Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Budu mít ještě dotaz na zdejší orienťáky. Netuší někdo, kde by se daly sehnat ty osičky a jistící trubičky do orientích tahů? Nějaký expert v těchto s tím asi neuměl moc pracovat a tak čtyři nahradil klasickýma, které tam moc nesedí. Myslím si, že by to mohlo být i stejné, jako má Seiko v některých svých tazích. Nikde jsem to zatím nenašel, nebo to bylo za šílené prachy (nedám stovku za jednu tu trubičku v cene pár haléřů). Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vraby - no jo, blbe ctu.

@_lip_ - zkusil bych se poptat v nejblizsim hodinarstvi. Koukam, ze jsi z Brna. Skocil bych na Postovskou ulici, tam byvalo hodinarstvi Sarah, chodil jsem tam pravidelne menit baterky a delat lehci servisni ukony. Tam by ti mohli pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, _lip_ napsal:

Budu mít ještě dotaz na zdejší orienťáky. Netuší někdo, kde by se daly sehnat ty osičky a jistící trubičky do orientích tahů? Nějaký expert v těchto s tím asi neuměl moc pracovat a tak čtyři nahradil klasickýma, které tam moc nesedí. Myslím si, že by to mohlo být i stejné, jako má Seiko v některých svých tazích. Nikde jsem to zatím nenašel, nebo to bylo za šílené prachy (nedám stovku za jednu tu trubičku v cene pár haléřů). Díky.

pokud to je stejné se Seiko, měl bych nějaké navíc

a abych teda byl správně ve vlákně, jedny tramvajácké/autobusácké

IMG_2736.JPG

IMG_2735.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, pebe napsal:

pokud to je stejné se Seiko, měl bych nějaké navíc

a abych teda byl správně ve vlákně, jedny tramvajácké/autobusácké

IMG_2736.JPG

IMG_2735.JPG

Díky za nabídku. Orient tedy používá rovnou osku a jednu tu trubičku. Myslím, že právě podobné jsem měl na baby tuňácích.

Jestli dobře vidím, tak u těchto je ten jeden konec napevno?

Rozměry (mm) těch orientích jsou:

osička - průměr 0.95, délka 17

trubička - průměr (vnější) 1.23, délka 3

Tyhle ti zbyly z hodinek nebo jsi je někde kupoval?

Díky,

-Marek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AndyAaron napsal:

@vraby - no jo, blbe ctu.

@_lip_ - zkusil bych se poptat v nejblizsim hodinarstvi. Koukam, ze jsi z Brna. Skocil bych na Postovskou ulici, tam byvalo hodinarstvi Sarah, chodil jsem tam pravidelne menit baterky a delat lehci servisni ukony. Tam by ti mohli pomoct.

Díky za tip. Pokud neseženu jinde, tak se tam asi zkusím zastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkouším, jestli si zvyknu na ty world timery. Přijde mi to jako zajímavý koncept, v něčem lepší než GMT (hned vidíš časy ve všech mestech), ale zase je problém se změnami a s letním/zimním časem. Škoda, že tady není i další samostatná ručička pro GMT, to by bylo ideální. 7b134d045df8c034c5aecce5851b2e60.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@_lip_ - Ze jsem tak smelej, jak to teda vlastne funguje? Je ta vnitrni luneta s cislama otocna? Pro jednoduchost, jak poznas kolik hodin je v NYC treba? Kdyz je u tebe 20h, tak tam by melo byt 14h, ale to mi uplne z te fotky nesedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, AndyAaron napsal:

@_lip_ - Ze jsem tak smelej, jak to teda vlastne funguje? Je ta vnitrni luneta s cislama otocna? Pro jednoduchost, jak poznas kolik hodin je v NYC treba? Kdyz je u tebe 20h, tak tam by melo byt 14h, ale to mi uplne z te fotky nesedi.

Otáčí se ta vnější luneta se jmény měst (zón) - otočka jednou za 24 h. Odečítá se to vůči té 24 hodinové stupnici vedle (ta je fixní) jako u klasických GMT. Akorát já to mám nastavené na zimní čas, protože používám hlavně GMT zónu. V tom čase na fotce (cca 19.45) to ukazuje v NY 12.45 - ve skutečnosti je tam 13.45, jelikož mají také letní čas. Proto taky nesedí třeba naše zóna (Paříž), resp. je posunutá o hodinu. Co třeba sedí, je Tokio.

Je to vlastně reverzní vůči GMT - stupnice je 24 hodinová dokola, ale netočí se ručička, nýbrž ty zóny kolem.

Teď ale nevím, jestli jsem to podal jasně 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 7. 2021 v 13:32, _lip_ napsal:

Díky za nabídku. Orient tedy používá rovnou osku a jednu tu trubičku. Myslím, že právě podobné jsem měl na baby tuňácích.

Jestli dobře vidím, tak u těchto je ten jeden konec napevno?

Rozměry (mm) těch orientích jsou:

osička - průměr 0.95, délka 17

trubička - průměr (vnější) 1.23, délka 3

Tyhle ti zbyly z hodinek nebo jsi je někde kupoval?

Díky,

-Marek

Zbyly z hodinek, jeden konec pevný, na druhém je trubička.

osička průměr 0,92mm, délka 16mm

trubička vnější průměr 1,24mm, délka 3mm

řekl docela dost stejné 😉

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...