Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Dovolím si přiložit ještě jednu kvalitnější fotku, tamta byla taková rychlovka z mobilu :D Jakýkoliv názor na tyhle hodinky rád uvítám :)

Tohle jsou pěkné hodinky :)

Oblekovky s průhledem na strojek bych asi taky potřeboval...  :D Kde jsi kupoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se stěžejkamy mam taky tyto špátné zkušenosti s jejich (ne)trvanlivosti.

Nechavám měnit tak 4x do roka, ale vždy dostanu taky ty slabe tak za tyden vidim již na tahu vůli a vím že to je v tahu.....

Každopatdne do mych orinetu hodinař vždy připilovava i ty standartně dostupne-asi nejaky nestandartni rozmer?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se doma přetřásaly hodinky tak naši najednou vylovili z šuplíku tohle, má nějaký smysl tyhle quartzky renovovat, a pokud ano, nemáte někdo tip na někoho kdo by si s tím poradil  ? Ideálně Brno. Díky. 

 

edit. fotky

post-12657-0-97515400-1390731572_thumb.jpg

post-12657-0-99161900-1390731584_thumb.jpg

post-12657-0-41326500-1390731602_thumb.jpg

post-12657-0-66251600-1390731612_thumb.jpg

post-12657-0-77550100-1390731702_thumb.jpg

Upraveno uživatelem honzyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se doma přetřásaly hodinky tak naši najednou vylovili z šuplíku tohle, má nějaký smysl tyhle quartzky renovovat, a pokud ano, nemáte někdo tip na někoho kdo by si s tím poradil  ? Ideálně Brno. Díky. 

 

edit. fotky

 

Finanční smysl to určitě nemá, protože cena renovace bude výrazně vyšší než hodnota hodinek. Jen nový sklíčko bude stát 3-4 stovky. O renovaci by se dalo uvažovat jen tehdy, pokud bys je chtěl nosit, nebo k nim máš nějaké citové pouto, v opačném případě bych je uložil zpátky do šuplíku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj nový "orientální" přírůstek - vintážní Sk Crystal. Po výměně skla (p. Frýdl - 350,-) konečně v nositelném stavu.
Zatím mi je nikdo nepochválil, spíš naopak většině lidí přijdou ošklivé, ale právě ten retro design 70. let mě na nich nejvíc baví.

 

btw. nevíte někdo, jestli lze vystopovat rok výroby u těchto (nebo i jiných) vintage Orientů?

 

post-26503-0-14999200-1390821721_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj nový "orientální" přírůstek - vintážní Sk Crystal. Po výměně skla (p. Frýdl - 350,-) konečně v nositelném stavu.

Zatím mi je nikdo nepochválil, spíš naopak většině lidí přijdou ošklivé, ale právě ten retro design 70. let mě na nich nejvíc baví.

 

btw. nevíte někdo, jestli lze vystopovat rok výroby u těchto (nebo i jiných) vintage Orientů?

 

 

U těchto poměrně těžko, u jiných to lze podle podle kalibru a modelu, protože některé modely se dělaly poměrně krátkou dobu. Základní přehled máš např. v přiložené tabulce.

Vintage Orient Movement Table v1.2 Secure.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Poslední dobou jsem znovu oprášil svoje černý Maka a občes ponosím jedny vintážky AAA Crystal. Jen nevím kam je datovat a zařadit.Nikde na netu jsem stejný model nenašel, a tak nevím jestli to není nějakej bastl. Dostal jsem je ok kolegy v práci v dost želostným stavu, a po potřebným servisu jsou dosela nositelný na takový to domácí žvýkání.Můžete mi prosím někdo sdělit bližší info? Kalibr je v nich 46941 21J na dýnku je číslo OS469640-7ECT  Děkuji za trpělivost

post-15236-0-92438000-1391015888_thumb.jpg

post-15236-0-86241900-1391015898_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Poslední dobou jsem znovu oprášil svoje černý Maka a občes ponosím jedny vintážky AAA Crystal. Jen nevím kam je datovat a zařadit.Nikde na netu jsem stejný model nenašel, a tak nevím jestli to není nějakej bastl. Dostal jsem je ok kolegy v práci v dost želostným stavu, a po potřebným servisu jsou dosela nositelný na takový to domácí žvýkání.Můžete mi prosím někdo sdělit bližší info? Kalibr je v nich 46941 21J na dýnku je číslo OS469640-7ECT  Děkuji za trpělivost

 

Já myslím, že jde o bastl. Číselník z AAA crystalů v pouzdru s SK crystalů. Myslím, že originálně se cpaly SK Crystal ciferníky do jiných (nehranatých) pouzder. 

 

Spíš mě zaujalo, že u ukazatele dne je u pátku 5, ale u pondělí číslo chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Finanční smysl to určitě nemá, protože cena renovace bude výrazně vyšší než hodnota hodinek. Jen nový sklíčko bude stát 3-4 stovky. O renovaci by se dalo uvažovat jen tehdy, pokud bys je chtěl nosit, nebo k nim máš nějaké citové pouto, v opačném případě bych je uložil zpátky do šuplíku. 

Díky za názor, já je určitě nosit nebudu, jak je na hodinkách něco zlatýho nebo pozlacenýho tak to není nic pro mě, uvidíme jak se k tomu postaví majitel hodinek ale asi půjdou zpátky do šuplete. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten datum je dvojí možnost zobrazení. Buď den-datum, nebo číslo dne-den-datum no a jinak jsem kontaktoval kolegu, a dušoval se, že od té doby co je dostal od bráchy (dovoz z venku) tak je nosil až do doby, kdy je rozflákal na kole a pak několik let byly v šuplíku. Asi bych mu to i věřil, pro korunu by si nechal vrtat koleno. Ale jinak je možný všechno. Zatím díky za info.

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem pořídili Orient Union. Nosím je teprve pár dní a zatím dávají pravidelně +7s za den. Velmi sympatické "entry level" automaty. Jen originální řemínek musel hned pryč.

 

attachicon.gifunion.jpg

mam ty samy v cerne a za tu cenu jsou to super hodinky

puvodni reminek jsem chtel taky hned zahodit, ale po par dnech se poddal

ted jsem zase zacal premyslet i o svetlych :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj nový "orientální" přírůstek - vintážní Sk Crystal. Po výměně skla (p. Frýdl - 350,-) konečně v nositelném stavu.

Zatím mi je nikdo nepochválil, spíš naopak většině lidí přijdou ošklivé, ale právě ten retro design 70. let mě na nich nejvíc baví.

 

btw. nevíte někdo, jestli lze vystopovat rok výroby u těchto (nebo i jiných) vintage Orientů?

 

 

Chválím, mám je  a nosím občas také. Ano, je k tomu třeba odvaha a jistá míra zvrácenosti, ale tak to má u Orientu být :). Dnešní produkce Orientu je z většiny nuda. Dřív to mělo koule. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...