jen papír, nedá se nic dělat. Jinak díval jsem se i na jiných fórech a pokud dobře chápu, žádný "univerzální" katalog neexistuje. Vždycky jsou v něm pouze hodinky, které Seiko prodává v daném regionu.

http://forums.watchuseek.com/f281/vintage-catalogs-pdfs-300444.html

Tady na tom odkazu by měly být nějaké starší katalogy Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK rozumím. Už to skenuju, bude všeobecný Seiko katalog 2010 a Seiko 5 komplet v němčině, rok 2012. Na víc nemám sílu... Případným zájemcům asi dám link na uloz.to, kam se to chystám naloadovat. Na mail je to dost velké, jeden pdf soubor/1 stránka katalogu má cca 500kb, mám to nastaveno na nejjemnější rozlišení, jinak bych se tím ani nezabýval:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro všechny zájemce o naskenované katalogy SEIKO 2010 + aktuální SEIKO 5 - 2012:

 

je to nahráno v RAR souboru na uloz.to, adresa souboru http://www.uloz.to/xUQDERT/seiko-katalogy-rar, je to zaheslováno, heslo je: Chronomag2012 /nutno dodržet malá a velká písmena, bez mezer/. Snad se vám to všem bude líbit :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo to dej do mailu,jestli můžu poprosit.Když bude mít někdo zájem,tak ať se sem napíše a třeba zítra by to šlo hromadně.

Pokud to tak nechceš,respektuju.

1.)Jezevcik2(mail poslán SZ)

Když mi pošleš e-mail, můžu ti poslat katalogy Seiko 2009 a 2012 jako pdf, starší katalogy viz můj odkaz v předchozím příspěvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to přibližně 41,2 mm bez korunky.Špatně se to měří,ale ke 42 mm to má rozhodně daleko a 41 to také není.

 

 

dík,

tak nové jsou o něco menší a dohánějí to výraznější korunkou (těch 43mm včetně korunky ujde)... chtělo by to vidět naživo nebo aspoň srovnávací fotky. každopádně jsou větší než klasické pětky s 38mm.

Vzal jsem vhodnější měřidlo a zjistil,že u SNZG 13 je pouzdro bez korunky 41,58 a s korunkou 44,74-faktický rozdíl je 3,16.Výrobce uvádí 42 a 45,je jasné,že se nebude zabývat čtyřicetidvěma a dvacetišesti stovkama.

U těch nových je tovární údaj 39 a 43.Pokud je to zaokrouhlené přibližně stejně,tak je ta korunka o 1 mm větší nebo vystouplejší,což může v poměru k menšímu pouzdru působit mohutněji.

To nic nemění na tom,že se mi líbí tyhle i ty SRP 265.

Edit:omlouvám se za velikost fota.Posílám to z mobilu a nevím,jak to zmenšit.

post-14708-057037600 1350401454.jpg

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnit za babysuma nedává smysl.Doplnit k nim už ano.Já bych na ně nenahlížel jako na přímé nástupce Military.Pořád mi přijdou tak nějak napůl,částečně v nich vidím i trochu oblekovky.Já bych je neodepisoval.Chce to vidět in natura.

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme se dneska s koelgou v práci věnovali disciplíně Seiko5 Sports. Oba je máme krátce, ale i tak jsem velmi spokojení !!! :smile_anim: Dávám pár fotek pro oživení dnešního odpoledne.

 

post-23666-047886300 1351258123.jpg post-23666-028507100 1351258106.jpg

post-23666-074371700 1351258046.jpg post-23666-061802900 1351258161.jpg

post-23666-065407500 1351258081.jpg

post-23666-004424700 1351258146.jpg

Upraveno uživatelem PetrM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega nakazil Tebe,Ty jeho,nebo je to vzácná shoda?

 

Nějaká taková náhoda, stejná vlnová délka. Každou chvíli někdo z nás dotáhne nějaké hodinky z bazaru, zastavárny nebo z Aukra. Je to fajn, když je s kým pokecat a není člověk za podivína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...