Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Raději bych se vyhnul aukru.Je tady tomu někde věnované celé vlákno a mám i jednu osobní negativní zkušenost.Tím nechci zatratit Aukro obecně,ale určité zboží lze sehnat s větší jistotou a mnohdy i levněji,někde jinde.Zkus ebay,ale počítej s DPH(pokud mimo EU)a většinou se zárukou na dobré slovo,které prý však platí.Jestli jsou to základní oblekové pětky a chceš mít pro dobrý pocit jistotu,tak třeba Koscom.Bohužel se výběr kvůli zdejšímu oficiálnímu dovozci ani zdaleka nerovná konkurenci ze zahraničí a to je zase nevýhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si právě neumím vybrat, ale ten kalibr mne celkem láká :(

 

Ahoj Luky, jestli mohu poradit, momentálně mám všechny Tebou uvedené kalibry (7S26,7S36, 4R36 a 6R15) a nejspokojenější jsem z prvníma dvěma, co se týká přesnosti a údržby. Sice nemají hacking a ruční nátah, ale jsou léty prověřené a pokud nosíš hodinky denně, ani to nebudeš potřebovat. Tak bych vybíral spíš podle toho, co se Ti líbí, bez ohledu na kalibr, chybu neuděláš ani s jedním. Víceméně platí, že čím vyšší kalibr, tím vyšší cena, i když ne nutně vždy. Já jsem u Seika vsadil na Atlasy s 7S36 a asi je nikdy nedám, to spíš pustím Sarby s 6R15. Ty hodinky jsou naprosto skvělé, strašně mě pořád baví a na ruce je mám nejčastěji. A to jsou taky "jen pětky" se základním kalibrem, ale pro mne naprosto dokonalé. Kultovní 007, 009 se mi moc nelíbí, do monster jsem ještě nedorostl a i kdybych mohl Atlasy vyměnit za Suma, která jsou úplně jiná liga a naprosto dokonalé hodinky, asi bych to neudělal, mám ty hodinky moc rád a cením si je víc než zde uvedené ostatní kousky. A to k nim nemám žádný citový vztah (dědictví, první mechaniky atd.) Takže za mne, u Japonců v téhle cenové kategorii bych kalibr tak moc neřešil, pokud netrváš na ručním nátahu, hackingu a delší rezervě chodu, což u hodinek, které budou denně na ruce asi priorita nebude. A co se týká přesnosti, je to jak píše ggrand. Můžeš mít nejlepší kalibr s nejhorší přesností a naopak, je to opravdu kus od kusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, to jsem chtěl slyšet. Ale když bych si býval vybral tak bych ten lepší kalibr bral.

 

 

Já teď uvažuju nad SNZG65J1 a SNZG13J1. Přijde mi že ty 65 jsou zajímavější a asi je nebude mít tolik lidí...

post-27280-014331200 1360682149.jpg

Upraveno uživatelem Luckycz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, to jsem chtěl slyšet. Ale když bych si býval vybral tak bych ten lepší kalibr bral.

 

 

Já teď uvažuju nad SNZG65J1 a SNZG13J1. Přijde mi že ty 65 jsou zajímavější a asi je nebude mít tolik lidí...

No záleží, jaký styl je Ti bližší. 65 mi evokují vzhledem spíš potápky a 13 jdou díky dvěma stupnicím spíš do stylu pilotek. Na masovost bych se nedíval, hlavně aby se líbily Tobě, Ty na ně budeš koukat nejčastěji. Ale jak pozoruju Tvůj styl, mohlo by se Ti líbit tohle http://global.rakuten.com/en/store/onemore/item/srp001k1/ dělají je v různých barevných variantách a hlavně už se vlastně nedělají, tak se i hůř shánějí. Sám o nich uvažuji, ta bílá se mi líbí nejvíc. Ale to jen tak na okraj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZDRAVÍM všechny "postižené" hodinkami, jsem zde nový a potěšilo mě nalezení tohoto fora. Obzvlášť Seiko 5. Nevím jestli můžu jako první příspěvek hned prudit, ale zkusím to :-) Dostal jsem 5ky sports před cca25 lety a podařilo se mi je minulý rok ztratit (grrr) Samozřejmě bych je rád koupil znovu (stejný model) Prosím o radu kde hledat, či jak zjistit typ (nemám ho opsaný) Byl černý cif., sklíčko "utopené" pod lunetou (20min červeně, zbytek černý) a korunka na 4ce. Pokud by snad někdo prodával tak ocením info. Vím že naděje je malá, ale zkusit se má vše. Díky ahoj David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZDRAVÍM všechny "postižené" hodinkami, jsem zde nový a potěšilo mě nalezení tohoto fora. Obzvlášť Seiko 5. Nevím jestli můžu jako první příspěvek hned prudit, ale zkusím to :-) Dostal jsem 5ky sports před cca25 lety a podařilo se mi je minulý rok ztratit (grrr) Samozřejmě bych je rád koupil znovu (stejný model) Prosím o radu kde hledat, či jak zjistit typ (nemám ho opsaný) Byl černý cif., sklíčko "utopené" pod lunetou (20min červeně, zbytek černý) a korunka na 4ce. Pokud by snad někdo prodával tak ocením info. Vím že naděje je malá, ale zkusit se má vše. Díky ahoj David

 

Chtělo by to trochu líp popsat, nejlépe najít nějaký podobný model, ale pokud to byly diverky a luneta byla červeno-modrá (ne červeno-černá co je v popisu), tak bych to tipoval na model 7002-7010

Sehnat by se asi dali nejlíp na ebay, ale chce to hledat. Pokud by to mohli být pětky z nové produkce, tak nejvíc podobné jsou SNZF15 tzv. "baby sumo"

Nedávno je měli i na azwatch, ale teď už je na stránkách nemají, určitě ale není problém se zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to trochu líp popsat, nejlépe najít nějaký podobný model, ale pokud to byly diverky a luneta byla červeno-modrá (ne červeno-černá co je v popisu), tak bych to tipoval na model 7002-7010

Sehnat by se asi dali nejlíp na ebay, ale chce to hledat. Pokud by to mohli být pětky z nové produkce, tak nejvíc podobné jsou SNZF15 tzv. "baby sumo"

Nedávno je měli i na azwatch, ale teď už je na stránkách nemají, určitě ale není problém se zeptat.

 

Díky, pochopil jsi to lépe, než já to asi popsal, máš pravdu, jako na těch prvních to mělo lunetku nad sklíčkem ale podoba těch "baby sumo" je fakt nejblíž, jen korunka na 4ce (lehce zastrčená), označení hodin čárkou, a hubenější ručičky, lunetka po straně měla jako drobnou "krupičku" a musím přiznat že si už nejsem jistý tou černou na lunetce, stáří je mrcha, možná fakt modrá. Díky za snahu, vpodstatě bych chtěl buď naprostou shodu, nebo něco jinýho (ale seiko 5) třeba časem pro radost (mám pár jiných hodinek) štve mě to, že jsem je měl tak dlouho atd. asi chápete (citové pouto) D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu vypadat jako JELITO, a asi jsem se díval jen na ebay.com až teď jsem "objevil" ebay.de a NAŠEL jsem je tam, dokonce dvakrát.:smile_anim: Stejně díky vám a tomuto foru, protože jsem to hledání už před tím vzdal. :notworthy: Teď prosím o radu, zda za tyto koupit (ty druhé jsou levnější, ale výrazně horší), nebo čekat (nekupoval jsem nikdy starší hodinky a z ebaye také nic) Patrně jsou dražší, než tehdy nové (HAha) Díky za názor.D

 

http://www.ebay.de/i...=item337fec6eef

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem našel, tak opravdu nejvíc mi sedí 7002-7010

link

 

nebo mě napadá čistě diverky 7002, ale nejsou to pětky, jen tam by mi seděla ta "krupička" na lunetě

link

 

Nebo jsem narazil na katalogy vintage Seiko, tak dohledat tam, ale je to jen do roku 1985 a když jsem to rychle proletěl, tak jsem tam 5 nenašel, tak nevím, jestli to pomůže

link

 

Starší modely seiko moc neznám, tak snad pomůže někdo ze zkušenějších...

 

EDIT: tak koukám, že už jsi našel, tyhle jsem fakt vůbec neznal. Neměl by někdo link na katalogy i z 90. let, kde jsou pětky?

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem našel, tak opravdu nejvíc mi sedí 7002-7010

link

 

nebo mě napadá čistě diverky 7002, ale nejsou to pětky, jen tam by mi seděla ta "krupička" na lunetě

link

 

Nebo jsem narazil na katalogy vintage Seiko, tak dohledat tam, ale je to jen do roku 1985 a když jsem to rychle proletěl, tak jsem tam 5 nenašel, tak nevím, jestli to pomůže

link

 

Starší modely seiko moc neznám, tak snad pomůže někdo ze zkušenějších...

 

EDIT: tak koukám, že už jsi našel, tyhle jsem fakt vůbec neznal. Neměl by někdo link na katalogy i z 90. let, kde jsou pětky?

 

Díky, popsal jsem to výše, je to tento typ, teď jen koupit, nebo vyčkávat? (no sám nevím, jestli jsem je popsal o.k.?)

 

http://www.google.cz/search?q=6309-836A&hl=cs&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=ebIiUb_vI4vR4QTIzoGICA&sqi=2&ved=0CGUQsAQ&biw=1206&bih=673

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu vypadat jako JELITO, a asi jsem se díval jen na ebay.com až teď jsem "objevil" ebay.de a NAŠEL jsem je tam, dokonce dvakrát.:smile_anim: Stejně díky vám a tomuto foru, protože jsem to hledání už před tím vzdal. :notworthy: Teď prosím o radu, zda za tyto koupit (ty druhé jsou levnější, ale výrazně horší), nebo čekat (nekupoval jsem nikdy starší hodinky a z ebaye také nic) Patrně jsou dražší, než tehdy nové (HAha) Díky za názor.D

 

http://www.ebay.de/i...=item337fec6eef

 

Jestli kupovat, nebo ne se musíš rozhodnout ty. Našel jsem, že nedávno šly na WUS - zde za cca 100USD včetně pošty, IMHO v lepším stavu a navíc dle dýnka dělaný přímo v Japonsku.

Ty dražší na ebay mi nepřijdou v tak super stavu - chybí na ciferníku rámeček datumu, a zdá se mi, že mají orezlej tah.

U těch levnějších to zase vypadá, že jsou dost velký ťukance na pouzdře (fotky jsou dost malý), orezlá minutová ručička a asi budou i z jiný doby - nápis sport na cifru je bílou barvou, na ostatních co jsem viděl je žlutý a mají jinej tah. Jinak ta patina na lunetě se mi celkem líbí.

 

Na WUS teď jedny na prodej jsou za cca 80 USD, ale vypadjí dost hrozně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...