Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Zajimaly by me nejake zkusenosti a postrehy s tema pilotkama. Mas je nekde v chlubirne? Kdysi jsem po nich taky koukal, ale uz jsou temer nesehnatelne...

V "chlubírně" je nikde nemám, jen pár momentek v diskusích, co kdo nosí :-) napíšu pár zcela subjektivních postřehů:

- O mojí motivaci: Hodinky jsem si koupil v době, kdy jsem pořizoval svoje prvni pilotky a nebyl jsem přesvědčen, jestli mi tento typ hodinek vůbec sedne. Proto jsem rozpočet stanovil kolem 3-5 tis. a už na začátku tak vyřadil zaběhlé stálice jako Steinhart, Laco, Archimade, aj. Taky jsem nechtěl jít do nějakého no-name z Číny, přestože s odstupem času připouštím, že by to nemuselo být třeba úplně špatný. Nakonec jsem zvolil Orient, protože jako značka mě jsou hodinky sympatický a vizuálně se mi libily (taky byly v automatu, což jsem upřednostňoval pred quartz).

- O výhodách: Hodinky nosím hodně často, protože si je člověk může vzít jak pod košili do práce, tak k triku bez rukávu ve volném čase - to platí nejen esteticky. Pokud chce člověk nosit hodinky pod košili, tak s velkým a vysokým pouzdrem (aka Steinhart 44-47) bude mít pravděpodobně problém. U Orientu to člověk řešit nemusí, protoze 42 mm s rozumnou výškou pouzdra se v pohodě vejde. Hodně se mi líbí pouzdro s leštěnou ocelí, což působí dost bytelným dojmem a lze předpokládat, že nějaká ta vlásečnice nebude hned vidět. K tomu je velmi dobrý řemen s leštěnou sponou - původně jsem ho zamýšlel vyměnit za nějaký kvalitnější (Rios, Zrno), ale jakmile jsem hodinky vzal na ruku, zjistil jsem, že to není vůbec potřeba. Dalším kladem je čitelný ciferník a ručky, na které stačí jen letmo kouknout a hned člověk ví kolik je hodin, ať je světlo nebo tma (dobrá lumi, vydrží tak dve tři hodiny). Dále vynechám klady, které lze vyčíst ze specifikace - šroubovací korunka, atd.

- O nevýhodách: Jednou z mála nevýhod je trochu přeplácaný ciferník, kde je vedle loga ještě (podle mého nazoru) dost zbytečných nápisů. Rozumím, že výrobce ma jisté zvyky, ale u pilotních hodinek, kde "méně je více", by si informaci o automatickém nátahu a vodotěsnosti mohl odpustit (popravdě, i druhou časovou osu 1-12 občas považuji za nadbytečnou, ale zase ji beru jako formu odlišení, protože jinak by to pak byly hodinky jak od kohokoliv jiného). Na začátku jsem měl problémy s číslicemi, protože mi chvili trvalo si zvyknout na rozsah 5-60 místo 1-12 :-) sice to nepovažuji přímo za problém, ale někomu to může vadit.

- Suma sumárum: Jsem s hodinkami hodně spokojen a určitě to byl dobrý kup. Měl jsem možnost si vyzkoušet styl pilotek (ano, líbí) a taky jsem získal spolehlivé a univerzální hodinky, které bez problémů šlapou už 2,5 roku. Přesto, že jsem spokojen, rozhlížím se po lepších pilotkách, které se více přiblíží mému současnému ideálu - ten se za tu dobu trochu posunul (manuální nátah, opravdu jednoduchý ciferník). To samozřejmě nemění nic na tom, že kdo má podobné požadavky, jako já v době pořízení, nemůže s těmito hodinkami udělat chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky.

Otázkou je, co jsou "běžné" Orienty. Takové M-force, Diver 300m řady jsou zpracované velmi dobře a tomu odpovídá cena. Pokud tyto OS budu srovnávat s tím co mám doma z novodobé produkce (Mako, Flight), tak ten rozdíl tam je patrný. Pěkné by bylo srovnání OS s Orientem na podobných modelech např. OS Classic vs. Bambino/Curator. 

Alespoň pro mě je však hlavní benefit OS v designu. Povedené a decentní logo OS, prostě lépe sedne k elegantním hodinkám a OS produkce je designově "vychytanější" (i když ne vždy bez chyb).

Ano, tak nějak jsem to myslel, běžné Orienty jsou pro mě hlavně Mako a Ray, pilotky a pak oblekovky Symphony a Bambino, prostě ty, které se dají koupit zhruba do 150 dolarů.

Nejhezčí Orienty, které jsem zatím naživo viděl, byly Orient 60th Anniversary Manual Wind, kterou jsou vzhledově těm tvým OS velice podobné. Hlavní rozdíl je v tom, že ty tvé jsou automaty. Ale celkové zpracování asi bude na stejné úrovni a tím pádem vynikající.

post-32939-0-10303000-1435851067_thumb.jpg

zdroj: http://yeomanseiko.com/2012/12/30/my-collection-of-classic-style-watches-from-seiko-and-orient/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tak nějak jsem to myslel, běžné Orienty jsou pro mě hlavně Mako a Ray, pilotky a pak oblekovky Symphony a Bambino, prostě ty, které se dají koupit zhruba do 150 dolarů.

Nejhezčí Orienty, které jsem zatím naživo viděl, byly Orient 60th Anniversary Manual Wind, kterou jsou vzhledově těm tvým OS velice podobné. Hlavní rozdíl je v tom, že ty tvé jsou automaty. Ale celkové zpracování asi bude na stejné úrovni a tím pádem vynikající.

attachicon.giforientstarand60th.jpg

zdroj: http://yeomanseiko.com/2012/12/30/my-collection-of-classic-style-watches-from-seiko-and-orient/

 

Tahle limitka je parádní. 2x jsem je chtěl mít a nesehnal a když byly k sehnání, tak jsem je zas nepotřeboval. Prostě jsem se s touhle limitkou vždy míjel ;-) A pravdou je že manuální nátah není automat.

 

Další parádní, bohužel už poměrně drahé a opět je manuální jsou 970.png

více hezkých fotek zde

 

Prostě Orient Star umí, a mezi elegnatními hodinkami za slušné peníze má jistě co nabídnout. 

 

 

Mrzí mě, že nové přírůstky do OS Classic řady, jsou v okolí datumovky docela odfláknuté (useklá III, dost nijak zpracovaný výsek na datum v embosovaném číselníku). Prostě super hodinky s pár klasických orienťáckých "ale.."

1127.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V "chlubírně" je nikde nemám, jen pár momentek v diskusích...

Diky za vycerpavajici postrehy. Presne tohle me zajimalo, duvody, proc jsi je koupil. Ja na ne taky koukal, akorat uz nejsou nove k sehnani. A casem se mi zacal vice libit cifernik typu A, tzn prazdny a nejlepe bez loga. Co mi taky trosku vadilo, tak "obycejna" korunka, u pilotek se mi vic libi ta velka. Nekomu by mohlo vadit dynko bez pruhledu na strojek, to ja nevyzaduju. Vodotesnost 100M je plus. Jinak jsou to hodinky moc pekne a za tu cenu urcite dobra volba. Tak at dal dobre slouzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Konečně jsem završil VELMI dlouhou fázi vybírání dalších hodinek. Požadavek byl celkem jasný - mechanické hodinky do práce se stříbrným pouzdrem a jednoduchým bílým ciferníkem a rozumnou velikostí pod manžetu košile. Dostal jsem se do fáze, kdy jsem byl definitivně rozhodnut pro Bambina a jen čekal až je naskladní, ale během čekání jsem v nabídce Orientu objevil model Vintage. Ten mi byl velikostí, indexy a celkovým vzhledem ještě sympatičtější, tak jsem je objednal z Itálie než si to zase rozmyslím.

Za 6k mám hodinky s in-house automatem (zatím dělají do 3s za den), indikací rezervy nátahu, safírem a průhledem na strojek. K tomu příjemných 40mm průměr, nádherně modřené ručky a velmi povedený cifr. V tomhle se Orientu dost těžko hledá konkurence (natož mimo Japonsko). Takže za mě naprostá spokojenost.

Zatím na hnědé kůži (dodaný tah - stejně jako všechny tahy obecně - jsem shledal nenositelným), časem plánuji ještě kůži černou a modrý perlon.

post-34710-0-57477400-1437155043_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento model jsem měl také ve výběru, ale nějak mi u tohoto typu hodinek vadí to vnitřní číslovaní. Jinak je cifr moc pěkný a jako celek super hodinky. Tak ať ti dělají radost :-)

Co to máš za konkrétní řemen? Díky

Upraveno uživatelem zarkow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se trochu bál těch tří různých druhů textury na cifru, ale naživo to jako celek vypadá opravdu povedeně. U Bambin mě odrazovalo právě to číslování (a nakonec taky odradilo) - nedokázal jsem se srovnat s těmi římskými číslicemi (ještě "špatně" psanými) a přiliš hustým dílkováním.

 

Pásek je HIRSCH Forest ze Strapshopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem završil VELMI dlouhou fázi vybírání dalších hodinek. Požadavek byl celkem jasný - mechanické hodinky do práce se stříbrným pouzdrem a jednoduchým bílým ciferníkem a rozumnou velikostí pod manžetu košile. Dostal jsem se do fáze, kdy jsem byl definitivně rozhodnut pro Bambina a jen čekal až je naskladní, ale během čekání jsem v nabídce Orientu objevil model Vintage. Ten mi byl velikostí, indexy a celkovým vzhledem ještě sympatičtější, tak jsem je objednal z Itálie než si to zase rozmyslím.

Za 6k mám hodinky s in-house automatem (zatím dělají do 3s za den), indikací rezervy nátahu, safírem a průhledem na strojek. K tomu příjemných 40mm průměr, nádherně modřené ručky a velmi povedený cifr. V tomhle se Orientu dost těžko hledá konkurence (natož mimo Japonsko). Takže za mě naprostá spokojenost.

Zatím na hnědé kůži (dodaný tah - stejně jako všechny tahy obecně - jsem shledal nenositelným), časem plánuji ještě kůži černou a modrý perlon.

Gratuluju k vyberu. Moc se mi libi a modrene rucky delaji jen radost. Tak at dobre slouzi. Muzes postnout link na shop, kde jsi je kupoval?

Vcera jsem v jinem vlakne narazil na orienti "aqua terra" a taky vypadaly moc pekne, navic s gmt komplikaci. Orient proste umi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se trochu bál těch tří různých druhů textury na cifru, ale naživo to jako celek vypadá opravdu povedeně. U Bambin mě odrazovalo právě to číslování (a nakonec taky odradilo) - nedokázal jsem se srovnat s těmi římskými číslicemi (ještě "špatně" psanými) a přiliš hustým dílkováním.

 

Pásek je HIRSCH Forest ze Strapshopu.

Tady je videt, jak ma kazdy jiny vkus :-) To prilis huste dilkovani se mi prave na tom libilo. A "spatne" napsane rimske cislice jsme tu uz taky resili. Pokud myslis cislo 4 napsano stylem "IIII", tak je to proto, aby to designove vyvazilo protilehlou osmicku "VIII". Ma to tak spousta vyrobcu, vcetne tech nekolikanasobne drazsich ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oživím níže odkazované od mikulíška - konkrétně model WZ0011DD. Tak jak vintážní vzhled obecně příliš nemusím, tak tyhle mě praštily přes nos okamžitě jak jsem tu na jejich odkazované fotky narazil. Opravdu decentní krása, ciferník z mého pohledu velmi vyvážený, ani málo ani moc. K plusu jim jde určitě manuální nátah (automaty jsou dneska skoro všechny, poslední dobou si až říkám, že bohužel) a navíc rezerva nátahu u manuálního strujku je myslím docela unikát. Tyhle tu asi ale nikdo nemá...??

 

 


........

A pravdou je že manuální nátah není automat.


Další parádní, bohužel už poměrně drahé a opět je manuální jsou 970.png

více hezkých fotek zde

 

.........

.........

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten řemen na fotce nevypadá vůbec špatně. Já jsem si takhle koupil pilotky a plánoval kupovat nový řemen. Ale po pár dnech nošení (než si vyberu nový) jsem si ho nakonec nechal a určitě jsem neudělal chybu - i po dcou letech vypadá dobře. Ale hodinek Orient mám více, takže vím, že to je "kus od kusu".

 

V každém případe hodinky určitě zajímavé. Přeji, ať dobře slouží a dělají radost! Ještě bych se přimlouval za fotku v košili, ať máme srovnání s Bambino.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Andy: Vím, že to číslování je u hodinek takhle celkem standardní, ale prostě mi to nesedí. Dávám přednost arabským číslicím nebo nečíslovaným indexům. Kupoval jsem přes eBay u prodejce "ik2gao". Jde to z Itálie, má je skladem, takže je to rychlé a bez starosti o clo/DPH.

 

To Mr.Štěpka: Ten hnědý řemen se mi na nich moc líbí, ale původní myšlenka byl řemen černý, ať to mám na střídačku podle bot/pásku. Nemám moc rád, když tyhle věci neladí, tak proto černá. A modrý perlon se mi hodně líbil u Bambin a mám pocit, že tady bude fungovat stejně dobře - na méně formální příležitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...