Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Nádhera!!! Tady by mě výjimečně snad ani ta šroubovací korunka tolik nevadila. Sou nádherný!!! A konstrukce pouzdra compressor - hádám správně?

... tvarem ano, ale myslím že plnokrevné compressory nebyly ani původní ... i tak povedená reedice JDM v limitace pro všechny Orientované ...

post-11168-0-02848200-1587211865_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt pěkný! Já soudil dle dvou korunek a dýnka, takhle od pohledu by mě to zmátlo, že to sou plnokrevný kompressory. Buď jak buď, tohle bych si teda nechal líbit. Můžu se zeptat odkud sou a za kolik? Našel sem, že je to s největší pravděpodobností limitka, tak to budu mít asi smolíka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dnes také povedenou JDM reedici King Diverů - škoda jen že řešení takové banální věci jako výměna skla (mám drobný ťukec na kyklopu) je u JDM verzí hotový porod.... stále nevím jestli tu opravu budu schopen dotáhnout... řeším přes HODINÁŘSTVÍ FRIDRICH - sklo údajně bylo objednáno, ale nebylo vysloveně potvrzeno že jej dostanou - po 6 týdnech čekání jsem se dozvěděl že v očekávaném balíků dílů sklo nebylo, tak možná dojde v příští várce :( Kdyby měl někdo zkušenost / tip jak JDM díly získat, tak jsem jedno ucho....

 

post-60559-0-49852900-1587315171_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dnes také povedenou JDM reedici King Diverů - škoda jen že řešení takové banální věci jako výměna skla (mám drobný ťukec na kyklopu) je u JDM verzí hotový porod.... stále nevím jestli tu opravu budu schopen dotáhnout... řeším přes HODINÁŘSTVÍ FRIDRICH - sklo údajně bylo objednáno, ale nebylo vysloveně potvrzeno že jej dostanou - po 6 týdnech čekání jsem se dozvěděl že v očekávaném balíků dílů sklo nebylo, tak možná dojde v příští várce :( Kdyby měl někdo zkušenost / tip jak JDM díly získat, tak jsem jedno ucho....

 

orient.jpg

Už dlouho přemýšlím, zda jsou tyto na fóru ... super ... a nevyjde levněji nechat udělat v ČR rovnou safír? Kdysi jsem si ho nechal dělat na Maratony a cca 2k ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná sem vedle jak ta jedle, chápu originalitu, ale po všech obstrukcích s originálním sklem se třeba na skle ( nechci malovat čerta na zeď ) zase po krátkém čase něco objeví - nebylo by jednodušší rovnou tam fláknout safír..? Minerál je sice dobrej, ale safír je přecijenom safír. Né, že by byl úplně nepoškrábatelnej, samozřejmě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už dlouho přemýšlím, zda jsou tyto na fóru ... super ... a nevyjde levněji nechat udělat v ČR rovnou safír? Kdysi jsem si ho nechal dělat na Maratony a cca 2k ...

Když já mám potřebu zachovat toho kyklopa - nevím jestli by to bylo možné u individuálního safíru... bez kyklopa to ztrácí ten kouzelný "vintage look" :) mimo obstrukce se sklem jsou to mimořádně povedené hodinky - skrze teň tukec se na ruku teď moc nedostanou - jsem na toto háklivý a tahá mně to oči, ale jak se povede tuto blbost vyřešit tak dlouho na ruku nic jiného nepustí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu rozumím úplně, mám to asi úplně stejně. A kdybych se měl rozhodnout ( což je pro puntíčkáře našeho typu téměř nemožný ) asi bych nakonec stejně volil ten safír. Z hlediska houževnatosti safíru určitě.

 

Já na hodinkách nesnesu ani jednu nejmenší miniďupku, ani minivlásečnici, nic, než co už na těch hodinkách je od prvovýroby. Jde to u mě dokonce tak daleko, že první, co s fungl novejma hodinkama udělám je, že je po sundání fólií prolustruju a zjišťuju, jaký maj z prvovýroby eventuální nedostatky. A ty taky hned fotograficky dokumentuju. Aby bylo za nějakej čas jasno, až na něco časem zapomenu, že sem to nebyl já :D . Je to diagnóza, no. Hodinky, resp jejich sklíčka z hardlexu, minerálu, nebo akrylátu kontroluju tak 2x denně. Prostě fakt magor. A právě jedině u safíru cejtím takovej klid, takovou důvěru a strašně se mi ulevilo. Takže proto bych já osobně safír volil.

Ale jak píšu, sem magor, tak mě vlastně neberte nikdo vážně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem odhodil remake a nasadil půl století staré plaváčky...na těchto mně baví jednak day/date s kanji, výrazné indexy, ale hlavně čistý design - zapuštěná korunka a tlačítko date...přitom pěkný brus pouzdra a vnitřní vložka pod sklem - není zcela patrné na fotografiích, ale při pohledu na hodinky efektně odráží paprsky skla... No na přímé slunci se mně nedařilo moc nafotit, tak i pár fotek ze stolu... 

 

post-60559-0-64431200-1587368332_thumb.jpg

post-60559-0-33129800-1587368338_thumb.jpg

post-60559-0-37015500-1587368344_thumb.jpg

post-60559-0-01002300-1587368351_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu rozumím úplně, mám to asi úplně stejně. A kdybych se měl rozhodnout ( což je pro puntíčkáře našeho typu téměř nemožný ) asi bych nakonec stejně volil ten safír. Z hlediska houževnatosti safíru určitě.

 

Já na hodinkách nesnesu ani jednu nejmenší miniďupku, ani minivlásečnici, nic, než co už na těch hodinkách je od prvovýroby. Jde to u mě dokonce tak daleko, že první, co s fungl novejma hodinkama udělám je, že je po sundání fólií prolustruju a zjišťuju, jaký maj z prvovýroby eventuální nedostatky. A ty taky hned fotograficky dokumentuju. Aby bylo za nějakej čas jasno, až na něco časem zapomenu, že sem to nebyl já :D . Je to diagnóza, no. Hodinky, resp jejich sklíčka z hardlexu, minerálu, nebo akrylátu kontroluju tak 2x denně. Prostě fakt magor. A právě jedině u safíru cejtím takovej klid, takovou důvěru a strašně se mi ulevilo. Takže proto bych já osobně safír volil.

Ale jak píšu, sem magor, tak mě vlastně neberte nikdo vážně :)

 

Já tomu rozumím úplně, mám to asi úplně stejně. A kdybych se měl rozhodnout ( což je pro puntíčkáře našeho typu téměř nemožný ) asi bych nakonec stejně volil ten safír. Z hlediska houževnatosti safíru určitě.

 

Já na hodinkách nesnesu ani jednu nejmenší miniďupku, ani minivlásečnici, nic, než co už na těch hodinkách je od prvovýroby. Jde to u mě dokonce tak daleko, že první, co s fungl novejma hodinkama udělám je, že je po sundání fólií prolustruju a zjišťuju, jaký maj z prvovýroby eventuální nedostatky. A ty taky hned fotograficky dokumentuju. Aby bylo za nějakej čas jasno, až na něco časem zapomenu, že sem to nebyl já :D . Je to diagnóza, no. Hodinky, resp jejich sklíčka z hardlexu, minerálu, nebo akrylátu kontroluju tak 2x denně. Prostě fakt magor. A právě jedině u safíru cejtím takovej klid, takovou důvěru a strašně se mi ulevilo. Takže proto bych já osobně safír volil.

Ale jak píšu, sem magor, tak mě vlastně neberte nikdo vážně :)

tak toto je konecna  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Snekofon

 

jen nápad - Kyklop bývá čočka nalepená opticky neutrálním lepidlem a dá se docela snadno odstranit. Někde to tu řešili, patrně to nahřívali či co,

i hodinář by to tak mohl zmáknout, ale na fóru by se o našlo

A prodávají se skleněná kyklopí oka jako náhradní díl, mají toho plno druhů a ani to není drahé. Lepí se o nějakým lepidlem tvrzeným UV, to tam mají taky.

 

Podíval bych se po tom odkazu.

 

A říkám to hlavně proto, že já na hodinářských e-šopech kupovat neumím, číslo karty nikam nepošlu a vůbec, mám strach z hackerů a manželky ;o)

tak kdyby se tu kupovaly kyklopí oči, tak bych s dovolením poslal příspěvek a obálečku s adresou ;o) - na datumy prd vidím, tak bych pár hodinek vybavil optikou.

Na českých adresách jsem nenašel nic,  ani pan Frýdl to asi nevede....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...