Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, AndyAaron napsal:

Nene, separatni nastaveni druhe casove zony tam je.
True a false GMT se jen lisi stylem nastavovani te druhe rucky.
True:
- Prvni vytazeni korunky nastavuje po hodinovych skocich hodinovou rucku bez zastaveni chodu hodinek.
- Druhe vytazeni korunky zastavi cas a otaceji se vsechny rucicky vcetne GMT.
- Tento zpusob je fajn pri cestovani napric casovymi pasmy, kdy si clovek posune cas o hodiny dopredu nebo dozadu aniz by si rozhasil presny cas.

False:
- Pri prvnim vytazeni korunky se jednim smerem meni datum a druhym smerem se otaci gmt rucka.
- Pri druhem vytazeni korunky se zastavi cas a otaceji se vsechny rucky.
- Tento zpusob je uzitecny pro lidi, kteri jsou na jednom miste a pomoci GMT rucky chteji sledovat ruzna pasma. Tim padem pri jejim serizovani si nezastavi chod hodinek.

True GMT pouzivaji hlavne GMT Mater II od Rolexu, Exp2 a pod. Plus to ma jeste treba Omega, Seiko a Alpina (a urcite i dalsi).
False GMT pouzivaji hodinky na bazi ETA2893, tj. Breitling a v podstate vetsina swiss brand produkce z nizsich cenovych rad. Plus tedy Orient, i kdyz u nich to neni ETA, ale jejich strojek.
Pak jsou i ruzna hybridni reseni a nebo uplne jina reseni na odecet svetovych casu, ale tim tu nebudu mast. Nekde jsem tu na to zakladal vlakno :)

Dakujem za podrobne vysvetlenie. :) 

Doteraz som to chapal ako @Snekofon, kedy pod nepravym GMT sa mysli iba nemoznost nastavit rozdielny cas GMT a hodinovej rucicky. A uz vobec som nebral v uvahu rozdiel, ci sa pri nastaveni inej zony posuva GMT alebo hodinovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosku jsem vytahl ten cifr default_smile.gif
d8884eeb238607dd42c9f1f4f0a381a3.jpg
Jsou úžasné :-)
Chtěl jsem se zeptat, kde jsi je sehnal? Ja mam přesně tyto uz delší dobu na seznamu přání, ale nikde jsem je neviděl v dobrém stavu za přiměřenou cenu :-(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty z WUS to cele nastartovaly. Borcovi jsem psal, ale extra domluva s nim nebyla. Plus tech 50usd bylo jen conus only, tak chtel za dopravu vic, nebo tak nejak. A v tu stejnou dobu uplne nahodou koncily jedny v japonsku na aukci. Tak za pomoci mistniho divocha jsme hacknuli japonskou aukci a nechali to dotahnout sem. Plus vypalne a doprava, no, co vam budu povidat, celkove to tu dvacku lize. Po vrabyho saturation diverech pocitam, ze to jsou nejdrazsi Orienty na foru
Jo a jeste v tom Japonsku byly dvoje za zhruba 400,000 JPY. Prepocet necham na vas ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zorientováno na víkend. Defendery tady moc nefrčí, ale mě teda baví moc. Z Amazonu pořízené za babku. Jediná zásadnější vizuální chyba ten lehce nesouměrný index na 12. No jako za ty peníze ... 🙂 Jinak funkčnost 100%. Je tu ještě nějaký spokojený defendrista?

20210219_194952.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Chronopetr napsal:

Dnes takhle. Ruka jak poleno :-).

20210223_181316.jpg

Radost pohledět. Podle mne daleko povedenější než "Defender 2".
I ten pískovaný povrch jim sluší (protože to je holt nejlepší povrchová úprava oceli. Tvrdím já ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Datel napsal:

Radost pohledět. Podle mne daleko povedenější než "Defender 2".
I ten pískovaný povrch jim sluší (protože to je holt nejlepší povrchová úprava oceli. Tvrdím já ;o)

Nechci si přihřívat polívčičku, ale taky jsem rád, že jsem ještě pořídil tuhle řadu. Nové mi taky připadají už jako většina pokračování, že jim zkrátka něco z té atraktivity chybí. Tady ještě dnes převlečené do armádního ;-).

20210224_221646.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to jistě, toto je úplně nejstylovější. Matný povrch i ciferník, všecko vidíš auf den ersten Blick

I ta datumovka na šestce je super a ručka na ukazování dne v týdnu je 
optimální, už z její polohy víš kolik uhodilo, já musím vejrat co že mi tam píšou.


Mě zas ta zelená sedne k té lehce nazelenalé lumi na číslech a ručkách (aktuálně seděly v úložišti, tak neukazují zrovna aktuální údaje)

 

PS ta fotka je teda docela hnus ;o) 

orient20210225 (2).jpg

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Datel napsal:

Jak to jistě, toto je úplně nejstylovější. Matný povrch i ciferník, všecko vidíš auf den ersten Blick

I ta datumovka na šestce je super a ručka na ukazování dne v týdnu je 
optimální, už z její polohy víš kolik uhodilo, já musím vejrat co že mi tam píšou.


Mě zas ta zelená sedne k té lehce nazelenalé lumi na číslech a ručkách (aktuálně seděly v úložišti, tak neukazují zrovna aktuální údaje)

 

PS ta fotka je teda docela hnus ;o) 

orient20210225 (2).jpg

Tak teď je jasný, že máme hodinkově stejný vkus. Přesně tyhle jsem měl asi před měsícem na eBay už v nakupním košíku :-). Nakonec zvítězila šetřivost, protože v hledáčku je toho pořád moc a i ty 3 tisíce by chyběly. 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Chronopetr napsal:

Tak teď je jasný, že máme hodinkově stejný vkus. Přesně tyhle jsem měl asi před měsícem na eBay už v nakupním košíku :-). Nakonec zvítězila šetřivost, protože v hledáčku je toho pořád moc a i ty 3 tisíce by chyběly. 😞

Já jsem je koupi tady (v podstatě nové, za 2222 ;o) a tohle moje úplně první nato mi jeden vážený člen přihodil k Pulsarkám (kvarcky podobného ducha, byly za nepřekonatelnou cenu a neodolal jsem, měla nahradit tyhle Orientky, ale ty mi mezitím přirostly k srdci) - nějak jsem se ulakotil a kvůli pár stovkám z domu nepudou ani jedny, nene - 

Orient+pulsar_mini.jpg

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...