Přejít na obsah

Prosím o identifikaci


Doporučené příspěvky

Vážení (chrono)magoři,

chtěl bych Vás požádat o označení kalibru, těchto hodinek. Funkce hledat ani procházení vzniklých katalogů mi moc nepomáhá, protože se docela bojím tyto hodinky otevřít. Dostal jsem je společně s kalibrem 50, který mám jako velmi vzácnou vzpomínku. Hodinky jsou osobní záležitostí, takže budou mít své čestné místo v mé pomalu rozrůstající se sbírce. Z uvedeného důvodu je nechci ještě více poškodit neodborným otevřením. Jsou plně funkční i bez sklíčka. Děkuji za Vaše postřehy ke kalibru či roku výroby. Za fota z mobilu se tradičně omlouvám, ale raději ty peníze vrazím do hodinek. :thumbsup_anim:

 

post-13702-020092100 1312630157.jpg

post-13702-015117900 1312630177.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to dámské hodinky,kalibr 68,chybí jim centrální vteřinová ručička.Dát vteřinovou ručičku,nasadit sklo,přeleštit /zlehka jsou jen pochromované,třeba sidol/ a uložit.Asi by zasloužili u hodináře vyčistit a promazat.Zapomněl jsem dodat číslo kalibru máš vyraženo pod setrvačkou,dá se to poznat z tvé fotky,je tam 68.4.Tak sorry,jsou to fotky skodne.

Upraveno uživatelem bohumil.talak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky mockrát za ochotu. Hodinky určitě půjdou do odborných rukou. Chystám je i s kalibrem 50, takže se budu rozhodovat o tom "pravém" doktorovi. Nerad bych je nechal oddělat. Jsou pro mne důležité. Pokud někdo pomůžete s výběrem v okolí Ostravy, budu jen rád. Alešův krámek na Stodolní jsem už viděl, ale jen o sobotách, takže jsem do něj nikdy nevstoupil - zavřeno. :crying_anim:

Ještě jednou díky.

Upraveno uživatelem Bebin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Bebin

 

nie je to až také zložité:

 

- prvé dvojčíslie označuje kaliber

- ďalšie trojčíslie model

- posledné číslo "prevedenie" t.j. materiál púzdra pričom : 1 - chrómované

3 - zlátené

5 - oceľové ?

6 - plastové

8 - bicolor

9 - čiernené,/ lakom alebo plastom /

Nie som si istý, či sa používala aj 2, 4, a 7, resp . ako sa označovali zlaté hodinky, prípadne strieborné

alebo z iných materiálov.

 

Kto vie, nech odpovie .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...