Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Před hodinou, Roman-ZA napsal:

na foto niet HW ;) ja som staromilec bez netu v mobile ;)  take krasne foto, ako tu davam, nespravim ...  

skoda :( podla fotky z netu je to bicolor, to by som si pozrel..

 

před 56 minutami, siwi napsal:

Tak jo, je to tady, přátelé:

parada, vobec som nepoznal.. univerzalky jak vysite.. som zvedavy na profi fotky :) nafot prosim aj tah, end-linky, sponu atd..

 

Upraveno uživatelem junior300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@siwi - to vypada dobre. Z fotek tezko rict, ale je ta zelena "pekna" zelena? Jakoze je videt, ze jsou zelene normalne, nebo jen kdyz vyjede sunburst na slunicku? Me trosku zklamaly ty Kamasu, kdyz se porad jevily spise jako cerne (se zelenym nadechem). Ta zelena prave vylezla jen na slunicku. To byl nakonec duvod prodeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Roman-ZA napsal:

coze je to za peklostroj? ;) 

Dohladal som, mali by to byt tieto RA-AB0F08E. Musim povedat, na live fotke vyzeraju nasobne lepsie. Ale mnohonasobne. Na tej katalogovej som ich uplne odignoroval. 

P.S.: dik za ponuku pozriet na “zivaska”, v ZA som sa peknych par rokov nevyskytol..

Upraveno uživatelem junior300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tato barevná diskuse mi připadá tak nějak jako jako žlutá červená modrá zelená

 

ale kdyby se to zkusmo dalo na opravdový nerezový tah... tahle kulisa je zdálky docela věrná, ale přeci jen ;o)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A za mě ještě bílá a za Romču černá :default_smile:

 

siwi náhodou sou to moc krásný Orienty! Mě se ta zelená líbí jedině v takovým odstínu, říkám mu British :default_smile:

Tohle sou u mě poctivý Orienty, na který většina z nás byla zvyklá, ciferník pěkně rovně až ke kraji, žádný přiblblý chapter ringy a podobný nesmysly. Nic jim nechybí, nic jim nepřebývá, i ta ochrana korunky mi přijde vkusná a decentní, přitom svou úlohu plnit bude. Za mě jednoznačně líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, o tvaru žádná pochybnost. Takhle mají hodinky vypadat.  To u konkurenčních želv  mi připadá, že při jim zpracování pouzdra vypadl řádek "ostřih" a zůstala tam tato rozpláclina omylem. (kancldajvuju v průmyslové kovárně, tak to musím vědět, i když  výrobky vycházející z našich dílen jsou zatím jaksi příliš veliké a nehodí se než ku montáži pohonných a převodových ústrojí)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma Bambinama je to těžký rozhodování: na jednu stranu to sou nádherný hodinky, na druhou stranu Orient bez day-date u mě není prostě tak nějak Orient... Nemyslím to nijak hanlivě, sám mám z Bambinů hlavu jak balon, koupit- nekoupit, nemají day-date, mají až příliš malou WR, a hned do toho mi běhá: panebože ty sou ale nádherný, sou dokonalý, kup je, WR ti stačí, třeba pak za chvíli už nebudou - no a tak to s nima mám furt... :axehead:

Bambina dávaj v každým případě spoustě i o mnoho dražším slušně na prdel, to je tak nějak jasný, že jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, ten blbej napsal:

S těma Bambinama je to těžký rozhodování: na jednu stranu to sou nádherný hodinky, na druhou stranu Orient bez day-date u mě není prostě tak nějak Orient... Nemyslím to nijak hanlivě, sám mám z Bambinů hlavu jak balon, koupit- nekoupit, nemají day-date, mají až příliš malou WR, a hned do toho mi běhá: panebože ty sou ale nádherný, sou dokonalý, kup je, WR ti stačí, třeba pak za chvíli už nebudou - no a tak to s nima mám furt... :axehead:

Bambina dávaj v každým případě spoustě i o mnoho dražším slušně na prdel, to je tak nějak jasný, že jo.

sú za babku ako jedny oblekovky na občasné nosenie bez zaváhania

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, díky vám všem za pozitivní reakce. Ano, je to typ RA-AB0F08E. Ta zelená je opravdu moc pěkná. Má teplý odstín. Jak už tu bylo řečeno, připomíná british racing green. A Andy, nemusíš se bát. Ani ve stínu místnosti nezaniká. Pořád je vidět, že ciferník je zelený :D

Zpracování je takové klasické "lehké". Hodinky na ruce nijak netíží a díky velikosti 40 mm krásně sedí a nepřekáží. Náramek je ze skládaných článků. To mám kupodivu rád. Připomíná mi to staré časy. Spona má 8! pozic mikroregulace, což zajišťuje, že se vejdou na každé zápěstí. Prostě hodinky na každý den. Fakt nelituju:

Fotky samo budou. ale zatím jsem stihl jen pár mobilových nástřelů:

C71D844C-E821-468E-B89A-09A69256A57F.thumb.jpeg.d27e6f31684b56e01091127a06828cbc.jpeg

BD08575E-6B04-4093-A998-A5D9024A077E.thumb.jpeg.aedb6e4bcc7ce87b6ba0e7ba5dd9a7c8.jpeg

DSC_7704.jpg.5bd7fa4723e225cbe2e0973794a10f0d.jpg

DSC_7722.jpg.6170951205f064fb98b0bd2668f5e9ff.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, siwi napsal:

Náramek je ze skládaných článků. To mám kupodivu rád. Připomíná mi to staré časy

Přesně, moje řeč. Nechápu, proč lidi na tohle prskaj. Nikdy se mi na žádných hodinkách skládanej náramek nevytahal, ani nic podobnýho. A hodinky jsou mnohem lehčí a mnohem líp to sedí na ruce, zdají se mi dokonce i tak nějak vyváženější. Třeba konkrétně na Retrográdech mám plný dílky tahu, solid endlinks, i spona bude solid a v podstatě je mi tohleto zrovna úplně buřt. Rozdíl vidím pouze v tom, že sou hodinky na to jak sou vlastně malý, pěkně těžký ( teda asi i dík safíru taky) a nic nechrastí (což mi docela někdy vlastně i dost chybí, byl sem na to u hodinek zvyklý). Kdyby nebyl ten konkrétní náramek tak esteticky hezkej, klidně bych ho oželel a hodinky přezul.

Toť můj názor na plnej\ skládanej náramek.

siwi ať ti hlavně perfektně šlapou hlavně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta zelená je čím dál hezčí a celé to provedení ciferníku je bezva. I to provedení pásku - návaznost na ty ohýbané endlinky je velice dobré.

Ale já mám tu úchylku, asi jsem o tom moc dlouho snil, abych to mohl z hlavy vymazat. Na to, že moje hodinky zblízka vidím jenom já, jsem na to docela citlivka,
ale připadá mi to, jako bych měl koupelnu vykachlíkovanou, ale nezaspárovanou, nebo hrubou stavbu bez omítky. Potřebuju, aby kvalita provedení hodinek i tahu byly podobně důkladné.
Klidně tištěný cifr - ale ne ujetý na stranu. Ručky nemusí být broušené a leštěné, ale nesmí být ohnuté a nepotkat se přesně ve 12:00.

A končí to tak, že nejkrásnější tah mi připadá tak otravně těžký, že ho mám na Seiko, které mám jako spací  - tak ten tah v podstatě nevidím ani já ;o)

Ach ti mozkomorové, ti mi dávaj

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...