Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Jestli kupovat, nebo ne se musíš rozhodnout ty. Našel jsem, že nedávno šly na WUS - zde za cca 100USD včetně pošty, IMHO v lepším stavu a navíc dle dýnka dělaný přímo v Japonsku.

Ty dražší na ebay mi nepřijdou v tak super stavu - chybí na ciferníku rámeček datumu, a zdá se mi, že mají orezlej tah.

U těch levnějších to zase vypadá, že jsou dost velký ťukance na pouzdře (fotky jsou dost malý), orezlá minutová ručička a asi budou i z jiný doby - nápis sport na cifru je bílou barvou, na ostatních co jsem viděl je žlutý a mají jinej tah. Jinak ta patina na lunetě se mi celkem líbí.

 

Na WUS teď jedny na prodej jsou za cca 80 USD, ale vypadjí dost hrozně.

 

Moc díky za rady, asi se fakt nepojančit (toho rámečku u datumovky jsem si nevšiml), ty za 100us bych vzal, ale spíš si počkám, ať to má smysl, alespoň už vím, co jsem vlastně měl a co sháním a kde je to možné. Zkusím to dát i do poptávky zde. Za každou cenu stejně nejde vstoupit do téže řeky, nebo tak něco. D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, nechci vám do toho kecat, ale vzhledem k ceně bych do jetých vraků odněkud ze zahraničí nešel. vždyť není problém na ebaji za pár dolarů koupit nové.

 

to nerozporuju a taky jsem to psal, že by mohli být nový baby suma, ale DavidLC to napsal jasně (měl ty stejné a ztratil je)

 

...vpodstatě bych chtěl buď naprostou shodu, nebo něco jinýho (ale seiko 5) třeba časem pro radost (mám pár jiných hodinek) štve mě to, že jsem je měl tak dlouho atd. asi chápete (citové pouto) D.

 

 

Moc díky za rady, asi se fakt nepojančit (toho rámečku u datumovky jsem si nevšiml), ty za 100us bych vzal, ale spíš si počkám, ať to má smysl, alespoň už vím, co jsem vlastně měl a co sháním a kde je to možné. Zkusím to dát i do poptávky zde. Za každou cenu stejně nejde vstoupit do téže řeky, nebo tak něco. D.

 

Určitě to bude lepší postup. Držím palce ať se něco pěknýho ukáže a dělají radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V týhle řadě (SEIKO ) se nabízí takové nepřeberné množství modelů a vzniká skoro nekonečný počet kombinací řemenů, strapů, tahů apod.

 

Není třeba se toho bát.Zkus třeba pro představu sem dát jaký model hodinek se ti líbí a jaký si představuješ řemen.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

páčia sa mi napríklad tieto

 

SNKA15K.jpg

hľadám niečo presne v takomto štýle, úplne jednoduchý ciferník, nič extra. ak by ste našli ešte k tomuto podobné, nejaké fakt absolútne základné, tak prosím dajte vedieť :) toto je model SNKA15K, na ebayi som našiel za zhruba 60 libier. no a k tomu nejaký kožený remienok, buď čierny alebo hnedý, neviem, asi záleží podľa modelu, čo by viac pasovalo. mimochodom, hľadám niečo spolu maximálne za 150 eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... úplne jednoduchý ciferník, nič extra. ak by ste našli ešte k tomuto podobné, nejaké fakt absolútne základné, tak prosím dajte vedieť :) toto je model SNKA15K, na ebayi som našiel za zhruba 60 libier. no a k tomu nejaký kožený remienok, buď čierny alebo hnedý, neviem, asi záleží podľa modelu, čo by viac pasovalo. mimochodom, hľadám niečo spolu maximálne za 150 eur.

 

Teď máš jedny celkem jednoduchý v prodejním vlákně zde

Jinak na to co jsi vybral asi nebudeš mít těch řemenů moc velký výběr - pokud vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, som tu novy tak prosim dont hate :) rozmyslam nad kupou Seiko 5, kazdopadne chcem mat kozeny remienok. tak by som sa vas rad opytal, ci to niekto uz v takomto spojeni robil, idealne na akom modeli a ci je to "esteticky v poriadku" :)

Sice ne Seiko, ale na podobný typ hodinek (Traser se safírem) na textilním řemínku se můžeš podívat v Bazaru v Chronoshopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď máš jedny celkem jednoduchý v prodejním vlákně zde

Jinak na to co jsi vybral asi nebudeš mít těch řemenů moc velký výběr - pokud vůbec.

 

áno, taký model sa mi páči tiež. myslíte, že pri ňom už bude výmena remienku ľahšia, resp. dostupnejšia záležitosť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prípadne ešte tento model, je celkom podobný tomu, ktorý som sem dával ako prvý. ako by to mohlo byť s ním? SNX809K1 alebo tiež veľmi podobný SNK587K1

SEIKO_Automat_SN_501933febced9.jpg SEIKO_Automat_SN_502cba9202380.jpg

Ahoj, pokud to chceš na kůži, tak určitě ty první. Jde o šířku pásku u stěžejek, u těch v levo v pohodě, u těch v pravo by to musela být šířka řemínku po celé délce tak úzká, jako je uchycení tahu na stěžejkách, což by asi nevypadalo hezky (moc úzké). Bavíme se, samozřejmě, o standartních řemenech. Pokud by byl dělaný na zakázku, možná by to mistři kůže dovedli nějak vymyslet, aby to vypadalo dobře,ale potom by cena pásku asi trochu přesáhla cenu hodinek. Pokud se ve svých úvahách mýlím, prosím zkušené členy o opravu.

 

 

Sorry, špatná editace a nechtěně dvakrát odesláno.

Upraveno uživatelem karel hb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky a co ted. Registrace, objednavka, pay pal a asi za 14 dni budou doma. Nebo je to vsechno jinak. Nemam zkusenosti s objednavky ze zahranici v necelych 30 letech jsem udelal pred deseti dny prvni objednavku na dealextreme. :D Je to neco podobneho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky a co ted. Registrace, objednavka, pay pal a asi za 14 dni budou doma. Nebo je to vsechno jinak. Nemam zkusenosti s objednavky ze zahranici v necelych 30 letech jsem udelal pred deseti dny prvni objednavku na dealextreme. :D Je to neco podobneho?

Skladem by je měli mít i v ihodinarstvi tady, zkušenost s prodejcem ale nemám žádnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...