Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

trochu jsem si hrál a s černým věncem už je to jiná, k logu a rezervě by to šlo ne?
DSC_2660r.jpg.498beed1cc28edcd57b1a2631a313067.jpg.c6be294ad58200daa7a655efee19683a.jpg
Gratuluji a samozřejmě chápu nadšení z nového modelu/ z nových hodinek. I množství vkládaných fotografií. Je to samozřejmě otázka vkusu. Na mne na řadu Orient Star tedy prémiovou řadu působí tento model poněkud chladně az monotónně. Čekal bych více nápadů od designéra. I když chápu, že i to může být cílem modelu, tedy zaujmout svou prostou jednoduchosti. Ja tak po očku sleduji i Orient Star na YouTube a musím konstatovat, že tam toho překvapivě oproti minulým rokům mnoho zajímavého není. Alespoň z mého pohledu. Daleko více novinek a modifikací vidím v řadách Orient. I k letošními 70. výročí značky toho, zda se, Orient nabídl více v běžných řadách než v řadě prémiové. Třeba se pletu,ale působí to tak na mě. Ja jsem celozivotnim fandou značky Orient. Své první Orienty se stoletým kalendářem jsem pořídil takřka před 25 lety. A po čtvrt století zkušenosti s touto značkou musím opravdu souhlasit s tím, že v dané cenové relaci je to jeden z mála výrobců, jehož zpracování, vlastní strojky a kvalita i trvanlivost nejen hodinek ale i modelových řad jsou více než příkladné. Klobouk dolů před Orientem, je to takový Volkswagen mezi hodinkami. Skutečně lidové mechanické hodinky vnikající kvality a vysoké užitné nestárnoucí hodnoty. Přirovnání k japonské automobilové značce taková japonská hodinková Toyota. Orient Star samozrejme Lexus.

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, lub napsal:

Nojo, člověče, inverzní datumovka by byla lepší, to mě vlastně ani nenapadlo.

Jinak kolegové, zajímalo by mě, jestli se někdo tady rozhoupe a půjde do OS diversek - třeba PEPSINY - takový pěkný hodinky :). Mně se teda líběj moc, ale jsou docela velký a hlavně L2L 51mm mi už přijde hodně. Od 10:30 je srovnávačka lumi - ta je hodně schopná i ve srovnání se želvama. Tenhle sympatickej týpek má video i o outdoorech a při čekání na ně jsem ho sjížděl pořád dokola..

Nedávno jsem na ně narazil a jsou docela zajímavé. Koukal jsem i na nějaké srovnání s klasickými Orienty Kamasu a Kanno. Úroveň zpracování je výborná, design poměrně originální. Z barevných variant bych asi bral zelenou, ale nejvíc mě mrzí, že není žádná se světlým ciferníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, lub napsal:

Nojo, člověče, inverzní datumovka by byla lepší, to mě vlastně ani nenapadlo.

Jinak kolegové, zajímalo by mě, jestli se někdo tady rozhoupe a půjde do OS diversek - třeba PEPSINY - takový pěkný hodinky :). 

 Už jsem je také sjížděl,ale nedám ty indexy a ručičky,ale o tom to je. Každému něco jiného. U mě v potápkách jasně vedou "obyčejné" Orient Saturation co už nějaký rok mám doma. 😉

DSC01658.jpg.a3e9aa27e51d3703853acb52f9aadcd8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 11 hodinami, lub napsal:

Nojo, člověče, inverzní datumovka by byla lepší, to mě vlastně ani nenapadlo.

Jinak kolegové, zajímalo by mě, jestli se někdo tady rozhoupe a půjde do OS diversek - třeba PEPSINY - takový pěkný hodinky :). 

double

 

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lub: přesně nad těmato taky slintám. Pepsiny nemám a tyhle se zdají jako něco nad rámec běžné konfekce, ale vypadají parádně.. Taky mě překvapila síla lumi. Týpek má sympatický klidný projev a jeho videa mám moc rád. Dokonce ty Orienty vyhrály lumi srovnávačku 2020 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je mám v merku pár dní. Ale taky titanové citizeny promaster marine. A zatím mě asi táhne víc k tomu titanu. Jinak OS tyhle modré. Ta tmavá modrá se zlatou...

32B79B1D-9701-4990-90A0-89029F947A47.jpeg

 

D2501C89-747C-49D0-9525-3A5F51BE5FA4.jpeg

Upraveno uživatelem adam.ra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když na týhle gumě se dělaj asi jen v modré  !
Nu což, pozdě, špatná odpověď  už zazněla a já jen dělám čest svýmu nicku 

Ne v poho
Jsou fakt modrý!
Ten silikon pásek je super měkej, podobný jako dělá Seiko. A zkusím časem i NATO strap.

533f240f7508f8ae652a523b0dc686e6.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, můžu potvrdit. Taky je mám, přesně modrý, nechtěl jsem je na tahu, ale gumu jsem brzo vyměnil za perlon ( proto mě hned ta guma hned netrkla, protože je mám zažitý už s tím perlonem) a je to pro mě ještě pohodlnější a sekne jim to ještě víc ( podle mě ). Vypadají fakt hodně jako elegáni. Mimochodem, i když momentálně už dost měsíců nonstop nosím Seika, na Kamasu NEDÁM dopustit. Úžasný hodinky! Vlastně na Orient obecně. Ale Kamasu obzvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ukazatel rezervy nátahu mám na svých Orient Star Retrograde. Jako jo, je to super věc, hlavně v začátku, ale pak (vzhledem k efektivnosti japonskýho nátahu ) je to pokaždý stejný: večer před spaním ukazuje plnou, ráno ukazuje něco kolem třičtvrtě, vyčistíš si zuby, uděláš kafe, zkrátka trochu se hýbneš a máš zase na rafice plnou. A tak je to pořád stejně 🙂 Ale člověka to jako strašně uklidní, to je pravda. Nemusím s hodinkama kvrdlat, páč kouknu a hned vidím. Trochu mi to na mých oblíbených pětkách chybí. Na druhou stranu, když si nejsem úplně jistý, večer při poslední cigaretce s nima párkrát zakvrdlám u ucha a v podstatě hned se ozve prokluzování kluzné spojky a já můžu jít v klidu spát 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...